Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано23.04.10 21:51



Май ще си пия сама...





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано23.04.10 22:00



Няма. И аз съм като г-н Монк, разпускам с газирана вода.


Честито.

Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Тема Ех, че колоритна почерпка!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано24.04.10 05:13



M-m! Good!

Благодаря!

Моля те, престани да се моткаш по клуба и превеждай по-бързо, за да черпиш по-често!
JK!
JK!
JK!




Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано24.04.10 05:20



Интересно ми е, имаш ли право като преводач да влагаш личностно отношение. Примерно, Възможно ли е да смекчиш отговора на героинята от правото-куме-в-очи "Знам" на нещо от рода на..."Досещах се"?



Тема Re: Тема за всичконови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 08:51



Мерси за "честитото".

Ама късно ти виждам постинга... аз снощи към 22.30 се отчаях, че няма народ наоколо, и се оттеглих да чета "Мисия Лондон". Тази книга определено е от типа: "Да се смееш ли, да плачеш ли...?".
Сега чакам да ми донесат "Монк"... дано да е днес, че нямам търпение да чакам до понеделник.



Тема Re: Ех, че колоритна почерпка!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 09:08



Радвам се, че почерпката ти хареса.



Слушам! Никакво моткане вече, хващам се здраво за бачкане... ама може ли да се оплаквам от време на време?
Шегата настрана... ако излизането на книгитезависеше само от моята бързина на превеждане... ехеее... Ама знаеш ли колко неща съм предала, дето кой знае кога ще се появят.



Тема Re: Тема за всичконови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 09:12



Е, не, нямам право на такива постъпки. Ако тя казва: "Знам", аз трябва да го преведа именно като "Знам", не мога да смекчавам и променям.
Иначе сигурно бих се изкушила да смекча някои неща - а пък точно в този случай, със сигурност.


Но знаеш ли, за сметка на това пък си изграждам лично отношение към героите. И то доста трайно. Което води до неща от рода ня "синята" точка, дето ми е в подписа.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 11:19



Не мога да спра да се хиля... току-що ми пристигна книгата, при това този път нямаше разправии с куриера - нали "си научих урока" от миналия път, та сега реших поне до 11 ч. да не мърдам от къщи... пък човекът взе, че "цъфна" точно в 11.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 14:57



Поздравления, Дени!

Трябва да споделя с теб, че дъщеря ми преведе 3 книги от английски, за да напише дипломната си работа(просто няма нищо превеждано на български досега по тази тема) и това толкова й хареса, че реши да кандидатства английска филология. Отказа се от психологията, за която говореше цяла година и каза, че да превежда й доставяло страхотно удоволствие! Та ще видим ;) Стискай палци!



Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано25.04.10 15:14



Благодаря.

Наистина много труд е положила дъщеря ти, превеждането понякога е направо къртовска работа. Не знам дали споменах, но току-що приключих с превода на една биография на Селинджър /разделиха я между мен и една друга колежка/ - е, няма такъв ужас просто. Радвам се за решението на дъщеря ти, английската филология наистина е чудесна специалност. Не го казвам, защото аз съм завършила това, просто наистина човек започва да гледа по коренно различен начин на езика. И ще се радвам да си имам още една колежка. Ще стискам палци, разбира се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.