Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Яжте спокойно яйца!нови [re: Пъpпъл]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано04.04.10 17:54



10?! Как ти стигат? Аз боядисвам по 3 картона.





Тема Re: Яжте спокойно яйца!нови [re: *Paл*]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.04.10 10:16



Напълно ни стигат.


Мъжът ми яде само белтъци, синът ми жълтъци, еуфорията е първия ден. После никой не иска яйца.
Тази година нашите са ни на гости, така че имаме подарък-яйца от майка ми и баба ми:)
Носим в църквата, защото брат ми има "светец" денят след Великден или поне така се казва в нашия край-(когато се правят курбани), подаряваме на приятели, въобще много малка част от яйцата ги изяждаме ние.
А относно боядисването с лук, някой беше писал по-горе, че било занимавка-съвсем не е. Майка ми слага обелките от лука заедно с яйцата в тенджерата. След 10 минути има красиви оранжево-кафяви яйца.



Тема сърбите му викатнови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.10 09:04



крсна слава, по принцип и у нас е разпространено в западните райони, моят е Михаил



as se kazvam ogi priqtno mi e da se zapoznaq s tep 6hi si dade6h li skype mn iskam da te poznaq

Тема Re: сърбите му викатнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.04.10 09:13



Как така твоят е Михаил?
аз не съм сигурна на какъв принцип се избира светеца всъщност.
брат ми пострада жестоко при едно падане от люлка като малък. според мен трябваше да направят светец и майка ми тогава, че беше много зле милата.



Тема Re: сърбите му викатнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.04.10 09:14



Как така твоят е Михаил?
аз не съм сигурна на какъв принцип се избира светеца всъщност.
брат ми пострада жестоко при едно падане от люлка като малък. според мен трябваше да направят светец и на майка ми тогава, че беше много зле милата.



Тема Takaнови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.10 10:23



всеки стар род си има светец, не се избира. Нашият е Михаил.


Има го и на герба

as se kazvam ogi priqtno mi e da se zapoznaq s tep 6hi si dade6h li skype mn iskam da te poznaq

Тема Re: Takaнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.04.10 11:40



не е вярно:)
на съвсем друг принцип е, мисля, че се гледа датата на злополуката и най-близкият църковен празник до нея.



Тема Re: Takaнови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.10 12:30



Абе глупости:))
Тук говорим за традиции от хилядолетия



as se kazvam ogi priqtno mi e da se zapoznaq s tep 6hi si dade6h li skype mn iskam da te poznaq

Тема Re: Яжте спокойно яйца!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано06.04.10 13:10



Да, и така стават. Само че моята баба ги увиваше едно по едно в лучена люспа и чорап, и тогава се получаваха шарки - не изцяло обагрени.





Тема Re: Яжте спокойно яйца!нови [re: Kиpo]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано07.04.10 00:13



Не мога да я прочета тая тема, ще ольоскам компа


Повдига ми се само като си помисля за яйца баси... явно твърде спокойно съм ги яла, яла, ялааааа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.