Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Критерий за интелигентност  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.03.10 14:34



В последния брой на списание "Обекти" попаднах на интересно твърдение. Интелигентните мъже били по-вярни на жените си. И причината за това била в еволюционното ни развитие. Черти, които излизат от схемата на генетичното възпроизводство и оцеляването чрез близост до групата тласкали еволюцията напред. Други особености, които говорят за висока интелигентност, били атеизмът, либерализмът и вегетарианството.

Наи-интересното е, че при жените няма зависимост между верността и интелигентността.



Тема Re: Критерий за интелигентност [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано23.03.10 15:12



Вегетарианството?

Аз пък четох, че вегетата в кухнята били вегета и в леглото...
Атеизмът... Това извинете не е ли въпрос на други неща? Или всички учени от миналите векове са тъпаци?
Либерализма айде да не го разглеждам като любов към ближния... Тесногръдите хора едва ли блестят със супер интелигентност, но и един разпасан хаймана не бих го ползвала за повече от 2-3 часа...



Тема Re: Критерий за интелигентност [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.03.10 15:16



Факти.

Изследването е направено от Лондонската школа по икономика и политически науки от д-р Сатоши Каназава. И било въз основа на две американски изследвания за социалното поведение и IQ-то, което включвало хиляди подрастващи и възрастни.

Страшно се изкефих, като видях цитирани авторите, а не стандартното "някой, някъде, направил нещо".

Между другото има логика, доколкото е свързана със споменатата представа за евоюлирането.

Редактирано от Kaлoмaин на 23.03.10 15:22.



Тема Re: Критерий за интелигентност [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано23.03.10 15:30



Да ти кажа аз по принцип не вярвам на такива неща. На това не пречи да ми е забавно... Таааа за жените нямало връзка между верността и интелигентността? Какво е тогава? Размера?





Тема Re: Критерий за интелигентност [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.03.10 15:43



Очевидно изследването е било насочено към откриване на някакви повтарящи се характеристики на хора с някакъв коефициент на интелигентност, не на верността.

Въпреки, че сигурно има връзка. Когато бях студентка и прочетох книгата на Стефан Цвайг за Мария Антоанета, ми се видя много убедително твърдението му, че ако наистина е изневерила на съпруга си с Ферцен (мисля, че така се казваше) - това в нейния случай не доказва поквареност, а по-скоро сила на характера.



Тема Re: Критерий за интелигентност [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано23.03.10 16:09



Частен случай, а?

Не знам Кало. Предпочитам да разглеждам всеки човек като една малка уникална вселена. Живота е твърде пъстър и ситуациите в които можем да попаднем твърде различни. Има разбира се норми на поведение които сме приели да следваме. А дали го искаме едва ли зависи много от интелигентността.



Тема Re: Критерий за интелигентностнови [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.03.10 17:04



Не бих казала частен случай. По-скоро пример за неприложимост на мерки и критерии.



Тема Re: Критерий за интелигентност [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано23.03.10 17:32



Дали народността на интервюираните има значение? А тоя доктор го прочетох като Казанова.





Тема Re: Критерий за интелигентностнови [re: *Paл*]  
Автор lilava (sol )
Публикувано23.03.10 17:34



Миналите векове са си минали векове. Става дума за "еволюционно нови качества"




Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Критерий за интелигентностнови [re: lilava]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано23.03.10 17:39



Е, той секса не е за тъпаци. Да не говорим за брака... На мен ми стана интересно за другите критерии. Иначе за верността съм съгласна (почти).






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.