Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Граматика иииии... още нещонови  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано07.02.10 19:38



тази вечер се зарових в една граматика и докато прелиствах сраниците с дълги обяснения кой падеж кога и как се ползвал, съвсем се обърках

Понечих да звънна на един приятел за да ми обясни някои основни правила, но държейки слушалката се стъписах, защото някакси ми стана неудобно да задам въпрос, започвайки с предложен падеж, намеквайки за датив, генетив, творителен, родителен и да завърша с винителен Имах чувството, че отсреща нямаше да останат безрезлични и да ме поканят на вечеря за да обсъдим значението на глаГолите в живота ни и колко лесно може да допуснем грешка до която да се будим всяка сутринНакратко, всяко изречение си има Подлог и Глагол, но също както в живота има ииии.....пряко или непряко допълнение

Хмммм, случвало ли ви се е да ви разберат грешно и да се озовете в ситуация която най-малко сте очаквали, а на всичкото отгоре вие сте я предизвикали?



Тема Re: Граматика иииии... още нещонови [re: Noaa]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.02.10 20:14



Приятно ми е да се запознаем - Аз съм Кралицата на неочакваните ситуации лично предизвикани.


Представи си, примерно, полулярен исторически площад в Испания. Тълпи от туристи и моя милост в това число. Забелязвам с възторг в далечината мъж, който оприличавам на близък приятел. Втурвам се с всички сили през морето от хора, за да стигна до него и да го изненадам. Подхождам изотзад на него, прилагам тогава любимия ми начин за изненада, мятам се на гърба му, закривам очите му с ръце и изръмжавам с променен глас: Познай кой съм!С радост усетих вцепеняването на тялото, което предвещаваше супер изненада. Изненада, но за мен. Човекът се обърна с усмивка и аз установих с ужас, че съм се припознала. И до сега си спомням точно този момент, в който пожелах с всички сили земята да се отвори и да потъна в нея от срам!!!Едвам смутолевих извинение. Мъжът видимо се забавляваше и предложи да поправим недоразумението като се опознаем в близкото кафе. Съжалявам, че в шока от грешката си му отказах, защото беше много симпатичен, в интерес на истината.

След като се озова в подобна ситуация винаги се сещам за думите на баба ми да броя до 3 преди да действам. Хех, винаги се сещам за думите и впоследствие...



Тема Re: Граматика иииии... още нещонови [re: Dolce De Leche]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.02.10 20:20



Ей, че огнено момиче!



Тема Re: Граматика иииии... още нещонови [re: Noaa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.02.10 20:24



Ах, чужбински ли учиш?



Колкото до ситуациите - да. Няма нищо страшно в тях ако ги погледнеш от към смешната им страна.



Тема Re: Граматика иииии... още нещо *DELETED*нови [re: Noaa]  
Автор NQ_7O (free)
Публикувано07.02.10 20:28



Мнението е изтрито от vale_pika

Тема Re: Граматика иииии... още нещонови [re: *Paл*]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.02.10 20:33



Това си е цяло наказание.





Тема Re: Граматика иииии... още нещонови [re: NQ_7O]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.02.10 20:35



Романтиците не могат ли да си объркат душите в определени ситуации?



Редактирано от Dolce De Leche на 07.02.10 20:36.



Тема Ноата...нови [re: Noaa]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано07.02.10 20:35



... дали е препоръчително да се закачкаш с приятели... пък било и по граматични поводи... не знам...

А иначе - блазе ти! Немския е толкова по-лесен за учене от английския... Има четири падежа, и толкоз! Е, и един партицип перфект, ама, и той е правило... а, тоз английски... направо ми взима здравето! Иначе - да - аз съм царицата на гафовете! Няма друг счетоводител, който ще каже на статистически шеф, че данните им са скалъпени от произволно декларирани цифри ...



Тема Re: Граматика иииии... още нещонови [re: NQ_7O]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.02.10 20:36



Това е клуб на тези, които много се обичат и си отговарят адекватно на всякакви въпроси по един единствен начин - с любов.



Тема Re: Ноата...нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.02.10 20:38



А големия ми син твърди, че немския е много по-труден от английския.

Аз съм пас - оправям се само с руски.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.