Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Събирам мнениянови  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.01.10 09:58



Да пусна една неделна тема...

Не се подвеждайте от заглавието - така и ще направя това, за което събирам мнения, но просто ми е любопитно как група безпристрастни читатели/наблюдатели/зрители /не знам коя е точната дума в случая/ биха възприели подобно нещо. И така. Напоследък ми хрумна идеята да си изработя ето такова украшение:



Оригиналът е брошка, и е от злато, моето ще е колие, защото по принцип не нося брошки, и ще е сребърно, защото не нося злато. Но ми е любопитно какво бихте помислили вие за подобно бижу. Първият човек, който го видя, беше майка ми, която беше почти ужасена. Без да знае откъде е въпросното нещо, заяви, че това бил едва ли не магически символ, че бил зареден с много силна енергия, и че било опасно да го нося. Това няма да ме спре, разбира се, ще го направя и ще го нося, но ми е интересно как го възприемате вие.



Тема Re: Събирам мнениянови [re: denny]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.01.10 11:08



На мен ми харесва.
Но го виждам в жълто злато, с много релефна и фина изработка.
Като сребро много не ми се връзва, но би било интересно да се поекспериментира комбинация между бяло и жълто. Например да е сребро, а стрелата или кръгчето да са позлатени, нещо такова.
При всички случаи при носене връхчето на стрелата ще е проблемно, защото има опасност да се счупи.






Тема Re: Събирам мнениянови [re: denny]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано24.01.10 11:17



аз не обичам брошки.
но ако ми харесва дизайна и бих г направила на верижка.
имай предвид, че острите ръбове може да ти закачат дрехата. т.е. помисли да го направиш по късо, за да не стои върху дрехата, а на голо.
относно самата фигурка, не си падам по конкретни неща, защото всеки би питал-а какво е това, тази птица какво символизира, а стрелата, а как ти хрумна и т.н.-за това и повечето ми неща са неопределяеми какво представялват.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Събирам мнениянови [re: abettor]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.01.10 11:35



Оригиналът наистина е златенв, както казах, но и споменах защо моето бижу няма да е златно. А има и един друг момент - не съм го поръчала на бижутер, ще го изработват хора, които по принцип имат съвсем друга професия.
Мислех си и за комбинация от сребро и злато, но ще е трудно да намеря и двата материала. За среброто имам доста идеи, така че просто ще е по-лесно.
Прав си за връхчето на стрелата, но пък не е задължително да е тънко като на картинката. А и си мисля, че доста ще го пазя това нещо... за мен има много специално значение. Вероятно ще е за "специални случаи" - надявам се да има такъв случай в края на февруари... стискайте палци.





Тема Re: Събирам мнениянови [re: Пъpпъл]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.01.10 11:40



Точно на верижка смятам да го направя - и аз не обичам брошки.
Мина ми през ума това за ръбовете, наистина ще трябва да внимавам, като се допира до дрехите. Но още не знам дали моето бижу ще е с чак такива ръбове като това на картинката. Засега само "съм си дала заявката" за изработване, какво ще се получи, е друг въпрос.
Който пита какво символизира... мога да му изнеса цяла лекция по въпроса.

Аз не правя нищо без причина, а специално за това нещо причината е доста подробна.



Тема Re: Събирам мнениянови [re: denny]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.01.10 11:47



Таз стрела да не е стрелата на Амур?





Тема Re: Събирам мнениянови [re: abettor]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.01.10 11:58



Нищо подобно... де да беше.

Не, значението й е доста по-мрачно.



Тема Re: Събирам мнениянови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано24.01.10 12:18



Нормално. Бижу като бижу. Но ако ще го поръчваш го направи при професионалисти.



Тема Re: Събирам мнениянови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.01.10 12:28



Във Враца няма къде. А и не знам кой бижутер ще ми "пристане на акъла" за такова нещо.





Тема Re: Събирам мнениянови [re: abettor]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.01.10 13:12



Всъщност се оказа, че някой наистина го е направил вече Ето снимки:





Според мен резултатът е доста добър, само се чудя дали втората наистина е толкова голяма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.