Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що за тема, боже!  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.01.10 19:37



В пети клас трябва да се напише есе на тема "Моето училище - работилница по толерантност"


Моята петокласничка даже не може да даде определение що е то толерантност, пък остава да пише за това. Не може ли да им дадат тема за есе, която да е свързана с техния живот, да му се не види.
Да не говорим пък, че точно училището не учи на толерантност - там не се зачита мнението на никой, водят се битки за най-дребни неща и се сипят подигравки дори за такова незначително нещо като носенето на шини, очила или розови ботуши!
Честно, как да й обясня, че училището я учи на толерантност, че да го напише на есе - идея си нямам.
Вие имате ли?



Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.01.10 19:48



Нямаме. Щото каквото и да напише, няма да е вярно



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.01.10 20:36



тоя път съм съгласен с теб, че това е турбопростотия.



Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано12.01.10 20:37



Ами ако е такова положението, да пише, че чрез подигравки и дрън дрън (тук описва интересно случките), човекът, който бива подиграван се научава на толерантност чрез опита.




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.01.10 20:40



Ари ве? Що ли ми се струва, че не е точно това механизма за учене на един човек на толерантност?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано12.01.10 20:56



Предлагам да напишете и есе на тема: 'да живее интеграцията на малцинствата в социалната среда'

.



Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.01.10 21:15



Майтапа настрана, като тръгнах да описвам пространствено какво според мен трябва да се напише, почти излезе, че толерантността всъщност е вид непукизъм, 'щото ако не реагираш на мнението на другите в някои случаи (в повечето случаи) означава, че не ти пука какво мисли другия.



Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.01.10 22:16



В разсъжденията си можеш да изходиш от етимологията на думата толерантност:




Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано12.01.10 22:32



Честно казано и на мен ми изглежда прекалена. Но относно толерантността - човек може да е толерантен само към неща, които познава. И е нетолерантен към това, от което се страхува. В училище децата на практика опознават хората. Това, което учат, е по-скоро да живеят с останалите, отколкото на математика, чужд език и т.н.



Тема Re: Що за тема, боже!нови [re: Smile]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано12.01.10 22:47



Няма страшно - обясни и, че ако мине през лудостта на училището ще мине през всичко...

А за толерантността... тя започва от възрастните. За съжаление децата няма къде да я видят освен в семейството си (ако са късметлии).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.