Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сезони със свой почерк  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано19.12.09 18:11





Синигерите подскачат и ронят снега от белите клони. Студено им е, бързат и не искат да бъдат снимани. Не че бих нарушила комфорта на топлата стая заради желанието ми да хвана малките пъстри пернати топчета в обектива, но намерението все пак ме гложди... Днес студът навън беше тих и "здрав", за разлика от вчерашния вятър. Из града е все още бяло и незамърсено от черните частици на праха и саждите. Шарено от сергиите с играчки за елхи и сувенири, романтично от светещите украси в центъра, вече ясно доловимо предпразнично. Последните кафяви есенни листа са се изронили от яворите в градинката на площада. Наоколо има безброй гледки, безброй пропуснати снимки. Истинска зима.

Навън вече е тъмно. Идеалната снежна вечер - когато небето е пълно със светли облаци, запазващи цветовете на залязлото слънце до среднощ - виолетови, розови или жълти, а снегът се сипе на едри парцали и превива клоните на дърветата. Мисля си за чистите бели преспи на другата сутрин, за тихите алеи в парковете, набраздени тук-там от единични пъртини. За небето, прегърнало цялата тази картина с бледосиви облаци или искащо да я замрази завинаги под синкав мраз, недокоснат от далечното слънце. Отдавна не съм се гряла на камина, която всъщност е в една приятна квартална кръчмичка, само че там рядко влизам, защото с повече хора винаги е по-удобно някъде в центъра... Следите в снега пишат зимни приказки - с кратки думи като подскачащите чертички на синигери и врабчета, накъсаните завъртяни изречения с кръгли ноктести точки на кучетата, или дългите криволичещи редове на хората... Тръгват и спират, обикалят около снежни човеци и се заплитат в детски игри.

Всеки сезон има своя хроника, свой почерк. Кога четете с удоволствие и кои знаци на сезоните обичате най-много, скъпи романтици?



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.12.09 18:19



Обичам кокиченцата, пронизващи снега. И летните вечери. Есента с причудливите си падащи листа, които ме поздравяват. Е, добре де - и зимата, но в разумни граници.





Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано19.12.09 20:51



Чета с удоволствие при температура над тази на чешмяната вода.
Дъх на влажна земя,поникнали и едва разцъфтели нарциси,оживял мъх насред престарели ластари на бръшлян,кълвач,толкова гладен,че ще отсече дървото,облак,полускрил утринното слънце,сив и буреносен,но някакси по детски несериозен със заканите си...Април форевър!

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.12.09 21:10



Обичам зимата. Дълбок детски спомен-при баба ми и дядо ми съм, вечер е, аз съм опряла чело в стъклото и гледам как снежинките се въртят около уличната лампа.
Харесва ми усещането да ми е много студено и да знам, че като вляза вкъщи ще се сгрея, захвърляме всичко с младежа още в коридора на голяма купчина, ботуши, яке, шал, шапка и сядаме пред парното:))
Ако трябва да избирам между лято и зима избирам зимата:)..и есента пред пролетта:))
Кой ще ми пише психопрофила сега?



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Capa_ (бобчо)
Публикувано19.12.09 22:32



Как му е настръхнала перушинката на туй птиче. Ще ми се да му я погладя малко, но няма да стои.
Чета, когато ми се чете без значение от сезона.


Ако искаш може да отидем на хижа на Узана някой ден.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Capa_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано19.12.09 22:41



Ами студено му е, пък снимката май е руска, така че смятай колко студено...


За Узана май се мислеше вариант да сме задружно клубно с едно рогато-пернато семейство, което обича това място. С теб - на Градището или на връх Шипка, живот и здраве.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано20.12.09 10:20



и аз имам спомен за челото опряно о прозореца и с носа издишайки дъха ми рисува сърце на стъклото ....оттогава ми е и синузита между дргото.





Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано20.12.09 12:13



Ох, най-добре и с нак-голямо удоволствие чета като се разщъкат мравките.
Зимата страдам от далекогледство (към май - юни) и никак не мога да чета.



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано20.12.09 16:52



Точно преди няколко дена се ядосвах, че не съм в състояние да опиша достатъчно добре нещата, които виждам, чувствам, мисля ...

Обичам всички сезони. Обичам когато облаците се въртят ниско в спирала и се лее дъжд като из ведро. Обичам го дори и да съм навън. Обичам да духа така, сякаш въздухът ми е сърдит за нещо. Обичам есента - с онова примирение, тишината, усещането че всеки миг е безкраен. Обичам лятото - заради аромата на изгорели треви и разложени водорасли, заради нагретите домати в градината (направо си късаш сварени от корена

), заради часовете между 18 и 24. Обичам и пролетта - просто защото е много красива. А зимата - просто си я обичам. Обожавам покрити със сняг или обледенени дървета, светлините по улиците преди празници, самите празници. Честно казано ми харесват дори и барачките в центъра, пред които са се наредили мераклии за гореща луканка и червено вино. Просто не мога да опиша какво и защо харесвам на сезоните.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Sisilia ()
Публикувано20.12.09 20:32



"Кога четете с удоволствие и кои знаци на сезоните обичате най-много, скъпи романтици?"

Вечер през всеки един сезон.

През лятото под звуците на щурчетата в притихналата нощ,
през пролетта, когато се заражда новия живот и вечерите ухаят на люляк,
през есента, когато дъждът почуква на прозореца,
през зимата, когато снежинките играят своя танц, напук на игривите пламъчета в камината.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.