Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сезони със свой почерк  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано19.12.09 18:11





Синигерите подскачат и ронят снега от белите клони. Студено им е, бързат и не искат да бъдат снимани. Не че бих нарушила комфорта на топлата стая заради желанието ми да хвана малките пъстри пернати топчета в обектива, но намерението все пак ме гложди... Днес студът навън беше тих и "здрав", за разлика от вчерашния вятър. Из града е все още бяло и незамърсено от черните частици на праха и саждите. Шарено от сергиите с играчки за елхи и сувенири, романтично от светещите украси в центъра, вече ясно доловимо предпразнично. Последните кафяви есенни листа са се изронили от яворите в градинката на площада. Наоколо има безброй гледки, безброй пропуснати снимки. Истинска зима.

Навън вече е тъмно. Идеалната снежна вечер - когато небето е пълно със светли облаци, запазващи цветовете на залязлото слънце до среднощ - виолетови, розови или жълти, а снегът се сипе на едри парцали и превива клоните на дърветата. Мисля си за чистите бели преспи на другата сутрин, за тихите алеи в парковете, набраздени тук-там от единични пъртини. За небето, прегърнало цялата тази картина с бледосиви облаци или искащо да я замрази завинаги под синкав мраз, недокоснат от далечното слънце. Отдавна не съм се гряла на камина, която всъщност е в една приятна квартална кръчмичка, само че там рядко влизам, защото с повече хора винаги е по-удобно някъде в центъра... Следите в снега пишат зимни приказки - с кратки думи като подскачащите чертички на синигери и врабчета, накъсаните завъртяни изречения с кръгли ноктести точки на кучетата, или дългите криволичещи редове на хората... Тръгват и спират, обикалят около снежни човеци и се заплитат в детски игри.

Всеки сезон има своя хроника, свой почерк. Кога четете с удоволствие и кои знаци на сезоните обичате най-много, скъпи романтици?



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.12.09 18:19



Обичам кокиченцата, пронизващи снега. И летните вечери. Есента с причудливите си падащи листа, които ме поздравяват. Е, добре де - и зимата, но в разумни граници.





Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано19.12.09 20:51



Чета с удоволствие при температура над тази на чешмяната вода.
Дъх на влажна земя,поникнали и едва разцъфтели нарциси,оживял мъх насред престарели ластари на бръшлян,кълвач,толкова гладен,че ще отсече дървото,облак,полускрил утринното слънце,сив и буреносен,но някакси по детски несериозен със заканите си...Април форевър!

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.12.09 21:10



Обичам зимата. Дълбок детски спомен-при баба ми и дядо ми съм, вечер е, аз съм опряла чело в стъклото и гледам как снежинките се въртят около уличната лампа.
Харесва ми усещането да ми е много студено и да знам, че като вляза вкъщи ще се сгрея, захвърляме всичко с младежа още в коридора на голяма купчина, ботуши, яке, шал, шапка и сядаме пред парното:))
Ако трябва да избирам между лято и зима избирам зимата:)..и есента пред пролетта:))
Кой ще ми пише психопрофила сега?



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Capa_ (бобчо)
Публикувано19.12.09 22:32



Как му е настръхнала перушинката на туй птиче. Ще ми се да му я погладя малко, но няма да стои.
Чета, когато ми се чете без значение от сезона.


Ако искаш може да отидем на хижа на Узана някой ден.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Capa_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано19.12.09 22:41



Ами студено му е, пък снимката май е руска, така че смятай колко студено...


За Узана май се мислеше вариант да сме задружно клубно с едно рогато-пернато семейство, което обича това място. С теб - на Градището или на връх Шипка, живот и здраве.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано20.12.09 10:20



и аз имам спомен за челото опряно о прозореца и с носа издишайки дъха ми рисува сърце на стъклото ....оттогава ми е и синузита между дргото.





Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано20.12.09 12:13



Ох, най-добре и с нак-голямо удоволствие чета като се разщъкат мравките.
Зимата страдам от далекогледство (към май - юни) и никак не мога да чета.



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано20.12.09 16:52



Точно преди няколко дена се ядосвах, че не съм в състояние да опиша достатъчно добре нещата, които виждам, чувствам, мисля ...

Обичам всички сезони. Обичам когато облаците се въртят ниско в спирала и се лее дъжд като из ведро. Обичам го дори и да съм навън. Обичам да духа така, сякаш въздухът ми е сърдит за нещо. Обичам есента - с онова примирение, тишината, усещането че всеки миг е безкраен. Обичам лятото - заради аромата на изгорели треви и разложени водорасли, заради нагретите домати в градината (направо си късаш сварени от корена

), заради часовете между 18 и 24. Обичам и пролетта - просто защото е много красива. А зимата - просто си я обичам. Обожавам покрити със сняг или обледенени дървета, светлините по улиците преди празници, самите празници. Честно казано ми харесват дори и барачките в центъра, пред които са се наредили мераклии за гореща луканка и червено вино. Просто не мога да опиша какво и защо харесвам на сезоните.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор Sisilia ()
Публикувано20.12.09 20:32



"Кога четете с удоволствие и кои знаци на сезоните обичате най-много, скъпи романтици?"

Вечер през всеки един сезон.

През лятото под звуците на щурчетата в притихналата нощ,
през пролетта, когато се заражда новия живот и вечерите ухаят на люляк,
през есента, когато дъждът почуква на прозореца,
през зимата, когато снежинките играят своя танц, напук на игривите пламъчета в камината.






Тема зимата е противнанови [re: Sisilia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.12.09 22:37



антропогенно или не, ГЗ трябва да напредне и повиши с няколко градуса средните Т на Земята. Минус 10 градуса не са среда за живот на което и да е живо същество на прелестната ти планета.



Тема Re: зимата е противнанови [re: Kиpo]  
Автор Sisilia ()
Публикувано20.12.09 23:48





Ако я нямаше зимата - нямаше да има и вино.
На печката къкри бобеца, а навън е люта зима. Слизам в избата и си пълня каничка с червено вино. След първата чашка - светът е прекрасен!




Тема нима?нови [re: Sisilia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.12.09 23:57



Бих предположил, че лятото е доста по-важно за виното...



Тема Re: нима?нови [re: Kиpo]  
Автор Sisilia ()
Публикувано21.12.09 00:16



Зависи от гледната точка.
Студено бяло вино на палубата на кораб през лятото, да...

От друга гледна точка по отношение на отглеждането и зарязването на лозето, там ме няма. Но гроздето иска много слънце, за да е захарно.
От захарността на гроздето зависи хубавото вино.



Тема Re: зимата е противнанови [re: Sisilia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано21.12.09 08:43



Зимата е гадна. Точка по въпроса. Предпочитам да няма вино /то аз и не пия, де8, но да няма и сняг. При последното излизане, което ми се наложи, мислех първо, че никога няма да стигна закъдето съм тръгнала, а после - че няума да се върна.
Ястребе, считай, че съм те цитирала... тихо се сипе... гадният сняг, мамка му!



Тема Re: зимата е противнанови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.12.09 09:58



"Зимата е гадна. Точка по въпроса."

Абсолютно съм съгласна!



Тема Re: зимата е противнанови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано21.12.09 10:03



Знаех си аз, че теб мога и само с това изречение да те убедя в правотата си.



А днес пак трябва да излизам... ужас... каня се от един час и не мога да се наканя, толкова е гадно навън.



Тема Re: зимата е противнанови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.12.09 10:06



Вече съм в офиса и още не мога да се стопля!





Тема Re: зимата е противнанови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано21.12.09 10:08



А аз съм си вкъщи, радиаторът е пуснат почти до дупка, и само като погледна навън, ми става студено.



Тема Re: зимата е противнанови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.12.09 10:11



Не гледай навън





Тема Re: зимата е противнанови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано21.12.09 10:20



Абе аз не гледам, ама котешкото население обича да зяпа и вдигам щорите заради него... не мога да разбера дали се кефи, че е вътре на топло, или му се ще да поживее навън в "естествена среда" и да се "слее с пейзажа" - нали и той е бял като сняг.





Тема Re: зимата е противнанови [re: denny]  
Автор lilava (sol )
Публикувано21.12.09 10:28



Отвори му вратата и сам ще ти покаже

Моята писана се заравя сред възглавниците на дивана всеки път, щом вратата се отвори

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: зимата е противнанови [re: lilava]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано21.12.09 10:32



Аа, при него това не е "показание" - той е доста глупавичък

и много пъти е напирал да излиза, та нищо чудно и да тръгне навън. Обаче днес излезе за половин минута на терасата... пссле се прибра с писъци.



Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Boждa]  
Автор ramire7 (много як)
Публикувано21.12.09 12:59







Тема Re: Сезони със свой почеркнови [re: Roxy]  
Автор ramire7 (много як)
Публикувано21.12.09 13:09



Септември,Созопол,харманите,малко по надясно от навалицата,след обяд си полягам на плажа чета си на фона на съвсем тихото море по това време на сезона и така до към 18.00,после идва братовчед ми който е спал след нощния си запой,купил е миди в една тенекия и няколко риби,също и вино и бира в една хладилна чанта,води и някакви моми от Ямбол,които му помагат да направи манджата,докато аз се къпя в топлото море,бавно идва залеза и.......





Тема Re: зимата е противнанови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано21.12.09 15:49



Изобщо не е гадна. Снощи беше толкова приятно.

В момента улиците са заледени и трябва да ходя на пръсти, но пак ми харесва това бялото, което е покрило всички буклуци.



Тема Re: зимата е противнанови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано21.12.09 16:21



Е, въпрос на вкус и на възприятие. Аз от дете не обичам зимата, винаги ми е пействала потискащо. Но всеки си има мнение.





Тема Re: зимата е противнанови [re: agrimonia]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано21.12.09 18:10



а така, не навън, гледай навътре, както си разправят героите от Аватар.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.