Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Готварски рецептинови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.12.09 22:47



аз много обичам.
в моята детска пък даваха супа със сирене. бля.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Готварски рецептинови [re: Пъpпъл]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано14.12.09 15:56



Баси ква тема сте започнали, направо ми потекоха слюнки, с извинение

Вчера погребах един див заек във фурната, ама стана едно бижу....нямам думи просто! Направихме си пиршество с приятели, всички преядохме, беше станало божествено Ако някой реши да готви заек, да си каже и веднага пускам рецептата. Доста играчка е, ама си заслужава! А иначе в последно време "готвя" по схема за дъщеря ми-например от вечерта приготвям закуска, която се състои от 8 маслини, белтъците от две твърдо сварени яйца, половин краставица, 2 печени зелени чушки. Няма да обяснявам целия режим(всеки ден е различно), ама аз вече отслабвам от нейната диета не защото я ям, а защото губя часове в кухнята да я приготвям. Купих електронно кухненско кантарче, щото всичко е по точен грамаж, деебаа....Сори И този процес се дължи на бъдещият абитуриентски бал(предполагам,де). Трябваше да я водя при един известен диетолог и така.... За втора закуска ( в 10-11 часа) днес трябваше да й приготвя сандвич от два сухара от пълнозърнест хляб, а между тях лист зелена салата, печена обелена чушка и обелено слънчогледово семе. Определено готвачите на диети отслабват, вЕрвайте ми



Тема Re: Готварски рецептинови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано14.12.09 16:25



А в санаторуима даваха с ориз, мляко и сирене.

Там беше много странно. Основно помня как веднъж плаках, защото ми взеха сармите. А това беше единственото нещо, което ядях там. И как си правехме фигурки с мармалада върху намазаните филийки и се лъжехме един друг, че ядем торта. И още не мога да забравя гадните кози жили, които ме подлъгваха, че в гадното ми прясно зеле има месо.



Тема Re: Готварски рецептинови [re: agrimonia]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано14.12.09 17:09



давай рецептата, аз често ям заешко.





Тема Re: Готварски рецептинови [re: Boждa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано14.12.09 19:53



Хубу, ето го зайо, но предупреждавам, че е много играчка:

Продукти:
1 заек
1 кг лук
200 г бекон
200 г гъби
150 г маслини
100 г бяло вино
100 г олио
7-8 бр. червени чушки
3-4 кисели краставички
2 моркова
1 глава чесън
1/2 връзка магданоз
10 зърна черен пипер
3 дафинови листа
1 с.л. доматено пюре
1 с.л. лютеница
1 с.л. брашно
сол на вкус

Заекът се нарязва на порционни парчета, които се пържат в олио до златисто и се слагат в глинен гювеч. Лукът се нарязва на едро , задушава се в олиото и също се прехвърля в гювеча. Тук препоръчвам тази мазнина да се изхвърли и да се сипе нова, в която съответно леко се запържват нарязаните моркови, гъбите и бекона- после, разбира се, и те се прехвърлят в гювеча. Морковите и чушките се нарязват на жулиени(ивички,де). Та въпросните чушки се добавят в гювеча заедно с нарязаните краставички и чесъна без пържене. Брашното се запържва , разрежда се с виното(ако трябва се добавя и малко вода), прибавят се доматеното пюре и лютеницата и ....изненада..... се прехвърлят в гювеча.

Прибавят се маслините, черния пипер и дафиновите листа. Налива се около 1/2 л. вода(колкото да покрие продуктите, посолява се, поръсва се нарязания магданоз и всичко се разбърква добре. Пече се поне
1 1/2 часа при умерена температура( аз го пекох 2 часа на 200 градуса). Да ви е сладко!



Тема Re: Готварски рецептинови [re: agrimonia]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано14.12.09 22:15



на мястото на очичките на зайо какво се слага? морковчета или бадемчета като че ли е най-подходящо.


аз май такова увъртяно нещо не мога да сготвя, но звучи много вкусно:))

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Готварски рецептинови [re: Пъpпъл]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано14.12.09 22:45



Зайо нямаше глава- тя не се готви ;) И не е трудно да го сготвиш, просто отнема много време. Но като нарежеш всички зеленчуци предварително, после вече си е лесно. Предполагам, че може и с друго месо-пак ще стане вкусно. Просто ще се сложи по-малко олио (заешкото е много "сухо"месо и затова иска много мазнина).



Тема Re: Готварски рецептинови [re: agrimonia]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано14.12.09 23:26



звучи прекрасно...





Тема единствената уникалност - Готварски рецептинови [re: Пъpпъл]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано15.12.09 02:35



е прекалено проста - за ЖЕНАТА УНИКАТ!
т.е. - ако аз си драсна:) незнайна рецепта..
всики;) трябва да се захласнете на мах..
нищо - че не отбирате от "готварство"! нали





Тема Re: единствената уникалност - Готварски рецептинови [re: NUT]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано15.12.09 09:23



напротив! викай ми Рататуи)

Думи, думи и нищо повече



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.