Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хора, улици ...нови  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано03.12.09 22:04



Днес се видяхме с една колежка, която не бях виждала от едно 7 - 8 години. И покрай спомените от едно време се сетих за много хора, които бях позабравила. И се зачудих какви ги върши живота. Една колежка, която не можеше да си настрои каналите на телевизора - такъв страх имаше от техниката - след като я съкратиха прави интернет-сайтове във фирмата на сина си. Една друга, която не успя да си намери работа като учител по география, изкара един сертификат за английски и сега е представител на едно доста голямо издателство. А тя се беше изпокарала с близките си - всичките икономисти - защото не искаше да работи нищо с икономика, и нарочно беше завършила география. Друга със същата специалност - също съкратена - сега работи във фирма, която подготвя кандидат-студенти, и в туристическа агенция.

Колега по рисуване се отказа от учителстването за да изкарва пари като водопроводчик. Едно момиче, което също преподаваше изобразително изкуство, сега прибира бездомни циганета към програмата за децата от улицата. Там ги учи да рисуват и да се къпят. Колежка по английски изкара две години учителстване и реши да стане управител на една верига сладкарници. Една друга буквално я поканиха в Нова Зеландия - тя освен диплома за учител по английски има и диплома от един Пловдивски институт за винопроизводство, а съпругът й е ветеринар - направо им предложиха работа. Не заминаха и сега си имат частно езиково училище.

Изобщо не можахме да се сетим за човек, който да се е предал или да е обърнал гръб на обществото, защото се е сблъскал с трудности. Освен един колега, който май преживя по-тежко развода си, отколкото падението от служител в министерство до обикновен нередовен учител по английски. Но и него не съм виждала отдавна, така че може и да се е оправил.
Толкова странно се променят хората. И толкова добре се променят. Направо не мога да им се нарадвам.





Тема Ех! [re: Kaлoмaин]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано03.12.09 22:58



Толкова хубаво ми стана, като те прочетох...

Има надежда!



Тема Въздържам се от мнениенови [re: Kaлoмaин]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано04.12.09 05:43



За мен чувствата предизвикани от темата са смесени.



Тема Re: Ех!нови [re: _parvaty_]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.12.09 16:01



Точно така се почувствах вчера. Трудностите само бяха отворили пред тези хора нови възможности. Както и да го погледне човек - вътрешната настройка към един проблем е важно нещо.



Тема Re: Въздържам се от мнениенови [re: Dolce De Leche]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.12.09 16:01



Защо?



Тема Re: Хора, улици ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано04.12.09 19:41



Ха, това е сякаш историята на живота ми.


Исках да уча нещо, до което не ме допуснаха (много дълга история).
Записах нещо друго, което ми харесваше, но се оказа, че совите не са това, което са и ми се наложи да не работя по специалността си.
12 години бях редактор в едно музикално списание и умирах от мъка, когато го закриваха. Болна бях! Едно заради хората, защото бяха страхотни като професионалисти и в чисто човешки план, друго - самата работа беше изключително приятна, да имаш поглед отблизо върху културни процеси и явления, ... мммм, голям кеф!
Сегашната работа започнах много, ама МНОГО случайно, сякаш на шега и за малко.
Пълна противоположност на всичко, което бях учила, инфарктни положения, съвсем нова материя, тежка, много променлива, но мен май точно предизвикателствата ме крепят. И така 16 години.
Доволна съм, намерих едно друго мое "аз", което дори не предполагах, че съществува.
Неслучайни са случайностите.

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Редактирано от DaCat на 04.12.09 19:50.



Тема Да ти кажа, Каломаин,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано04.12.09 22:53



вчера преживях поредния служебен стрес, и се уморих супербогатите да си изкарват гнева върху мен, защото кризата ги прави малко по-бедни (няма да ядат черния хайвер с бял хляб, а с добруджа, видиш ли, и вече драмата е пълна!) ... и ми омръзна, а и други хора разчитат на мен, не мога да си вдигна шапката и да си тръгна... или поне ме е страх... а, темата ти ми подейства като знак Свише!

Наистина ми стана хубаво... и ми олекна!



Тема Re: Хора, улици ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Capa_ (бобчо)
Публикувано04.12.09 23:16



Кало, звучиш сякаш си в пълна хармония, тъжно-оптимистично, но тъгата ти е конструктивна. И аз понякога съм се питала, ако бях направила едикакъвсиизбор, какво щеше да стане, а дали щеше да е по-добре/зле за мен. Всеки се сблъсква със случайности, волеви или неволеви, въпреки че звучи като оксиморон, но понякога наистина има едни кратички мигове, които ни се предлагат, а ние решаваме дали да ги стиснем здраво или просто да ги преотстъпим на други от страх или незрялост. Май се отплеснах.



Тема Re: Хора, улици ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано05.12.09 09:16



Да, превратностите на живота си ги бива... Но и за това е толкова интересно.

Ако преди години някой ми беше казал, че ще се занимавам с техника щях да го гръмна.



Тема Re: Хора, улици ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.12.09 14:57



Понеже съм вторият човек след Парвати, който приема темата лично, и освен това я пускаш точно в необходимия момент, имаш от мен благодарности и прегръдки :)))

Редактирано от Roxy на 05.12.09 14:57.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.