Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Субдибула "София"...  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 10:27



... Здравейте клубващи хора... Мисля, че не съм се представяла официално...

... някои от вас ме познават от един друг клуб... Преди малко чух изпълнение на тази група - по Про.БГ - докато правех закуската на дребосъчето... и в момента я слушам - през ВиБокс... Толкова много емоция не е нахлувала в Душата ми от доста дълго време... Вида на нощна София... В предишния си Живот обожавах да шофирам нощем из града... да се любувам на светлините му, а, когато биваше топло - да отварям широко прозорците, за да може вятъра да развява косата ми... Толкова много Свобода съм усещала... това изпълнение ме върна години назад... избягвах да мислех за "тогава", когато все още си позволявах лукса да чувствам... преди да се превърна в машина, преминаваща Битието към своя край... преди да загубя Надеждата.... тази 2009 година на Вола толкова ме тормози, като един Тигър... че, нямам търпение да свърши... едвам издържам вече... Отгоре на всичко дребосъчето напоследък непрекъснато ме пита "Вие с баща ти кога ще ме вземете от градина?", а снощи ми изпя някаква песничка, която тутакси се постарах да забравя, нещо от сорта на "слънце ме нарича татко, мама - месечинка ясна!" Не реагирах по никакъв начин... Знам, че вината да не избера подходящият баща е моя, и не мога да си го простя изобщо... и, едва ли ще си го простя някога... просто, не знам как да си помогна... няма с кого да говоря, защото темата е една и съща, но просто... Душата не спира да ме боли... а най-сложно става, когато се налага да не демонстрирам емоция, когато пак трябва да се превърна в робот, за да не усети детето, че има проблем, че има липса... не, че вероятно не усеща, не, че съм единствената сама жена с дете... Тъпо, много тъпо... просто, тази песен разклати вътрешния ми мир и относителна стабилност, която бях постигнала... днес ще е един от по-трудните дни...

а, ето песента, по-точно инструментала

п.п. не търся помощ - няма как да ми се помогне - споделям си само... Съжалявам, че при вас, защото вие сте семейни... но, в разведените напоследък не ми се пребивава... пък, не съм се втвърдила все още, че да пусна една псувня по повода в "Попържните"... мразя,когато се размеквам...



Тема Re: Субдибула "София"...нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано28.11.09 10:47



Човек никога не знае какво ще му се случи след 5 минути. Животът е прекалено шарен и сложен за да го начертаеш предварително.



Тема Много си мила...нови [re: *Paл*]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 11:43



... както винаги... аз, обаче, имам стройна теория относно това как ще си остана сама, но не ми се говори за това... ама, както и да е, благодаря ти за съчувствието....





Тема Re: Много си мила...нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано28.11.09 12:59



Нееее. Остави ти тия теории.

И аз бях сама доста дълго време. Който не е бил сам с дете той не може да си представи. Само си мисли, че може. Мила, ако трябва да ти отговоря истински ще ни изгонят от клуба и ще ни пратят при психарите. Странни неща могат да ни се случат. Провидението по някога има нелогични прищявки.



Тема Re: Субдибула "София"...нови [re: _parvaty_]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано28.11.09 14:46



Парвати, аз съм разведена от 15 години, синът ми е на 19.
Повярвай в себе си, мила, още носиш бремето на "неслучилия" се съпруг (баща). И аз не направих подходящия избор за баща на детето си - факт.
Някак идва с годините справяне сама. Идва самочувствието, че можеш, кадърна си и се справяш сама. И да, понякога се налага да си и майка, и баща. При мен беше сложно, защото детето е момче, оттук и различния подход при всякакви ситуации. Така и не поговори с него баща му, дори в пубертета, когато ми се е налагало да говоря и да обяснявам всякакви неща.
Най-важното - не лъжи! От много ранна възраст съм третирала детето си като равностоен човек, с чувствата и мислите му, уважавала съм гледната му точка, дори да не съм била съгласна. Някак по-лесно ми е било да кажа и моята гледна точка, уважавайки неговата.
Говори! Поддържай контакт с детето, отдели си час-час и половина на ден само и единствено за него. Знам, трудно е, криза е, всички сме запъхтени и изнемощели, но се налага - наградата детето ти да ти има пълно доверие и да сподели първо с теб, а не с приятелите си, е безценна. Със сигурност има неща, които не знам, но и не искам, това си е неговата територия, не искам да се бутам там, но не са неща, които могат да променят изградения човек, когото познавам.

Не си и няма да бъдеш машина, това са граници, които сама създаваш, определяш, оттук и вътрешното себеусещане. Напълно те разбирам - когато сам гледаш дете, се налага да жертваш много, наистина много, но не и всичко.

Демонстрирай емоция, защо не. Седни и говори с детето. Явно гледа мами и татковци, които прибират децата си от детската градина, явно му липсва нещо. Говори простичко, така, че да те разбере. Обясни му, че понякога се случва мама и тате да се разделят, защото не се разбират добре и се карат (примерно), но че то не е виновно за това и не, не е по-малко обичано от другите деца.

Много пространна станах, извини ме...



Ако искаш, пиши ми на бележки, ще помогна с удоволствие, ако мога.

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Субдибула "София"...нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.11.09 21:07



Аз не съм в твоята ситуация, обаче си мисля, че не трябва да се правиш на робот, а и не е нужно. Децата са много по-разбиращи, отколкото възрастните хора си мислят. Под това си изказване мога да се подпиша десет пъти с двете си ръце и единия си крак, щото с левия още не мога да пиша. Не че с десния мога, но ще пробвам довечера.
Моето дете явно е на възрастта на твоето. Та за тях Светата троица е аз, мама, тати. Ако някой от Троицата го няма, нормално е детето да усеща липса. Показвай емоция пред детето, показвай и разум. Малките хора лесно схващат света, много по-бързо от нас даже, но трябва да им се обяснява. Те искат и логични, и емоционални отговори.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Субдибула "София"...нови [re: _parvaty_]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано28.11.09 21:50



мн смотано - дори и увъртане..не пали газтта;)
освен
искреното споделяне!

вярвай в създаденият от теб ЖИВОТ - и бъди искренна на мах! с взаимността СИ





Тема Re: Субдибула "София"...нови [re: _parvaty_]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано28.11.09 21:56



Отскочи до темата на ДЕдо Марци и помечтай.



Това е само опит да те разведря на бегом, защото излизам, за да си платя ОТНОВО УВЕЛИЧЕНИТЕ такси.Аз по този повод бих се озовала директно в "Попържните" и май бих се представила подобава, както съм им насъбрала на данъчните.



Тема Благодаря ти занови [re: DaCat]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 23:03



отделеното време и емоция... Любопитното е, че тя никога не е живяла с баща си, и вероятно пита НЕ ЗА НЕГО конкретно, а по принцип за баща... защото, действително вижда бащите на другите деца...

... както и да е... днес, както всяка събота, в която не съм на работа, прекарахме заедно, и си говорихме за нас, и как живеем заедно, и колко ни е хубаво... тя не говори за него, когато не е на градина... а, все пак, още е първа група - сигурно в горните ще стане по-зле... не знам, той се появява около Коледа и Нова Година, когато са нашите рождени дни (ние с дъщеря ми сме родени през една седмица - аз малко преди НГ, тя малко след нея) и започва с претенциите да се събираме, че сме били семейство и т.н. глупости... след като му откажа, за пореден път, той пък отказва да идва да вижда детето... а, аз не съм човек, който умее да се подчинява, дори на собствените си потребности... Знаех, че ще ми бъде трудно, от самото начало, но предполагах, че съм направена от по-корав материал... Както и да е, съчувствам ти за преживяното сама... отлично знам какво е - аз не съм почивала една седмица, дори, било то бременна или родила, или след раждането... Лошото е, че явно напоследък (и не само) нравите позволяват на мъже като моя и твоя бивши въпреки причиняваното на едни човешки същества да се гледат спокойно в огледалото, докато се бръснат, например... Не търся вината в друг, освен в себе си, и собствената ми неспособност да обичам подходящите хора ...



Тема Re: Благодаря ти занови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.11.09 23:05



И що трябва да се чувстваш виновна?

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Това писах и на Да Кат,нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 23:08



дъщеря ми е почти на 4 години, и нито ден не е живяла с баща си... знае си името, което е неговото, познава го, като го види... но, до скоро не ме питаше за него, и всичко си беше наред - смятах, че като не го е имала, няма как да й липсва... обаче, тибетците явно ще излезнат прави, и човек си избира преражданията, и родителите - също... защото, дори да го види два пъти в годината, после ще пита 10 дни за него...

... снаха ми казва, че е редно да започна да излизам, да се срещам с хора, да си намеря другарче и реален баща за детето ... обаче, аз не смятам, че това е редно... никой не е длъжен да ми гледа детето, а аз така се чувствам ... все едно бих ангажирала някой със себе си и дъщеря ми... не знам, май не съм съвсем нормална, да ти кажа... Може да се окажа, че и аз мога да се разписвам с левия крак!



Тема Да, знам, Нът,нови [re: NUT]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 23:09



аз никога не съм криела от нея каквото и да било, и се разбираме само с поглед - знам кога е гладна, кога е нервна и т.н.... Просто понякога я пазя, да не разбира неща, които и без друго са трудни за глава, а ако главата е малка - още по-трудни...





Тема Ами,нови [re: Dolce De Leche]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 23:11



отпусни се, бе, Долче, иди в Попържните и си го кажи!

А, аз не мога да прося - дядо Мраз отлично знае от какво имам нужда - ако е решил, че съм слушкала, ще ми го даде, ако не... Каквото - такова! А, данъчните, щом са заслужили, са за .... попържните!

Редактирано от _parvaty_ на 28.11.09 23:12.



Тема Re: Това писах и на Да Кат,нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.11.09 23:12



Я пробвай с левия, аз ще пробвам с десния и после ще обменим опит.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Не знам дали "трябва",нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано28.11.09 23:18



така се чувствам...





Тема Re: Не знам дали "трябва",нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.11.09 23:25



Ми то туй няма да ти помогне. Я да го махаш това чувство!

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема хм...нови [re: _parvaty_]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано29.11.09 08:43



вярно е, че никой не е длъжен, но може пък да се има някой, който ИСКА да го направи... и за нея и за теб...незнам, аз не мога да ти дам адекватен съвет, защото материята ми е твърде непозната, но...винаги има надежда. Не мисля, че трябва да мислиш за това ка би ангажирала нчкого, а за таа как да го обичаш...
Поздрави от вождови поляни...





Тема Ох,нови [re: Boждa]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано29.11.09 10:22



мога да ти напиша толкова много за Любовта и Доверието... и как обичайно вървят ръка за ръка... много чоглава тема е тази, моята... Но, благодаря ти за съчувствието, и поздравите, Вожде... пък, другото... все по някакъв начин ще се нареди... все някога...



п.п. как е плажа?

Редактирано от _parvaty_ на 29.11.09 10:25.



Тема Re: Благодаря ти занови [re: _parvaty_]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано29.11.09 10:52



А, не се чувствам зле, напротив - прекрасно се чувствам, знаеш ли колко каляват такива положения.
Кой каквото пропуснал - пропуснал, негова си работа, няма как да навакса.
Аз не пропуснах и миг, което ме прави щастлива.



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Ох,нови [re: _parvaty_]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано29.11.09 11:47



ще се радвам да поговорим по темата...нищо, че е чоглава...нали затова сме гениите, да решаваме проблеми(това последното беше с идея да предизвика усмивка у четящия го....не съм чак толкова самовлюбен

)
За съжаление, не можах да стигна до морето вчера...отрочето и жената любима са болни, и нямаше как да ги оставя....хората обаче са изловили рибата...поне на думи по телефона...



Тема За протоколанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.11.09 12:17



Само за протокола - току що пробвах и с двата крака. Еднакво трудно е. Обаче има някои тънкости. Първо - трябва да си събуеш чорапите. Второ, да си изрежеш ноктите, щото иначе задират по листа. На палеца не е необходимо, той няма пряко съприкосновение с листа.
Някои малки трикове - пробвах да пиша и седейки на стол, и седейки на пода. На пода ми се получава по-лесно, от стола нямам почти никаква видимост, кракът ми закрива написаното. А като седиш на пода, може да надничаш.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде

Редактирано от Okaян яcтpeб на 29.11.09 12:21.



Тема Еее,нови [re: Boждa]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано29.11.09 14:57



лоша работа това с болните твои хора! Аз пък смятах, че си на романтичен уикенд, а то... за риба!

Вожде, ще се окаже, че темата ми не ти е чак толкова далечна - колко е голямо твоето отроче?... а иначе... как да ти кажа... аз не съм родител, който ще остави детето си, и ще хукне да търси лично щастие... поне докато дребосъчето не стане достатъчно голямо, че да тръгне по приятелчета и т.н. Макар, тогава сигурно ще я причаквам с колата след детската дискотека ... Не знам, нямам представа как ще се изправя, да продължа Живота си... За радост тази година това ми е едва третото по-сериозно пропадане - доста по-добре от предходната, и МНОГО по-добре от първата... Втората почти не я помня... Кажи сега, гений сладък, как виждаш решението на проблема? Или, едно потенциално такова, поне?

п.п. И, Вожде, кажи им да ти ММС-нат снимка с улова, без тия рибарски номера!



Тема Коте,нови [re: DaCat]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано29.11.09 15:03



той, т.нар. баща като идва да вижда малката, тя обичайно не го "отразява" - щъка си покрай мен и т.н. Той, респективно, се прави на баща (лошото е, че той няма представа какво е това - той не е имал такъв, и макар, да се кълнеше, че нашето дете няма да усети НИКАКВА липса на баща, явно, гена е по-силен от намеренията!), и в един момент, като вървят повече пред или зад мен, и малката не ме вижда, си дърпа ръката от него, и му казва "Искам при майка ти!"

и ме настига! После следва една обида, едно чудо - цупене, мрънкане... Обаче, така е - нормално е тя да не му обръща внимание - тя не го познава... И, със сигурност аз страдам повече от нея, защото имам и съм отгледана от двама родители... Просто, като почне да пита за баща си... и откачам... много болно ми става...



Тема Знаеш ли, Ястребе, отнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано29.11.09 15:08



цялото ти упражнение може да има положителен ефект - при условие, че положиш ОЩЕ малко усилие, и си изрежеш и нокъта на палеца - може да установиш, че все още ти стават любимите ботуши! Но пък, ще ти оширотеят тези, дето си ги купувал наскоро

! А иначе - поздравления! Патентовай го, обаче, за всеки случай!



Тема Re: Знаеш ли, Ястребе, отнови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.11.09 15:23



Да ти кажа, единият ми чифт любими ботуши ми изчезнаха миналата зима. Нямам обяснение нито къде са, нито защо изчезнаха. Факт е, че в къщи имам чорапояд, който ми яде обикновено левите чорапи, обаче пък чак да ми изяде за една нощ двата ботуша, малко невъзможно ми се вижда.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Еее,нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.11.09 15:26



Животът ти не е само детето. Вие сте отделни същества, които в момента вървят заедно.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Това писах и на Да Кат,нови [re: _parvaty_]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано29.11.09 15:29



Снаха ти е права. Имаш и друг живот - хронологически ти си първо човек, после жена, после майка. И нито едно от изброените не се обезсилва от следващите. И за да бъдеш пълноценна като едно от трите, трябва да си пълноценна и в другите - те са си свързани.

Не подценявай мъжете. Ако някой не иска да бъде ангажиран с теб и дъщеря ти, той няма да се ангажира.



Тема Ястребе, то енови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано29.11.09 18:56



от пералната машина - казват, че японците пускат нов модел, при който колкото чорапи пускаш да переш, толкова вадиш от нея!

Що касае ботушите - спомни си миналата пролет къде си ги "залетил", след като си ги прибрал в кутията или плика... аз така си бях "залетила" едни любими "боксьорски" боти с връзки, много удобни, при майка ми на рафтовете за обувки - убих се да ги търся тази зима в мойта къща... Докато ми светна къде ги прибрах, като върнах лентата назад! Иначе, ако не зазимяваш/залетяваш обувки, много странна е загубата им... какво хубаво ти се случи по това време? Нали знаеш "танто за кукуригу" !



Тема Re: Субдибула "София"...нови [re: _parvaty_]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано29.11.09 23:15



Е, в идеалният случай може би е най-добре за едно дете да има 2ма родители. Но в живота кое е идеално? В този смисъл много по-добре е да има умна, мила, очарователна и добра майка, отколкото 2-ма не толкова прекрасни родители... В този случай качеството е по-важно от количеството, си мисля...:) Има много неразведени семейства, в които децата страдат, много. За съжаление. Сами май е по-добрият вариант.... а ако беше избрала друг татко, щеше да имаш и друго дете, не твоето






kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Казваш,нови [re: S|ayeR]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано30.11.09 00:10



а моето, не стига, че няма баща, ами и майка му тотално ку-ку... Днес си играем нещо, и тя ми се смее и ми казва "Мамче, мамче, ти си пълен кукумицин!"

Прав/а си - тя е голям сладур! Как да ти кажа, по отношение на сами-те... Преди време си виках "Поне да имам един мъж, да ми носи торбите!" ... ама, вече свикнах да си влача... е, трудно ми е с колата, ама и това свикнах - научих се как се слага вода, течност за чистачките, такива ми ти работи... Тази есен се оказа, че крана на парното е заял - не ми топлеше! А съм сменила радиаторите преди миналия отоплителен сезон със чисто тови, с чисто нови винтили (или вЕнтили, не знам как е правилно!), та извиках домоуправителя, да види човека. А принципно много мразя да викам за помощ... пък и, жена му после ме гледа на чомпи, като ме види... Та, до известна степен не е добре да си сама жена... защото, откъм секс вече привикнах на липса - то е като колелото - не го забравяш, ама, като не караш известно време и не ти се кара... а, ако се качиш, можеш да си караш без нужда от напомняне! Но, принципно, като оставим настрана детето... дълго време съм се чувствала непълноценен човек... другите по двама с дете, аз по единично... Пък и, много обидена го давах на приятелите си - вярно, че ги върнах от сватбения купон точно преди старта му, и сигурно още си готвят в моите тенджери и ползват моята ютия (или, другите работи, които са ми купили за сватбата), но аз нямам вина, че така се получи, или, имам вина, но като мои приятели би трябвало да ме разберат... а не да се покрият, и да ги няма никакви... Е, вече се обаждат, ама полза - йок! Аз съм много инатлив човек, и трудно приемам предателства, нови приятелства и т.н... Махни, махни, много глупава работа...



Тема Да ти кажа честно,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано30.11.09 00:25



не съм много наясно как да обслужвам нуждите си като човек и жена, откакто станах майка... Някак си, много обичам това дребно човече, и не мога да липсвам от него... не стига, че по цял ден ме няма, защото съм на работа, и то още откакто тя се роди, ами и вечер да хойкам...

мъчно ми е за човечето... кеф ми е да си общувам с нея, и т.н... Е, в никой случай не я обсебвам - аз съм много саможив човек, изолацията ми успешно го доказва, смятам... не знам - хем искам, хем не ми стиска... не съм сигурна, че съм готова да преживея поредно разочарование, а не мога да имам "просто" връзка... не съм така устроена... Представа си нямам защо ви занимавам със себе си, но просто имах нужда да споделя, иначе ще гръмна... Както и да е, надявам се да имаш една хубава седмица с тия, дребосъците - много милички душички... С тази кукумявка така съм се смяла! Чисти същества са малките хора!



Тема Re: Да ти кажа честно,нови [re: _parvaty_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано30.11.09 00:33



Майка ти не може ли да ти помага, да я оставяш при нея през някой от почивните дни, а ти да се виждаш повече с хора?
П.С.: При мене този въпрос не е стоял, майка ми се е върнала при родителите си и така или иначе си е хубаво, защото има хора с детето и през деня. Освен ако е млада и още не е в пенсия, което при следващите поколения все повече ще важи, за съжаление... Иначе мъжете, които имат несъгласия за дете от първи брак, си го казват, спокойно...
И един поздрав, че нещо ми е безпричинно романтично, а ме чака тежка седмица:





Редактирано от Roxy на 30.11.09 00:35.



Тема Много благодаря,нови [re: Roxy]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано30.11.09 00:54



много обичам тази песен...

Майка ми е учителка, последна година й остава в труд, освен ако онези... не дотам правилно ориентирани хорица не увеличат годините за пенсиониране, да си кука пред децата . Тя без друго ми помага - взима я от градина, че аз работя до към 19 часа... Абе, ще се оправят нещата, няма да е единственото дете с един родител, както Слейър успешно забеляза... просто, стана ми мъчно повече от обичайното... На теб ти желая успешна седмица, и дано да е по-лека или да получиш помощ от нейде!



Тема Re: Ястребе, то енови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.11.09 12:04



Значи японците са намерили начин да се борят с чорапоядите.
Не ве, те просто изчезнаха. Нямам обяснение.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Много благодаря,нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.11.09 12:08



Мъж ти требе на тебе, стига се прави на амазонка.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Казваш,нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.11.09 12:09



вЕнтил е думата

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.