Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано27.11.09 20:37







Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано27.11.09 20:37



Мадамата накрая излиза на вън. Взема му розата, която вече е паднала на земята (поради липса на ухо) и му я бодва в очето.



Тая песен не съм я слушала, но ще я намеря...



Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: denny]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.11.09 20:38



Само за паднали ангели е, вярвай ми.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано27.11.09 20:38



Абе аз мисля, че е в ликьора, ама хайде, няма да спорим...





Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано27.11.09 20:39



Благодаря за подробния отговор! За мен беше интересно, защото много уважавам преводачите. Не е трудно да владееш чужд език/ци, но не е лесно да прехвърляш нечии мисли/съвети/трели и пр. по възможно най-автентичния начин от един език на друг.





Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано27.11.09 20:44



Наистина не е лесно. Трябва да се съобразяваш кой какво казва, защо го казва, кога го казва... понякога се получават доста трудни ситуации, сещам се как миналата година се чудех по най-деликатен начин да преведа репликата /"казана" в исторически роман за 16 в./, че Хенри Осми не е никакъв мъж...

На английски беше много добре написано, ама на мен ми идваха все съвременни варианти за превод.



Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано27.11.09 20:47



Можеш ли да ни покажеш оригиналната корица? Вероятно вдъхновената аудитория би намерила слаби страни и там. Аз поне бих опитала.





Тема Разреших загадката!нови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.11.09 20:47



Мистерията е далеч по-дълбока.
Значи, мацката има любовник и съпруг. Нали все пак за Дездемона говорим, видно от корицата тъй майсторски изпипана. Историята е страховит любовен триъгълник, който в един момент се превръща в отсечка и точка, тъй като съпругът и любовникът на Дездемона се харесват и между тях пламва бурна мъжка неразрушима любов. Дездемона става излишна и досадна за разгорялата се страст. По сценарий Отело я убива, след това сваряват главата й в казана на вещиците от Макбет (не се сещам в коя сцена се явяваха, май в началото бяха). От Дездемона остава прекрасния череп, в който бившият й съпруг и настоящ любовник на бившия любовник на Дездемона закичва червената роза, която му е била подарена предишния ден от Хамлет, който е розенкройцер, разбира се и който се прави на леко шантав, за да не заподозре никой, че иска да прескочи при Двамата веронци, на които отдавна е хвърлил око. Не уточнявам чие око. В крайна сметка всичко се оказва Напразни усилия на любовта, тъй като Хамлет зарязва и Веронците, и Веселите уиндзорки и излиза навън в Бурята, където бива ударен от откършен клон и сънува Сън в лятна нощ. Накрая всички решават, че нещата са Комедия от грешки и Много шум за нищо, но фактите са си факти - корицата е отврат.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Okaян яcтpeб на 27.11.09 20:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от Okaян яcтpeб на 27.11.09 20:52.



Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.11.09 20:50



"Дали има нещо общо с розенкройцерите?"

Ей, ти наистина се задълба в метафората, бравос!

Ама знам ли...



Тема Re: Йеееее!!!!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано27.11.09 20:52



много неща се лекуват с антибиотици, ястри.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.