Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Абе тези не ги ли е срам  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.11.09 20:27



да продават 3 хапчета антибиотик на цени от 20лв нагоре? Като погледнеш кутията ще речеш, че или има много хапчета, или хапчетата са с големината поне на джанта на голф-тройка, пък то...три ейййй такивинка хапченца и пълно с въздух


С две думи - грипа ме полази. Кашлицата ми е нещо средно между кашлица на стар тютюнджия рано сутрин и звук на опитващ-се-да-запали москвич (пак рано сутрин).
Вие минахте ли си от реда?



Тема Re: Абе тези не ги ли е срамнови [re: Smile]  
Автор Capa_ ()
Публикувано04.11.09 20:38



Опитва се да ме катурне от няколко дни, но не се давам засега.


Лекувай се със секс и червено вино, или коняк.



Тема И, не стига, викаш,нови [re: Smile]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано04.11.09 20:41



че няма джанта от Голф ІІІ, ми и пернишки водач не ти дават в аптеката!! Ей, никакви сърца нямат тия хора!

Съчувствам ти искрено ... аз пия, уж, превантивно илачи... Мен лично, много ме е страх, да не гепна грипа... Ама, то не пита... ужас, пожелавам ти да се оправиш бързо !



Тема Re: Абе тези не ги ли е срамнови [re: Capa_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.11.09 20:42



Късно е, либе, за китка

Като се закашлям и на секс-партньора му минава желанието (сигурно и той си ме представя като стар тютюнджия)
Ти пък обяви, че те е тръшнал грипа, тръшни се в леглото и се прави на болна. Сега ти се е паднало.



Тема Re: И, не стига, викаш,нови [re: _parvaty_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.11.09 20:47



Не дават, ве, отвратителни са напра'о. Един да бяха дали - от миризмата на прашлясал ароматизатор тип "борче" попила по коженото му яке белким носа ми щеше да да се отпуши.





Тема Пък аконови [re: Smile]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано04.11.09 20:51



ароматизатора му не помогне да си отпушиш носа, току-виж ти услужил с дългия нокът на малкия пръст

. След като, естествено, си го ползва за отварянето на кутията с цигари - безбандеролни, естествено!



Тема Бляяяянови [re: _parvaty_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.11.09 21:02



чак си го представих <къде е иконата за повръщано?>
Имаш предвид същия онзи нокът, с който грижливо изстъргва и най-малката прашинка от задния спойлер, защото му пречи на аеродинамиката на аф'т'м'била?



Тема Виж, Смайли,нови [re: Smile]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано04.11.09 21:09



за това му предназначение не бях се сещала! Сега разбирам, що светят тъй неоново на голфаджиите фарчетата - много чисти им крушките, рийш ли!

Ама, ку тръгнем да мислим ВСИЧКИ опции за ползване на тъй грижовно култивирания артикул, няма ни остане време за душ, зъби и по леглата!



Тема Re: Абе тези не ги ли е срамнови [re: Smile]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.11.09 21:11



Да, но го изкарах доста леко. Аз по принцип си карам малко на народна медицина ...



За кашлица - пробвай една главичка настърган лук с една лъжица мед. Или една кафена лъжичка настърган джинджифил пак с мед. Или лук варен с коняк - докато остане наполовина - отвратително е, но се пие по една голяма лъжица преди ядене и има доста добър ефект. А най-ефективния чай - в една тенджера с вода хвърляш една - две дюли нарязани на четвъртинки, но непочистени от семките, два - три ореха - също счупени, но с черупката, една разполовена глава лук. Вариш десетина минути. Също е отвратително, но действа много отхрачващо.



Тема Re: Абе тези не ги ли е срамнови [re: Smile]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано04.11.09 21:32



Абе като не разбираш бъкел от Фармация, що се опитваш да разсъждаваш въобще? Пий си доксицилин за два лева и живей.



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 04.11.09 21:33.



Тема Ааанови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.11.09 21:39



късно го казваш, не може да се сменя антибиотика





Тема Туйнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.11.09 21:43



с орехите ми го свари мама и ми го донесе с риск да се зарази.
Наистина е гадно.



Тема Re: Абе тези не ги ли е срамнови [re: Capa_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано04.11.09 21:47



Ти май се предоверяваш на беларуски капацитети:






Тема Re: Ааанови [re: Smile]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано04.11.09 21:48



Не се коси, пий си сумамеда или азитрокса или каквото там са ти писали. Поне ще ти свършат работа да не развиеш пневмония.



Тема Re: Абе тези не ги ли е срамнови [re: Smile]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано04.11.09 22:09



Отврат пълна - три седмици без алкохол...





Тема сега Романа сигурно...нови [re: Smile]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано04.11.09 23:01



ще ми се смее пак, ама аз да си попитам... Вирусните заболявания, каквото е и грипа не би трябвало да могат да се лекуват с анибиотик, който е против бактерии...не е ли така?





Тема Re: сега Романа сигурно...нови [re: Boждa]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано04.11.09 23:39



Вождуций, след като вирусът опустоши клетките ти, иде ред на бактериите. Именно за да не развие бизтощеният ти организъм пневмония, се дава антибиотик. За предотвратяване на проникването на вируса в клетката си има римантадин и оселтамивир. Е и разни имуностимуланти като инозина /нарочно не пиша търговски имена, за да не звучи като реклама, ако се сещаш/.



Тема аха...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано04.11.09 23:43



значи не съм толкоз неук все пак...имам основата.





Тема Е, да де...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано04.11.09 23:46



Римантадина е регистриран с това си име, оселтамивира е Тамифлу, а инозина е Изопринозин... Чичко Гугъл всичко казва!

Първото и второто в комбинация лекуват грипа, а последното, доколкото разбирам, а и ти си писал, е имуностимулатор... имаше и нещо за използването му от фитнес-маниаците, но не се зачетох...



Тема Re: Е, да де...нови [re: _parvaty_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано05.11.09 07:27



като търговска марка е регистриран рЕмантадин, како. Има разлика.





Тема Виж сега,нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано05.11.09 08:25



Целзиус, "како" може да ми казваш само във варианта "как, о, прекрасна Парвати, сте днес?"

!



Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Smile]  
Автор Nedi (Другото му АЗ!)
Публикувано05.11.09 12:10



мислех си преди години за разболяването от грипчета и пр. и мислите ми течаха горе-долу така - човек се разболява не защото из въздуха изведнъж се понасят някакви страшни вируси или бактерии/да ме прощават професионалистите за неточните наименования/, а защото неговата защитна система/имунна е отслабнала. Лошото в тая работа е, че тази система не е копче да се натисне и да се включи а й трябва време за задействане ..., един вид разболяването е сигнал, че нещата в живота ни не вървят както трябва.
Най-лесното, а и за жалост залегнало в нашето възпитание/образование е да се търси и оправя следствието, а не причината - разболял съм се и ме боли главата значи - болкоуспокояващо, и ако може по-силно за да ми мине по-бързо и да си продължа както си знам ...
преди години ми казваха, баби, дядовци - грипа се лекува с хапчета за 7 дни а без хапчета за 1 седмица, нищо ново под слънцето - и преди 30г. е имало грип и сега, явно разликата е предимно в опаковката на хапчетата.
Не съм против лекарствата, защото някой и така ще ме разбере ..., а ви предлагам да се замисляме повече за ежедневието си, за случките, за причините и следствията.

хайде здраве!
пс. вече ще мине седмица откакто ме хвана грипа и почти съм оздравял, изпил съм 5 фервекса общо, останалото е чайове, сокове, лук, чесън ...

NA



Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Nedi]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано05.11.09 12:20



Така си е то.
Аз имам склонност да вярвам, че в днешно време човек не се вслушва твърде в себе си, стресът е голям, изобщо си разбутва вътрешната хармония по всевъзможен начин, а болестотворните организми само чакат да се наместят в една разбутана система.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Nedi]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано05.11.09 12:33



Съгласна съм с теб. Едва ли болестите са се променили толкова. Промяната е у нас. И най-доброто лечение е и си остава предпазването.



Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано05.11.09 12:35



Да, аз по този повод имам теория що чесънът предпазва от вируси.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано05.11.09 12:48



Не съм сигурна каква е, но допускам, че мога да си я представя. Мисля, че има как да се провери - ако всички ядат чесън или поне ако след чесъна дъвчат магданоз.



Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано05.11.09 12:50



Изобщо не е това.


Теорията ми е, че като се наядеш с чесън, в радиус от десет метра около теб не смее да припари нито един хуманоид, който да ти прехвърли гаден вирус. Ето как чесънът създава дистанция между преялия с него и вирусоносителите.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано05.11.09 13:00



Ами аз точно това имах предвид. Но ако всички ядат чесън, тогава радиусът се смалява. Същото се наблюдава и при ядене след чесъна на разни работи от типа на магданоз или карамфил.





Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано05.11.09 13:08



Абе ся, аз магданоз не обичам. Тъй че не го консумирам нито преди, нито след. Карамфилът може ли да бъде заменен от незабравки? По-романтично ми се струва някакси.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема А най-готиното, Неди,нови [re: Nedi]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано05.11.09 17:36



на твоята рецепта е, че хем се лекуваш без лекарства, хем, с тези лук и чесън си спокоен, никой не те тормози, не те врънкат за срещи и разговори!

Доста ти позаблазях!



Тема Re: Виж сега,нови [re: _parvaty_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано05.11.09 21:00



ахахахахахаха!





Тема Re: За предпазните средстванови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.11.09 21:47



Тия дни баща ми видял в една аптека някакъв тийнейджър да си купува 2 маски от марля и 2 презерватива. Как ще се целуват през маските, ми е чудно, или направо ще минат към презервативите?!





Тема Re: За предпазните средстванови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано05.11.09 22:57



Може да са решили да си правят ролеви игри. Например пациенти пред кабинета на жипито.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Nedi]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано06.11.09 17:22



Остави ти таз' песен любовна.
В детската градина като ме хвана варицелата сигурно е било защото в живота ми нещата не са вървели както трябва.
Този път аз и домашните хора си пием лекарствата по часовник. Предпочитам да го правя, отколкото да стана статистика по новините.



Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Smile]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.11.09 19:20



Не забравяйте и пилешката супа-много добре действа, доказано е...и е вкусно





Тема Абсолютно вярно!нови [re: Nedi]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.11.09 05:37



Подписвам се с две ръце под написаното от теб!





Тема Re: Абе тези не ги е срам ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.11.09 05:41



Как се яде карамфил след чесъна?

Дъвче се сух или се прави някаква отвара?



Тема Спокойно!нови [re: Smile]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.11.09 05:46



Това е бъдещето!

Едно хапче ще се погрижва за всичките ти проблеми - от подсмърчането през детските и съпружески капризи до спечелване на лотарията.Цената на въпросното хапче е в процес на уточняване за сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.