Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ако знаеш как ти завиждааам...нови [re: _parvaty_]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано25.10.09 11:01



Знам, че си счетоводител, да, ставало е дума.

Наистина ти съчувствам след това, което описа в този постинг.
Странно, че даваш пример точно със зъболекарите - аз съм зъболекарско чедо. Мръсна работа е това, наистина, но не е съвсем вярно, че в момента, в който зъболекарят излезе от кабинета си, професионалните грижи остават зад гърба му. Ако знаеш колко пъти на баща ми му се е налагало да отваря кабинета в почивните дни, или късно вечер, защото се е обадил някой закъсал пациент... и колко пъти съм го виждала разтревожен за някой труден случай, и как се обаждал да си проверява пациентите... Истината, според менс е, че никой, който си държи на професията, не може с приключването на работния ден изцяло да остави мислите за нея зад гърба си.
Аз си обожавам работата, казвала съм го и друг път, но и в нея има стресиращи ситуации. Е, може би не точно стресиращи, но е тежко понякога. Това за приказния свят не е съвсем вярно - такъв е сега, но тези детски приказки бяха изненадваща поръчка. Иначе като гледам, май съм се специализирала най-вече в исторически романи и психотрилъри... знам, че твърде често споменавам "Игрите на глада" и продължението й, което ще излезе през декември, но те наистина бяха стресиращи. И нощем ги дънувам, сънувам ги всичките... а ми се иска да сънувам приказни създания... Благодаря ти за милите думи, и аз се надявам книжката да стане хубава, любопитно ми е още какви приказки ще има, защото тя е сборник с приказки от цял свят. Е, скоро ще видим.



Тема Заради хрониките на Акаша...нови [re: denny]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано25.10.09 11:19



...

... удувително е колко пъти получаваш потвърждение как ТОЧНО сме свързани ... затова, вероятно, първия пример, който ми изплува, е този със зъболекарите, който е свързан с теб... Как да ти кажа, Дени, тази - лекари, зъболекари - професия е предимно за емоционални личности. Дебелокожи създания не би било редно да се ориентират натам, и поради същите хроники рядко има изключения. Та, нормално е баща ти да е "живеел" с професията си... За мен, специално, тази професия е сред най-благородните. Удивително е как ставаме изградени от материала на професиите си, или обратното - професиите ни са , каквито сме ние А, няма как да не ти въздействат книгите, които превеждаш - ти мислиш на същата честото на вълната, на която е писал автора, и понеже се "потапяш" в неговия свят, а ментално всичко е едно, е съвсем в реда на нещата да "преживяваш" описаното... Това е типично за "профайлърите", например, които изживяват онова, което убиеца, който преследват, именно понеже трябва да се слеят с него, да го почувстват... не можеш да създадеш нещо, ако не навлезнеш в природата му, не можеш да си добър в дадена професия, ако не я осъзнаеш с цялото си същество... Та, разбирам те, Дени, ще взема да прочета тази книга, много харесвам този жанр... Що касае приказките - вероятно те са ти "подарък" от Съдбата, като компенсация за ужасите, които преживяваш с обичайните си преводи. Надявам се и новите приказки да те вълнуват така, и да те радват още повече със същността си .



Тема Re: Заради хрониките на Акаша...нови [re: _parvaty_]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано25.10.09 11:32



Много ми хареса идеята за тези приказки като подарък от Съдбата... май наистина е така, твърде дълго превеждах тъжни неща. Наистина се "потапям" в това, което превеждам, понякога до такава степен, че сякаш усещам физически същите неща, които се случват на героите. С "Игрите" бях направо като обсебена, в края на деня трябваше почти буквално да се "изтръгна" от атмосфериата на тази книга. Ако я прочетеш, ще се радвам да я обсъдим. Подобно усещане имах преди години с един исторически роман, който така и не излезе, но и досега е кред любимите ми книги. И съм убедена, че именно това вживяване и "потапяне" е много важно, за да се получи добър превод. А приказките наистина много ме вълнуват и радват, много искам да се получат добре. Дано наистина да излязат за Панаира на книгата, че отдавна не съм слагала нова книга на рафтчето с преводите.





Тема Много е хубаво,нови [re: denny]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано25.10.09 12:12



да имаш рафтче със собствено преведени книжки...

А, прегледах в сайта на Хеликон книгата, макар да я намирам за малко натоварваща, поне по описанието, а и с оглед обстоятелството, че мъжът, дето спи от вътрешната страна, я намира за "неоставима"... сигурно ще е доста... страшничка... та, и аз ти посъчувствах Аз лично много обожавам да чета, и вече нямам място в библиотеката.. Ама, нейсе, ще си купя едно разширенийце... И, на Панаира на книгата със сигурност ще отида ! Може да се видим там?



Тема Re: Много е хубаво,нови [re: _parvaty_]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано25.10.09 13:02



Оооо, имам си такова рафтче, заделих го много отдавна, и зв момента е единственото незапълнено докрай в цялата ми библиотека. Ще трябва да мисля за още рафтове, защото и аз обожавам четенето и често си купувам книги... а пък като ида в "Хеликон" или на Панаира на книгата... става страшно.

Идеята да се видим на панаира на книгата много ми харесва, като наближи, ще се уговорим. От години не съм пропускала нито един. Сега ще бъде от 2-ри декември, не знам защо са решили да е толкова рано, но със сигурност ще отида.
Книгата си е страшничка, да... а пък втората още повече. Но е вярно, че е неоставима.



Тема Re: Ако знаеш как ти завиждааам...нови [re: _parvaty_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.10.09 10:27



Хич не си права за някои неща. Допускам, че всички професии, свързани с умствена дейност, продължават да те човъркат и като излезеш от офиса/кабинета/каквото там. Преводите също не са песен, както вече с Дени сме обсъждали, текстовете са като живи същества и доста влияят.
Иначе си права за това, че някои клиенти имат доста развито въображение и авангардни концепции. То не че и аз нямам, но част от клиентите са си направо пациенти.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Re: Ако знаеш как ти завиждааам...нови [re: _parvaty_]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.10.09 10:36



"... аз съм счетоводител, не знам дали знаеш, и по цял ден смятам, пиша и бриша... понякога ми писва,"

Здрасти, колежке! Идея си нямаш колко добре те разбирам!





Тема Нали?нови [re: agrimonia]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано27.10.09 10:39



Като мине ДДС-то и понамирваме време да се замисляме за глупости, колежчице...

Вместо да разпускаме, и да си контираме банчици тихо, кротко и напоително по цял ден... Аз лично, като реша да отпускам служебно нервната система, точно това работя...



Тема Ястребе, пиле,нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано27.10.09 10:41



почвам да се питам, дали пък не работим за едни и същи хора!?

Шегичка, оф корс, ама... понякога сериозно ми омръзва... "Еее, как така толкова голяма печалба, не е възможно".. а, като я минимизираш, почва едно вайкане... "ей, банката ми иска по-голяма сума печалба в баланса, можеш ли да направиш нещо?"... Абе, аз мога, и тате, и дядо е можел, ма нали знаеш за козата... ... както и да е, съчувствам ти, и вашата професия не е лесна ! А, лудите сме много!



Тема Re: Нали?нови [re: _parvaty_]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.10.09 10:41



Мразя си работата, ако трябва да съм откровена! Толкова е сухарска.... Но поне носи прилични доходи, което е важно за моята материална зодия Телец






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.