Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ей сега ви смлях...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано10.10.09 00:37



ще ми дойдете вие...





Тема Re: Хранене и романтиканови [re: Capa_]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано10.10.09 10:25



Храня се бързо,бих го нарекла не плюскане,а тъпчене.Години наред ядях и на крак вкъщи от липса на време да се отпусна на масата в компания и приятен разговор.
Сега предпочитам изискана обстановка,безброй прибори и поне 6 стъпки в менюто.
Шкембе-чорба,много чесън,запържен боб и топкане на залъци в манджите са ми любими,но за съжаление,не се допускат на подобни места.Разбрах,че както и да се храня,хората ме приемат по идентичен начин.

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Божке......нови [re: abettor]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.10.09 14:17



Къде е батко, бе?!





Тема Re: Хранене и романтиканови [re: Capa_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.10.09 14:41



Аз пък ма'ам, ама само не пръжки с лук. Нито пък без лук - ей този елемент от домашната кухня, инспириран от дядо ми, лека му пръст, и останал в миналото с него, не можах да приема... Ястията са най-напред за наяждане, после за естетическа наслада - в която не съм придирчива и всичко прясно, незагоряло и неплуващо в мазнини става на външен вид, декорацията е само плюс. Чесънът е част от домашния уют на зимата /щото нали, здравословен/, и на пролетта /пресен/, вкъщи обаче не пия много, затова шкембето е навън с приятели.

Романтиката на едно хранене идва от компанията,а после и от обстановката /нищо по-хубаво от добрата стара камина/ - нешироко, задушевно /тухлички, дърво, топли цветове/, незадимено и невмирисано на тежки запръжки /това по-скоро за домашната атмосфера/, разговорите /дълги, открити и отпускащи/ и съответните количества бира или вино /в много редки случаи - домашни ракиени еликсири/. Гурме-естетика от вида "три хапки на кръст и висока украса от стръкове растителност, бели кълнове и цветни шайбички" не ме засища, нито имам желание да ми се мотаят на масата излишни прибори или кърпи за скут, които никой не ползва и не се накапва. Обичам да сменям местата, за да не съм по едни и същи заведения с едни и същи хора, но това си е бягство от рутината - и всички обстановки трябва да се изпробват с всички хора, които биха се вписали с тях. Романтика има и в опитването на чужда кухня - индийска и китайска засега... Има и в десертите - наситените цветове и ароматът на плодовете през лятото и есента, сладкишите през зимата; в ежесутрешния ритуал на кафето; в свежия сандвич, в откраднатото време по улиците през обедната почивка в ранните пролетни дни, които ме карат да мечтая за път или през циганското лято, плетящо паяжинки по дърветата, когато се мотая и поглъщам последното топло слънце.

Другият вид романтика е в самото готвене - особено, когато майка ми е заминала някъде, а аз решавам да измисля нова манджа някоя вечер след работа, и я чакам да стане готова в притъмнялата кухня на лампите на печката, от която се носи лека миризма /почти задължително с гъби/ и топлина. /Това последното ми го припомнете след 10 години да видя дали още ще мисля така.../

Редактирано от Roxy на 10.10.09 18:37.



Тема Re: Пърпъле......нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.10.09 16:01



не, сега ще ме амбицираш да и намеря рецептата.


ето ти я.
никога не я готви.




Тема Re: Пърпъле......нови [re: abettor]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.10.09 16:01



това все едно ме питаш дали мога да различа абетор от вожда:))



Тема Re: ей сега ви смлях...нови [re: Boждa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.10.09 16:03



мозък? бели бъбреци?


представям си влизаш в рестоеант с бели покривки и казваш "мозък алангле с две крехки бели бъбречета със сусам за гарнитура".



Тема Re: Пърпъле......нови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.10.09 16:40



То това нещо само на четене звучи гадно.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Re: ей сега ви смлях...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.10.09 16:41



Ми какво толкова, особено ако ресторантът носи звучното име "Мълчаливото агне".



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Re: Хранене и романтиканови [re: Capa_]  
Автор cuddly (enchanted)
Публикувано10.10.09 17:31



ооо, как бих ома'ала едно шкембе сега, ама с 'ного чесън.
най-романитчно!







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.