Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Омагьосания октомвринови  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано06.10.09 09:55



Денят започна от нормално по-нормално. Поредният октомврийски ден. Решавам, че това не е нормално. Обличам си любима блуза - черно поло с cartoons по него. Тръгвам към градината на сина ми да плащам някакви такси ли, какво ли. Почна да ми става навик, вчера правих същото. Платих ги най-сетне и решавам, че не е редно да се отправя директно към офиса, все пак не вали дъжд. Минавам през парка. И там ме удря почти божествена картина - измежду клоните на дърветата не се процежда, а буквално струи слънчева светлина на огромни снопове. Спирам, паля цигара, съзерцавам гледката, разсъждавам върху сътворението, почти в медитативно състояние. Вожде, не е това, което си помисли току що

. Изпитвам неистово желание да прибера конци слънчева светлина на топка в джоба си, за да си ги гледам и през целия ден. Тръгвам. Възрастна дама седи на пейка. Пита колко е часът. Интуитивно ми идва да й кажа: "Как колко? Време да се живее". За секунди оглеждам лицето й с бръчки. От очите й струи светлина. От светлината бръчките изчезват. Продължавам. Пускам си . В душата ми - слънце. Усмихвам се вътрешно. А може би и външно. Няколко пешеходеца ми се усмихват. Вървя към пощата. Трябва да взема някакво писмо. Мисля си, кой ли ми е писал? Какво ли ми е писал? Кой изобщо ми знае адреса на хартиената поща?
Вземам си писмото, отварям го, оказва се, че е от НАП. Искат да отстраняваме несъответствия. Такова нещо очаквах от всеки друг, но не и от НАП. Подейства ми почти на емоционално ниво. Някой иска от мен да отстраним несъответствия, тоест има най-доброто желание нещата между нас да са красиви оттам нататък. Заобичвам НАП. Оказаха се романтични души.
В тяхна чест си пускам .
Пътьом реших да ви напиша всичко това. Да ви подаря малко слънце през омагьосания октомври, както и да ви питам - кога за последно сте получавали писмо по хартиената поща, в което някой иска от вас да отстранявате несъответствията помежду си? Красиво ми е

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Re: Омагьосания октомвринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано06.10.09 10:10



Аз пък си помислих, че от бръчките е започнала да струи светлина и "бабичката" се е разпаднала, и от сърцевината е излетял най-сияйният ястреб.



След още една такава тема и аз ще заобичам НАП.





Тема Re: Омагьосания октомвринови [re: Kaлoмaин]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано06.10.09 10:15



Към Агенцията по вписвания не храня подобни емоции. Пак имам емоции, но от друго естество.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Re: Омагьосания октомвринови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (Heart of stone)
Публикувано06.10.09 10:24



За миг си помислих, че се опитваш да смениш жанра



Никога не съм се интересувала от НАП, но след подобна тема и аз ги обичам



Тема Re: Омагьосания октомвринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано06.10.09 10:38



Денят започна от лудо, по-лудо. Поредният февруарски ден. А било октомври ли? Няма значение, за мен всички месеци са еднакви. Решавам, че това е нормално. Обличам си любимата пижама - тук ни дават едни такива хубави, мекички пижами. Да ти е кеф да си ги носиш. Тръгвам незнайно накъде, с незнайна цел.
Вали дъжд, ама да ви кажа честно отдавна не ми пука от това.
Срещам оня мазник Купрейчик, как ми се иска да го прасна по мутрата! Гадът мръсен е данъчен инспектор. Навремето, заради него ми затвориха дюкянчето. Не съм си бил плащал налогите.
После виждам Вожда.
Вожда си е вожд. Вождее си. Има цяло стадо телета и мисли да направи конкуренция на макдонълдс (да го ебъ, у нас нямаме такова нещо, туй само по капиталистическо го имат).
Да, мокро е!
Пижамата отдавна не е така мека.
И все пак съм навън.
По едно време ме настига куриер с колело.
Пита ме аз ли съм абетора! Знам, че трябва да излъжа, ма е толкова мокро, че си признавам.
Отварям писмото - от НАП. Пишат, че трябвало да предам валутата. Каква валута, каква валута, каква валута!!!!!!!

Нямам валута!!!!!

Нямаш, нямаш, нежно ме събужда и успокоява Даря Петровна, давайки ми хапчетата.
Колко е слънчево в моята стая. Какъв хубав юнски ден, не ме дразнете, че било октомври! Моля! Че пак ще сънувам лоши неща!

* да ме прощава Булгаков
* за авторката на темата ми иде това отвътре




Тема Re: Омагьосания октомвринови [re: abettor]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано06.10.09 10:43





Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Мдаанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано06.10.09 12:18



на мен пък ми писаха мейл. Объркала съм някакви стотинки, да бъда така добра да отида да си ги оправя.
Иначе все искат от мене коректни партньорски взаимоотношения.



Тема Re: Мдаанови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано06.10.09 12:19



Аре кажи нещо романтично маааааааааа, хаха, аз й подарявам слънце, тя говори за стотинки



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде...


Тема Re: Мдаанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.10.09 19:02



Романтика искаш значи... От сутринта в офиса се вдигаше пушилка, работа колкото искаш, та към обяд взеха да ми изгарят бушоните, взех си чантата, казах чао и отидох в кафенето на една приятелка, за да се поотпусна. Висях там около час, после позяпахме из няколко магазина и аз се завърнах в офиса вече освежена, за да си довърша работата. Като се прибрах в къщи, се чувствах направо изцедена, но тая забежка наобед просто ми освежи деня. Няма романтика тука, ама пак е нещо....



Тема Re: Омагьосания октомвринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано06.10.09 19:34



Синът е влюбен, ама как само е затънал....


И на мен ми е някакво такова влюбено в живота днес, слънчево и прекрасно ми е в душата... абе, хубаво ми е, усещам се невероятно жива!

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.