Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ето какво се получава...нови  
Автор denny (Overlander)
Публикувано26.09.09 18:57



... когато в един и същи момент на човек му останат 20-тина страници за превод от исторически роман - казах ли, че ми писна от династията на Тюдорите?! - дочете вампирската история, която току-що са му възложили за превод, и го обземе носталгия по старите песни. Та, накратко: получи се това, че днес се рлазрових из едни стари касети, които не съм слушала поне от три години, чух отново някои от старите си любими песни, и много ми се прииска да споделя с вас една от тях. Ето я, дано ви хареса. Аз лично винаги се разтапям от удоволствие, като я слушам, даже се опитвам да пригласям, макар че е на италиански.
Приятно слушане!





Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано26.09.09 21:57



А аз се наслушах на ученически бисери. Докато бях "в изгнание" от новата ми стара работа децата и колегите не са спали. Един сладур - син на моя приятелка - е направил уникално входно ниво по математика за втори клас.

Детето е разтълкувало точката в номерацията на примерите като знак за умножение (таблицата се взема във втори клас, така че той е поизбързал, но семейството му са все математици ) И не само, че решил новополучените задачи, но ги решил вярно.

А колежката от първи клас цял ден е трябвало да слуша на ухо желания от рода на "Госпожо, пак ми потече сопола. Ще ме пуснеш ли да се издухам?" Едно момченце най-сериозно я е попитало какво ще стане, ако се опита да напише двойка, но се получи патка. (Това е било във връзка с една картинка на лебедче в езеро, когато учат за двойката - визуализация на какво прилича.)



Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано26.09.09 22:10



Аз пък днес попаднах на бисери на учители и ученици от НГДЕК. На някои съм се смяла с глас.
Но иначе...проблемите на подрастващите ни се виждат толкова дребни и незначителни без да осъзнаваме, че това е голям проблем в техния малък свят. Идвало ми е да вия от яд когато дребното ми реве по телефона, че сме били до обяд в болницата и не е могла да си напише домашните. Когато се опитвам да й обясня, че от едно пропуснато домашно няма да свърши света, но след като госпожата е казала, че не приема извинения? Как да й обясня, че госпожата не е имала предвид моменти, в които наистина е имало причина?



Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Smile]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано26.09.09 22:23



В сряда едно първолаче се разплакало по време на втория час, защото много дълго били учили и то вече искало да си ходи. Накрая бабата дошла и го прибрала. В техния свят проблемите им наистина са големи. Бях забравила какво е да работиш с такива сладури.





Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Smile]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.09.09 22:27



Напиши й някаква бележка или говори с класната, основателно е...



Тема Класнатанови [re: Roxy]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано26.09.09 22:42



е наясно и съм се разбрала с нея. Въпроса е, че тя не може да обяви гласно на всички, 'щото и тя трябва дисциплина да гони.



Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано27.09.09 12:34



А аз все си мислех, че "бисерите" са все дело на по-големи ученици. Явно и малките не остават назад.


Това със задачите направо ме разби. На мен математиката винаги ми е била най-слабият предмет, във втори клас с триста зора научих таблицата, но сега се улавям, че доста бързо смятам на ум.

А първолаците май още не могат да свикнат, че вече не са в детската градина. Сега като гледам най-малките как отиват на училище, се чувствам като някакъв великан покрай тях.



Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Smile]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано27.09.09 12:42



И аз доста често попадам на учителски бисери в разни сайтове. Странното обаче е, че не помня никакви от собствените си ученически години, но пък и тогава гледах по-скоро да оцелявам, отколкото да помня какво е казал някой.
А това за домашните го разбирам - и аз бях от тези, за които ненаписано домашно означаваше нещо като края на света. И не от примерност, бележкарка не съм била никога, но на дошлите без домашно тогава не им се спестяваха упреците и дори заяждането от страна на учителите. Така се бях научила да съм редовна, че даже и като студентка не пропусках лекция или упражнение и гледах винаги да съм си изпълнила задачите.



Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано28.09.09 22:32




утре ще се разплача на работа да видя дали някой ще дойде да ме прибере.
Вожде, ела, ела....

Трябва да имам много от всичко

Тема Re: Ето какво се получава...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано29.09.09 10:21



нямаш проблем...и без това ще ходим с малкия при кончетата в парка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.