Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Север  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 09:52



Не става дума за Септимий, Романе, а за географския Север.
След като нанесе удара си завчера отдясно, след кратка почивка до края на седмицата, в понеделник май се готви да ни удари една главичка, демек да ни перне директно от север))
Гледайки десетте градуса тая сутрин в моята станция и неприятния хлад в София, първият импулс е да се примиря: край, това беше. Оттук до април-тъжни пуловери и антифриз.
Обаче отварям любимите си руски сайтове и що да видя- 25 в Ямал, 28 на Таймир, въобще, цялото северно крайбрежие на Сибир е в истински жеги с по 13-15 градуса над нормите им.
И интуитивното ми знание, че и тая зима ще е повече мека придоби материалност. Знаете ли къде е палатът на Ледената кралица? В Карско море:)
Т.е, за да нанесе истински удар, Северът трябва да удари от североизток, а той просто няма никакъв ресурс там, дори напротив. С една дума, не се отчайвайте(или пък студоманите да не бързат да се радват): Репченето на студа в момента мяза на онези петлета, които тръгват уж да се бият, казвайки на придружителя си:" Дръж ма, ш'го убия тоя", но в действителност не им стиска и по-скоро се натискат назад, към "удържащия ги"


Право ви казвам, помнете ми думата, аз съм за Слънцето!



Тема Re: Севернови [re: Kиpo]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.09.09 09:54



Ти кажи за мъглите, за мъглите кажи....



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Севернови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано08.09.09 10:05



Това бяха добрите сутрешни новини, тенк ю, Кирле



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема именно заради тяхнови [re: DaCat]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 10:58



има два месеца, през които не обичам да ходя на село: ноември и декември. Вярно, напоследък има ясна тенденция към намаляването на мъгливите дни, но в сравнение с чистята, суха пясъчна жега през 4/5 от летните дни, през мъгливите си сякаш в друга Вселена. Ненавиждам мъглите. Облаците със своя чар, сняг, дъжд сякаш са те завили като одеало отгоре,създавайки ти уют, който сякаш да е превзел цялото Мироздание, докато мъглата е просто преовлажнен въздух, а съзнанието, че на 20-30 най-много 80-100 метра над теб има ясно слънце или кристално звездно небе зове в съзнанието някаква особено неприятна форма на прото- или квази-клаустрофобия и неприязън към миазмените мръсни капчици, гнъсс



Редактирано от Kиpo на 08.09.09 11:00.



Тема Re: Севернови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано08.09.09 13:05



Все едно чета военна сводка.





Тема nqkyde imah една по-такаванови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 13:19



ама тя бе на предното стъпало на Глобалното Уж Затопляне


Мързи ме да я търся сега. Тогав абях фен на зимата, сега вече йок.



Тема Re: Севернови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.09.09 13:44



О, ти и Снежната царица ли познаваш?





Тема Re: Севернови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано08.09.09 17:16



"тая зима ще е повече мека придоби материалност."
Чул те Господ, че съм ужасно зиморничава и мразя зимата!



Тема ъъ...нови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 20:05



не в библейския смисъл...





Тема предварителната прогноза за почивните днинови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 20:06



сочи почти лятно време, като на село ще бъде около и дори малко на д30.
Тихо само да не я урочасаме!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.