Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема тежка тема...нови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.09.09 12:39



Първо вижте това:

(нужно е време, от порядъка на, в зависимост от това дали ще вниквате в т. нар. "гледни точки" или екстрахирате основното, между десетина и 30-40 минути.)

Това, на фона на отминалия вчера РД на сестра ми, която я няма вече, отново се сетих за собствения си казус. Урната с праха и е при родителите ми. Майка ми смята, че аз трябва да я взема и разпръсна прахта. Подробностите нямат значение, ще го сторя...въпросът е, дали да запазя самата урна-някъде в земята, под дърво, лоза или на друго място. Всъщност само споделям, нямам нужда от брейнстром, тъй или инак ще направя, каквото аз реша, интересува ме мнението и на други хора, точно като пресятите в тоя клуб: Интелигентни, незаядливи, асоциативни и готини.



Тема Re: тежка тема...нови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано03.09.09 12:47



Ще прочета линка малко по-късно.
Киро, понякога се сещам за сестра ти. Сещам се как се усмихваше и колко живот имаше в нея. Ти ще решиш къде да сложиш урната, естествено, но това, което искам да кажа е, че истинските урни сме ние, спомените за близките ни се съхраняват в нас, останалото е



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: тежка тема...нови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано03.09.09 13:00



Накара ме да си спомня татко. Забравям го, дори лицето му не мога да си представя понякога, а синът ми дори не го познава.
Хубаво е да споделяш, олеква.



Тема Re: тежка тема...нови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано03.09.09 13:06



С моя син си говорим периодически за смъртта. Той пита, аз отговарям. Смъртта го озадачава. Мен също.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: тежка тема...нови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано03.09.09 13:33



Kиро, аз вярвам, че един ден всички ще се съберем някъде някога на едно по-добро място. Всеки разбира се има право да вярва или да не вярва в каквото си ще, но аз никога не съм се съмнявала в това. Духът и ти се усмихва. Защото я обичаш. Както на мен ми се усмихва моята баба. Може да ти прозвучи идиотско, но аз бих ползвала урната за ваза.



Тема Re: тежка тема...нови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано03.09.09 13:36



Прочетох темата на Селянинът.
Аз присъствах на поставянето на паметника на татко, съвсем пресен е споменът ми от лицето му в ковчега и спускането в гроба с онази духова музика, от която ти настръхва козината. Беше гадно. Не те оставят на мира, има фалшиви оплаквачки и онзи погребален марш, както и шествие из целия град. Показност, от която ми се драйфа.
Ходейки на гроба му, все едно всеки път го заравям.
И все пак кремацията все още не е толкова популярна.



Тема Re: тежка тема...нови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано03.09.09 13:52



Не можах да отида на погребението на баба ми. Не че ми представляваха проблем километрите. Не. Представх си цялата какафония. Роднини, които и бегло не познавам. Суетнята. И нея. Мъртва. Жената, която направи толкова жертви за мен. И която обичам безрезервно. Не намерих сили. Сърцето ми щеше да умре. Тя беше толкова ласкава, знам, че не ми се сърди. Вече може да види сърцето ми, такова каквото е. И знае, че е нейно.

Запали една свещичка на баща ти - той ще я види.

Не се натъжавай от фалша, обичта е много по-силна.



Тема Re: тежка тема...нови [re: Kиpo]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано03.09.09 14:14



Прахта стои в урна, а урната - на място, което е символ за теб или за починалия, по твой избор.



Тема Re: тежка тема...нови [re: Capa_]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано03.09.09 14:20



Баща ми се удави в морето край Варна през август 1998 г. Ние в София не знаехме... и беше ужасно. Ама наистина болезнено , нереално ужасно.



Тема Re: тежка тема...нови [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано03.09.09 14:53



Права си. За ваза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.