Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Къде са децатанови  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 18:35



Бихте ли се отдали завинаги на някого/подразбира се, че любовта е налична/, който не иска деца?

Това би ли/не би укрепило връзката/брака?

Смисълът на семейството създаване на потомство ли е или просто намиране на подкрепа, сигурност, уважение, приятел, т.е. задоволяване на собствени потребности?
Знам, че нещата са някъде по средата, но кое бихте избрали, ако трябваше да го направите?

П.С. Питам, защото имам няколко примера на семейства, които не са искали деца от самото начало и се опитвам да разбера мотивите им.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 18:41



Като никога да се изкажа сериозно.
Връзката между двама души, основаваща се на любов, няма нищо общо с децата. Децата са нещо прекрасно, ако се появят, но не те правят връзката.
Човек не може да е с друг човек само заради децата, тъй като децата растат и си поемат по пътя, а ти оставаш с човека, с когото си ги създал (примерно, общия случай е това).
Не мога да се съглася, че СМИСЪЛЪТ на семейството е създаване на потомство (като основна и главна цел). Смисълът според мен е, че ти си избрал съзнателно да поемеш по един път с този друг човек. В крайна сметка, семейството не е ООД, в което целта е увеличаване на капитала, печалби и намкакво си (или естествен прираст). Децата не укрепят връзката/брака. Ако нещата вървят, ще си вървят и без деца.
Може би имам твърде идеалистични и романтични представи за нещата, обаче това е положението.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:05



Съгласна съм принципно, но все пак не би ли се страхувала от самотна старост, от перспективата, че никой няма да остане след теб, че няма да си дала възможност на равни части от теб и любовта ти да живее и ти да се наслаждаваш на това?



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:08



Не, не ме е страх. Факт е, че имам дете, което много обичам и много му се радвам. Но връзката ми не се крепи на детето. То е част от нея, така е, но не е всичко.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:16





Ако и двамата го искат... в смисъл да няма ощетени. Не знам, аз много исках деца. Ако можех бих имала още.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:16



Аз бих се замислила сериозно над едно категорично отхвърляне на желанието за бащинство преди да се обвържа. И такъв човек би отнесъл един голям минус за това.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:19



Е, за това да. Но ако и двамата са на мнение, че не искат да имат деца, не виждам проблем.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:20



Доста интересна гледна точка показва материалът, точно като тази на Ястреба.
Значи ти не би се свързала с човек, който категорично отхвърля възможността да стане баща?



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:21



Ястреба ги разбира нещата, защото е Окаяна, но Мъдра птица



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:21



Мотивите за едно такова решение не са ли по-скоро егоистични?


Не обвинявам, просто се опитвам да разбера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.