Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Къде са децата  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 18:35



Бихте ли се отдали завинаги на някого/подразбира се, че любовта е налична/, който не иска деца?

Това би ли/не би укрепило връзката/брака?

Смисълът на семейството създаване на потомство ли е или просто намиране на подкрепа, сигурност, уважение, приятел, т.е. задоволяване на собствени потребности?
Знам, че нещата са някъде по средата, но кое бихте избрали, ако трябваше да го направите?

П.С. Питам, защото имам няколко примера на семейства, които не са искали деца от самото начало и се опитвам да разбера мотивите им.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 18:41



Като никога да се изкажа сериозно.
Връзката между двама души, основаваща се на любов, няма нищо общо с децата. Децата са нещо прекрасно, ако се появят, но не те правят връзката.
Човек не може да е с друг човек само заради децата, тъй като децата растат и си поемат по пътя, а ти оставаш с човека, с когото си ги създал (примерно, общия случай е това).
Не мога да се съглася, че СМИСЪЛЪТ на семейството е създаване на потомство (като основна и главна цел). Смисълът според мен е, че ти си избрал съзнателно да поемеш по един път с този друг човек. В крайна сметка, семейството не е ООД, в което целта е увеличаване на капитала, печалби и намкакво си (или естествен прираст). Децата не укрепят връзката/брака. Ако нещата вървят, ще си вървят и без деца.
Може би имам твърде идеалистични и романтични представи за нещата, обаче това е положението.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:05



Съгласна съм принципно, но все пак не би ли се страхувала от самотна старост, от перспективата, че никой няма да остане след теб, че няма да си дала възможност на равни части от теб и любовта ти да живее и ти да се наслаждаваш на това?



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:08



Не, не ме е страх. Факт е, че имам дете, което много обичам и много му се радвам. Но връзката ми не се крепи на детето. То е част от нея, така е, но не е всичко.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:16





Ако и двамата го искат... в смисъл да няма ощетени. Не знам, аз много исках деца. Ако можех бих имала още.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:16



Аз бих се замислила сериозно над едно категорично отхвърляне на желанието за бащинство преди да се обвържа. И такъв човек би отнесъл един голям минус за това.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:19



Е, за това да. Но ако и двамата са на мнение, че не искат да имат деца, не виждам проблем.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:20



Доста интересна гледна точка показва материалът, точно като тази на Ястреба.
Значи ти не би се свързала с човек, който категорично отхвърля възможността да стане баща?



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:21



Ястреба ги разбира нещата, защото е Окаяна, но Мъдра птица



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:21



Мотивите за едно такова решение не са ли по-скоро егоистични?


Не обвинявам, просто се опитвам да разбера.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:26



Представи си обратната ситуация. Например жената драпа като удавник да има дете, на мъжът му е все тая, щото я обича - дали с или без деца, няма значение. Тя обаче е прихванала болестта "луда майка", спи с термометър в гъза, за да установи кога е в овулация, правят секс, когато е в овулация, тя мисли само за това как да забременее. През цялото време са в стрес поради това. Кой е егоистът?

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:28



За да отхвърля категорично тази възможност, значи си има психо проблеми. Що да се свързва с психар?

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:31



Абе трудно може да се нарече егоизъм желанието да станеш на спрасна свиня майка, да имаш газове, киселини, да се подуеш като балон, да не можеш да си обуеш чорапите сама и така докато, разпъната на кръст, с разкъсваща тялото ти болка, най-после егоистичното ти желание проплаче. И това е само началото...





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:31



Не. И не защото не бих обичала такъв човек а защото моите желания са други. Мога да го разбера. Но не и да остана. Нещо ще ми липсва. Ще стана зла и заядлива кум него а в същност ще се ядосвам на себе си. Кому е нужно това...



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:34



Може да е решил да се отдаде на някаква кауза... Абе всякакви ги има. Аз много си падам по откачалници...



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:36



Сара, някои жени стигат до ексцесии в желанието си да имат дете, повярвай ми.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:37



Именно, аз съм на същото мнение. Адски груб пример, подходящ за Оня клуб, но реалност. Наскоро един приятел се раздели с последното си гадже, щото гаджето не щяло да му прави свирки. А той обича. И имат спорове по въпроса. Смятай, ако се стигне до съвсем фундаментални въпроси като това дали да имат или нямат дете.

I've never been lonely
'Cause me is so kool

Редактирано от Okaян яcтpeб на 31.08.09 19:38.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:37



Може и да е преживял/ла някаква травма в детството си, лошо отношение от страна на родителите, страх от едно евентуално несправяне с родителството вследствие на това и т.н.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:38



Представих си задна п...ка с термометър в гъ.а! Трябва да пробвам!



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:39



Може, разбира се. Затова трябва да си говорят. Но в много двойки липсва комуникация. Не детето е проблем дали да го има или не. Проблемът е, че няма комуникация.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:40



Ако искаш, мога и още идеи да ти дам за разкъртване на рутината.



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:42



Свирките за мъжа били като цветята за жената...


Не знам. Несериозни са повечето хора. По някога се чувствам като на 100. Не поемат отговорности. Гледат си купона. Одъртявам ли мама му стара...



Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:43



Светът е такъв, че залага на удоволствения принцип - консумирай сега, плащай после.



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:44



Не! Гинеколожката ми я няма...



Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:45



Немаш нужда, има дежурни хирурзи винаги.



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:46



Абсолютно съм съгласна за комуникацията. Ако я имат ще се разберат. Без скендъли, без истерия.



Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:48



Във връзка с това една много мъдра песен на Контрол:


Това беше малко за разчупване на сериозната атмосфера. Просто не мога да напиша повече от два сериозни постинга днес

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:50



Шшшшшшшшшт...





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:52



Хайде да опоскаме и темата за циганската култура относно децата.


Липса на майчински/бащински инстинкт ли е това?



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:52



О, свърших си сериозната работа за днес... надявам се.

Пека си рибата и си сипвам биричка.



Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 19:53



О, аз съм на наденица тази вечер.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:57



Май на култура. Манталитет... Нямам нищо против хората. Те сами се наказват достатъчно.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:57



Да нямаш пак плочкаджии у вас? Между другото, на съседния вход има обява: ШПАКЛОВЧИЦИ с жисиеми дадени, да те свържа ли?

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 19:57



Алеееееееее, не ми говори за мангали, ку убичаш, че шса изнервя ей ся

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:59



Какво пийваш? Само не казвай безалкохолно...





Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 19:59



Пък при нас няма!





Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:00



Видя ли репортажа за онова момче, което е било изоставено като малко, докато не разбира, че има да изплаща заем, който и става повод да се срещне с майка си. Думите му бяха, че е щастлив, че е изоставен.



Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:02



Червено вино, но ми се догади и го изхвърлих.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:05



Май идвам точно в подходящия момент... Първо-мразя необразовани безработни мангали. Второ- и на мен ми е интересно защо правят толкова много деца, при положение, че ги обричат на подобен мизерен живот.
И трето- никога не съм разбирала хора, които категорично отказват да имат деца; просто не схващам принципите им. Аз в момента съм в този етап от живота, в който детето лека-полека се отлепва от семейството и прекарва повечето време с приятели, засичаме се само в къщи и то за кратко и се чувствам малко идиотски.



Тема ОФФ топикнови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 20:05



Край, почвам, пък каквото ще да става (точката ми пак изчезна, карай)
През месец юли лежахме с детето в болницата, както знаят някои от вас точка Първите три дни протекоха шеметно и безметежно точка Факт е, че имаше една жена от ромски произход (умишлено правя разлика между лица от ромски произход и мангали), която обаче си се държеше абсолютно адекватно и цивилизовано точка На четвъртия ден се появи една МАНГАЛКА с детето си, което беше на две години някъде точка За два часа точно обърна болницата на катун, биеше детето си почти непрекъснато и крещеше като малоумна (видимо не изглеждаше малоумна, но явно беше такава)точка Детето се скъса да реве, естествено точка Аз не издържах в един момент и отидох да й кажа малко по-кротко да го дава, че да не го дам аз остро и че не съм там, за да слушам панаири и да живея в катун точка Имаше затишие за около половин час, после се почна с нова сила всичко, съпроводено с бясна чалга от некъф гнусен чалга канал точка Всъщност другите дни чалгата почваше от седем и половина сутринта, заедно с бой и съпровождащия го детски рев
Питам аз сега кой кого наказва, цялото общество е такова, трябва аз да се съобразявам с некви маргинали, дето един ден нямат трудов стаж в живота си, респ не плащат стотинка за осигуровки, издържат се от моите осигуровки и се мултиплицират в същата сган малоумна точка Пак подчертавам, нямам нищо против разните етноси, дразнят ме ей такива, без култура, живеещи в мизерия, щото така ги влече

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: ОФФ топикнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:08



Ръцете, краката, че дори и гърдите ми щръкнаха в знак на съгласие с теб.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 20:08



Киселини? Знаеш ли че ранитидина е с рецепта?!



Да не е бебе?



Тема Re: ОФФ топикнови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 20:09



Като успокоение искам да ти кажа, че понеже бяха до нас и когато пускаха чалга, детту пускаше моментално Слауер и Пантера от жисиема си



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:10



Доколкото си спомням, последно бях пазена като английската кралица.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 20:12



Мотилиум на мен ми върши работа в такива случаи и разни антиацидни препарати Не за противозачатъчни, разбира се, въпреки че се сещам за една случка, при която мацката след необезопасен полов контакт си пъхнала една таблетка Упсарин в твато, щото била чувала, че аспиринът предпазвал от забременяване, смятай какво шуптене е било после, днес наистина не мога да спра с простотиите



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: ОФФ топикнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:18



Напълно съм съгласна, че има голяма разлика между възпитан циганин и мангал, само дето първите са изчезващ вид. И защо изобщо обществото толерира подобни общности, живеещи цял живот от социални помощи и детски надбавки, които май биват изхарчвани не толкова за децата, колкото за алкохол и тем подобни???



Тема Re: ОФФ топикнови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 20:20



Защото има шибани еуропроекти за ромска интеграция, от които цоцат кинти определени хора

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: ОФФ топикнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:22



Тя и Мадона май е апелирала за нещо такова. Чудя се какво ли й влиза в работата. Нека да дойде да живее в някое Плевенско или Врачанско село, където почти всичките ти комшии са мангали, тук там по някой циганин.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:25



Стига ми толкова, ще се протъркат стените ...у дома.





Тема Re: ОФФ топикнови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 20:26



Пак уточнявам, че не съм с някакви профашистки възгледи, аз по същия начин не толерирам всякакви хора, живеещи от помощи и които са нещо като вирус за обществото
Например не може здрав и прав човек да седи и да проси, независимо какъв му е етноса Например гледам веднъж някакъв, дето си беше абсолютно в трудоспособна възраст, може би максимум на 40, да проси Викам му: Имаш ли касов апарат да ми издадеш касова бележка, ако ти дам кинти? Той ми тегли една, което приех като отхвърляне на офертата, след което и аз му теглих една и транзакцията не бе осъществена
Факт е, че съм купувала храна на малки циганчета, щото ми е ставало жал, веднъж дори поканих едно момиченце, много красиво да пие кОла с мен в едно заведение, щото наистина имаше нещо в очите на това дете (от ромски произход беше) и го разпитах как е в училище и такива неща, то каза, че любимия й предмет бил математика, говорихме си съвсем нормално, обаче вика: Да знайш, че сигур ше ма пратят на Дунав мост, щото тъй става при нас, как да не те фане яд?

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: ОФФ топикнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 20:27



Ама моля ти се, тия екземпляри опустошиха лозовите масиви на цялото градче където живеят родителите ми. Бият пазача и берат. Накрая човека напусна - вкараха го в болница. Доста бити собственици имаше. И така - сега лозята са унищожени...



Тема Re: ОФФ топикнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:29



Да, за съжаление...



Тема Re: ОФФ топикнови [re: Capa_]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:30



"Нека да дойде да живее в някое Плевенско или Врачанско село, където почти всичките ти комшии са мангали, тук там по някой циганин."

Точно така!



Тема Re: ОФФ топикнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:32



За просенето-виждала съм как идва този, който събира парите на просещия...как да давам пари, като знам, че отиват при босовете, а не при гладните? Наистина е по-добре да дадеш нещо за ядене, отколкото пари.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано31.08.09 20:35



Аз не познавам такива хора,сигурно се разминаваме скорострелно в живота.
Защо трябва да се обвързвам с някого завинаги или поне за достатъчно дълго време,още повече да сключвам и брак,ако това не предполага възпроизводство?Ако с някого ми е добре,това не значи,че ще е до живот.

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:39



Как да не познаваш- ето, Джордж Клуни не искал деца и не кани приятелите си с децата им, щото се дразнел. Има ги всякакви идиоти.



Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 20:43



Ако разбереш, че не желае деца впоследствие, а много го обичаш, ще се приспособиш ли или просто няма да се примириш?



Тема Re: Къде са децатанови [re: agrimonia]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано31.08.09 20:56



За огромно мое съжаление с Джордж Клуни още не сме били на една маса.



I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 20:59



Право куме в очи. Да или не. После бай-бай. Малко ще ми е трудно да обичам някой, който не разбира колко е важно това за мен. От тона му ще зависи дали ще останем приятели или не. Все пак и аз трябва да разбера желанието му. Но ако почне да се прави на интересен и преценя, че е неискрен отива в трета глуха.





Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 21:00



Но с Хю Грант - много скоро.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано31.08.09 21:02



За мен изразът "впоследствие"не съществува.Все пак не се женя на първа среща.

.Няма как да го обичам,според мен нежеланието да създадеш деца е равнозначно на егоизъм,затова няма да има и примирение.

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано31.08.09 21:04



Ох,изтръпнах!

Ако поиска да му родя 2-3?????

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 21:07



"с Джордж Клуни още не сме били на една маса."
Не ти и трябва тоя!

Аз още чакам Киану Рийвс....мъжът ми е по заместване май



Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 21:08



"според мен нежеланието да създадеш деца е равнозначно на егоизъм,затова няма да има и примирение."
Съгласна съм с това.



Тема Re: Къде са децатанови [re: agrimonia]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано31.08.09 21:11



Представяла ли си си понякога как ще протече първата ви среща?
За себе си имам няколко отрепетирани сценария.Допада ми най- трагикомичния,естествено:
-Моореа,това си ти!Цял живот чаках точно теб!
Ще дойдеш ли с мен?
И аз,без да мигна,му подавам ръката си,ставам и напускам...сцената.



I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 21:16



"Представяла ли си си понякога как ще протече първата ви среща?"
Случвало се е да си представям, да. Доставяше ми удоволствие да измислям различни сценарии. Веднъж мъжът ми ме попита как си представям секса с идола и като се замислих, се оказа, че никога не съм си мислела за секс с Киану Рийвс. Ние, жените, май сме си повече романтички....



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.09 21:17



Сара, "бойното ми кръщене" като даскалица беше в едно село, където бяха останали двайсетина българи пенсионери и опразнените къщи бяха населени от цигани. Трето поколение - цялото село беше направено от три циганки, а аз преподавах на внуците им. В онова училище имаше само цигани и ученици, които бяха изключени от всички бургаски училища.

Няколко неща са ми останали в съзнанието от онова време - една женица, мой набор - значи е била около 23-24 - със седем деца. Най-големия син в седми клас. Беше невероятно слаба и изглеждаше поне на 45.

Един петокласник, който не можеше да си напише името, но имаше някакъв талант за геометрията - схващаше нещата по-бързо от двете българчета, които учеха там, защото бяха асматици. Това циганче не можеше да познава часовника, но отлично схващаше каква е разликата между периметър и лице на триъгълник. Това дете просто беше обречено - най-доброто на което можеше да се надява, беше да не го бият. Да не говорим за това някой да го поощрява и да му открива възможностите.

Едно "семейство" - циганка само с 4 деца. Две момчета и две момичета. Живееха в една едностайна къща накрая на селото, като двете момчета - 1 и 3 клас - спяха в бившата тоалетна. Това беше барака без врата, но с покрив. Малката дъщеря беше много будно дете. Мечтаеше да стане шивачка. Да има работа. А момченцата бяха най-жилавите същества които съм виждала.

Групата предучилищна. Всяка сутрин колежката им купуваше хляб и го препичаше на печката. Защото майките им пазели хляба в къщи за бащите - вечер се прибират пияни и ако се събудят и няма хляб ще ги бият. Едно момиченце, което беше прекалено малко за предучилищната, цяла зима ходи с един ботуш и един бос крак.

Не на последно място - Анка и Сийка. Двете осмокласнички, които при всяко раздаване на пенсиите обикаляха самотните дядовци в селото. Веднъж осмокласниците ми избягаха от часа. После научих, че докато на долния етаж съм обяснявала задачите на Сийка, на горния Анка правила секс с гаджето си и другите си платили за да гледат. (определено нямаше как да им привлека вниманието със принципите на Нютон

)

Лошото е, че и българите не бяха много по-добре. Само четири години по-късно едно от момчетата вече беше в затвора за кражби.

Имам и други впечатления от цигани - като студентка изкарвах някой лев, като работех в една пералня в София. Там колежки ми бяха три циганки и една българка. Те пък бяха съвсем различни. Едната имаше един син, който беше влезнал в математическа паралелка, и тя правеше големи жертви за него. Другата имаше шест деца - двете най-големи работеха, за да й помагат. Третата беше бременно момиче на не повече от 19 години, чийто съпруг го пребиваше и му харчеше заплатата, защото никъде не го искаха. А тя траеше, въпреки, че другите две непрекъснато й обясняваха, че не трябва да се предава така.



Тема Re: Къде са децатанови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано31.08.09 21:19



С Киану направо може да си го даунлоуднете ... от матрицата (ура, ура, ура, имам точка)



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 21:20



Манталитет, култура и живот в стил "Боливуд".


Мали, Кало, ти можеш да напишеш книга на спомените.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 21:23



Господи, направо книга можеш да напишеш, сериозно! А представи си ако тези деца имаха нормално детство, как можеха да се развият интелектуално и изобщо.....ето, това циганче с дарбата към геометрията, например.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.09 21:23



Наистина мога.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 21:24



Ей, много си е готин пича!



Тема Re: Къде са децатанови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.09 21:26



А представи си ако тези деца имаха нормално детство, как можеха да се развият интелектуално и изобщо.....ето, това циганче с дарбата към геометрията, например.

Някога си го представях. Сега вече се опитвам да не мисля за това.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано31.08.09 21:28



Ти,Сара,би ли направила компромис?

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Къде са децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 21:29



Кало, сякаш ми разказваш филм...

Никога не съм попадала в подобна ситуация... нито съм общувала с такива хора.



Тема Къде са децата - противоречие въпросно;)нови [re: Capa_]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано31.08.09 21:34



т.е. живее се - заради "деца"..
или - заради сцеплението:) м/у частици..които "задоволяват" животът си!..

неразбрах - прости

егоизмът във всеки



Тема Re: ОФФ топикнови [re: Capa_]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано31.08.09 21:34



Хаха, те англичаните се изнасят вече.


Нещо не ги кефи евроинтеграцията.

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Къде са децатанови [re: agrimonia]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано31.08.09 21:36



Ох, и аз така, ма това е друга тема.



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано31.08.09 21:37



Бих се отдала / обвързала само с някой, с който идеите ни за общ живот съвпадат. Поне по основните въпроси, какъвто считам и въпроса за децата и семейството.

Което означава, че отговорът на въпроса ти е не.



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.09 21:37



Плюсовете и минусите на професията - имам си работа с всякакви.





Тема Re: Къде са децатанови [re: moorea]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 21:39



Не мога да ти отговоря, защото сърцето ми кърви от един друг компромис, който направих преди време.
Не мога, защото съм постъпвала нелогично в няколко ситуации.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 21:43



Сигурно щях да мълча като пън...





Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.09 21:44



И аз така си мислех, но се оказа, че не мълча.





Тема Re: Къде са децата - противоречие въпросно;)нови [re: NUT]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 21:47









Тема Re: Къде са децатанови [re: Coнaтa]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 21:51



Бих искала да те видя ядосана, превъртяла, побесняла, яхнала светкавицата.





Тема Re: ОФФ топикнови [re: DaCat]  
Автор Capa_ ()
Публикувано31.08.09 21:54



И ти ли си гледала предаването на онзи популист Карбовски? За жалост е прав и предава нещата точно както са.
Изтръгвали са кабелите от стените. А дядото плачеше със сълзи за родната си къща.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано31.08.09 21:59



Не случайно админът ме обиждаше на "монахиня".

Честно казано не се ядосвам много и не беснея, последният път беше, когато ми катастрофира рейсът на градския транспорт на път за вкъщи заради един малоумен шофьор на БМВ.

Но ми мина бързо.

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Къде са децата - противоречие въпросно;)нови [re: Capa_]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано31.08.09 21:59



мн ме - заземяваш..
и
то - красиво:)

..продължавам приказното..



Тема Re: Къде са децатанови [re: Coнaтa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 22:03



О! Щастливка!





Тема Re: Къде са децатанови [re: *Paл*]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано31.08.09 22:05



Нали?



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: ОФФ топикнови [re: Capa_]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано31.08.09 22:42



Може да е популист, Сарич, не го харесвам принципно, но дава една много оголена и грозна /точно каквато си е/ картинка /снимка/ на моментното състояние на нещата.
А дядото ми стопи сърцето.


Относно наглите копелета /пардон!/, кото си мислят, че могат да вегетират на гъба НИ, аз съм тотално против всякакви интеграционни формули. Особено когато ми бъркат в джоба. И особено когато парите отиват в някакъв незнаен джоб.

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема егоизъм, инертност в различни пропорциинови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано31.08.09 23:03



После вече идват обясненията, оправданията и обосновките- тях всеки ги има.



Тема Re: Къде са децата - противоречие въпросно;)нови [re: NUT]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 08:24



Това е песен, която ме свързва с една пропусната любов.





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 10:28



изчетох темата снощи, но поради препиване с един джин не мога да се сетя какво са ти писали, но помня, че не бях съгласна:)))

ако мъжът, с когото съм, не иска да има деца, включително да осиновим, а аз искам деца-то не бих била с него, дори да е любовта на живота ми.
познавам се добре, ще дойде един момент, след години-2, 3 , 5, когато тази липса ще ме побърка, ще го намразя, ще му наговоря какво ли не и ще се махна от него, ако той не ме изхвърли, защото бих станала непоносима.

мога да приема факта на опит за имане на деца и съществуването на проблем-това е друго-такава връзка изисква сила и може би бих направила всичко възможно да я запазя, защото и двамата искаме едно и също, макар да не се получава.

за мен лично семейството е "мама, татко и аз", поне изначално.



Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема Re: егоизъм, инертност в различни пропорциинови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 10:28



нищо не разбрах.



Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема Втори опит:нови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 10:36



Космо-гърлката Сиси, Чочи, Мочи или Бочи използва даденото от природата инструментче за продължаване на рода с комерсиална цел и за удоволствие, тъй като дори да не намали значително стандарта и на живот, едно бебе ще и отнеме почти цялото налично време: пелени, биберони, безсънни нощи и ако-та, вместо ебане на корем с лъскави полуимпотентни чичковци за некое часовниче или джипче и "нощен живот".
Когато стане на 40 и нещо или си намира пост фактум оправдание(може и цяла философия да спретне, от рода на"отказвам да съм прост инструмент в ръцете на Еволюцията)-вариант едно, или висва най-често на врата на данъкоплатеца със свръхскъпи процедури ин витро, след като е изтървала възможността да бъде нормална майка на 25 или 30- вариант 2, или (включва и вариант 1, и 2 при неуспех) се превръща в лудваща презряла ялова лелка, вечно крива, на която целият свят и е виновен-трети и окончателен вариант.
Знам, че звуча жестоко, но аз нямам вина, само констатирам. Горчивата истина е, че не познавам нормална нераждала жена на(над) 50. Кофти, ала факт.


Сега изясни ли се?



Тема Re: Втори опит:нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 10:44



ааа, разбрах те, бате.


но пропускаш един важен факт-предполагам пред 20-30 години е било доста по-трудно да решиш да имаш дете и да си го гледаш сама, отколкото е това сега.
така че има жени, които са се разминали с мъж и бебе в живота си по ред причини, но това не ги прави ненормални.
като извод-малко жени познаваш.

Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема ОКнови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 10:45



Около мен се е заформила необяснима статистическа аномалия с цел да бъда злепоставен в очите на политкоректни и добрички толерантни мадамки като теб. Ясно, сорри.





Тема Re: ОКнови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 11:12



А ти категоризираш и квалифицираш с удивителна. Нормалността е субективно понятие, както пролича от постинга ти.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 11:16




Ти постави онази страна на нещата, когато нещата не се получават не поради липса на желание, а заради някакви други, независещи от тях, причини.
Аз мисля, че напрежението И поради тази причина би разрушило такъв брак/връзка. Или единият трябва да е много търпелив и да поема негативите без ропот.
Ама такъв човек би бил за тиквен медал.



Тема Re: ОКнови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 11:22




Премълчаването и евфемизмите не отменят същността
Ок, аз не съм прав, да се счита за вярно и меродавно мнението на (всеки от) четящите горните ми квалификации и оценъчности.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 11:26



значи, когато е по независещи от нас причини, много бих искала връзката да се запази, но е много вероятно моя такава връзка да се разпадне-ще се самоизяждам и ще стана отвратителна към него, дори вината да е мен.
нямам мъдростта, търпението и умението на 100%-овата жена, която знае как да запази любовта, въпреки проблемите по пътя си.

а в другия случай ти казах-не, не бих.



Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема Re: ОКнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 11:27



значи моето.
тралалала.



Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема Re: ОКнови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 11:36



Добре, всеки взима своето решение и си го живее с последствията, лоши и добри. А дали личното решение превръща Цена, Пена и Дочка в една от гениални ти квалификации е без никакво значение. Те си къткат своя живот , ти-твоя.
Защо мислиш аз не те слагам в катгория, въпреки че ти направо "ревеш" за такава. Щото ти си си ти, жената, която е останала без деца поради някаква причина си има име и биография, която ти не познаваш.



Тема Я прочетинови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 11:43



още веднъж по-горе: Обобщавам ли, или ти говоря за егоистични космо-патки, а пост фактум обобщението е точно ТВОЕ?


Инак, сълзливи истории за изнасилени и поради това бездетни, операции, миоми, кисти и прочее никак, ама НИКАК не влизат в категорията "съзнателен егоистичен избор и после- рев до небесата".
Тъй ли е?



Тема Re: Я прочетинови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 11:47



Абе, нека да е както ти харесва.



Тема харесва или ненови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 11:49



е релация, отнасяща се до нещо, което ме касае по някакъв начин.





Тема Re: харесва или ненови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 11:52



И това нещо/релация те замята в крайности.
Не ми отговаряй! Аз трябва да имам последната дума.



Тема Жено, констатацията, че слънцето е изгрялонови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 11:56



не е крайност. Тя е просто констатация. махмурлията няма защо да обвинява вестоносеца за това, че му блести в очите.





Тема Re: Жено, констатацията, че слънцето е изгрялонови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 12:01



Уф, отговорите ти са толкова предвидими, че предизвикват лека прозявка.



Тема Слагай си ръчичкатанови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 12:13



като се прозяваш, че у една открита женска прозявка има твърде много еротика...





Тема Re: Къде са децатанови [re: Capa_]  
Автор Nedi (Другото му АЗ!)
Публикувано01.09.09 12:31



отговарям на П.С.-то:
попитай ги тях, ако имаш смелостта да им се набъркаш в живота - може би ще възникнат други въпроси няма да има нищо общо с децата.

а възпроизводството си е хубав животински инстикт ... сега някой ще каже, че не сме животни ...!!?

NA



Тема Re: Втори опит:нови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано01.09.09 12:33



Киро, прав си.
Всяка гледна точка в тази тема е правилна. Аз лично не открих неправилна гледна точка, всичко е въпрос на личен избор.
Проблемът е, както писах и някъде по-горе, че между хората все повече липсва комуникация. Космо-гърлката по описания от теб начин е рекламно клише. Процентът е малък. Засега. След десет години не знам как ще е.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Къде са децатанови [re: Nedi]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано01.09.09 12:34



Именно, че няма общо с децата. Това се опитах и аз да кажа още вчера.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Слагай си ръчичкатанови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.09.09 12:57



Е, сега вече изтръгна освен прозявка и един снизходителен стон.
Пу за мен, приключваме разговора.



Тема Re: Втори опит:нови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано01.09.09 13:35



Оооо, йе! Ще се хиля цял ден, да знаеш.



Тема Re: Втори опит:нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 13:57



всъщност аз такава жена, като описаната теб, лично не познавам.

Хлебарчице любима, как пъргава си ти!


Тема Re: Втори опит:нови [re: Пъpпъл]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.09.09 15:46



"така че има жени, които са се разминали с мъж и бебе в живота си по ред причини, но това не ги прави ненормални"

Така е. Познавам две- три и при всяка има по някоя драма, нещастна любов и различни кофти обстоятелства.



Тема Re: Къде са децатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.09.09 15:51



Сетих се нещо-една учителка на дъщеря ми, неомъжена, мина 40-те и реши, че щом досега не е намерила подходящия мъж, то поне ще има дете. Забременя и роди, сега е в отпуск по майчинство. Това е.



Тема Re: Къде са децатанови [re: agrimonia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 21:28



Регардс за мадамата, съвсем искрено и без майтап!





Тема гледали са те в саксия, явно,нови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 21:31



цвете...!





Тема позволи ми да гест-на:нови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.09.09 21:32



Ти си имаш бебчовци, нали?


Издават те:много си готина.
Инак горното, предполагам, има изклщчения, убеден съм в това. Толкова по-лошо за тях: Всеки готин индивид от женски пол е ДЛЪЖЕН да се възпроизведе...



Тема Re: гледали са те в саксия, явно,нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.09.09 21:59



ще предам много поздрави на мама и татко, благодаря.



Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема Хахнови [re: *Paл*]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано02.09.09 08:14



Чудя се...както аз мразя да ми подаряват цветя, дали ще се намери някой дето мрази свирки





Тема Е,нови [re: Capa_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано02.09.09 08:25



да си призная - аз съм от тия, лудите. Не исках деца, защото не бях сигурна дали ще мога да им осигуря всичко, от което едно дете има нужда. Не ме притесняваше толкова застоя на кариерата в един момент, колкото съмненията...едно дете е отговорност, постоянни грижи, не е като днес го искам - утре не.
Не знам дали моя мъж се бе надявал, че ще преодолея това си нежелание, но определено беше наясно с мнението ми. Знаех, че се надява на деца, но никога не ме е притискал.
Не мога да кажа какво обърна мнението ми - дали подсъзнателно съм ги искала, но съм поддържала ината си или просто...ми е дошло времето. Не съжалявам, че имам две деца. Даже често се радвам, че са две, защото никога не скучаят и не казват "няма с кого да играя". Даже се опитват да играят комбина срещу мен и от кеф, че действат като истински отбор - понякога си затварям очите и ги оставям да "победят". От доста време ме врънкат за трето, но главните герои в мърморенето са госпожиците, но и таткото обръща умилително очи като види бебе

Позицията им е едва ви ле "ти само го роди, ние ще го отгледаме, даже няма да се налага да ставаш нощем"



Тема сигурен съм, ченови [re: Smile]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.09 08:29





Редактирано от Kиpo на 02.09.09 08:29.



Тема Re: сигурен съм, ченови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 08:34



Не са само те. Аз познавам и атеисти, които не обичат свирки. 2 броя.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Не вярвам. Ако са мъже,нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.09 08:46



значи са педерасти.

При това от оня тип, дето прави, не му правят такива.



Тема Re: Не вярвам. Ако са мъже,нови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 08:50



Абсолютно сериозно ти го казвам това. За единия имам подозрения, че нещо го влече към левия бряг, ама и той не го знае още. Другият си е straight със сигурност.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: сигурен съм, ченови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:05



Аааа, остави ти брата Тимотея. Той в същност е голям сладур.





Тема значи не е попаднал на подходящанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.09 09:06



свиркаджийка. Но да не се простирам сега, че е офтопик! Свирките романтични ли са? Облизваща се, с премрежен поглед на фона на залеза и цвърчащите щурчета брюнетка на руси кичури...?





Тема Re: Хахнови [re: Smile]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:06



А в саксийки?

Посадени цветя май всички харесват.



Тема не се съмнявамнови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.09 09:08



реч иде за свирките!





Тема Re: Хахнови [re: *Paл*]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.09.09 09:25



аз пък ще си призная, че съм харесала едно плас(т)масово цвете в плас. саксийка на батерийка, което се клати наляво надясно.


голям е кич и голяма глупост, но ми харесва.

Хлебарчице любима, как пъргава си ти!

Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 09:26



Могат и да са романтични:) Могат и да са вулгарни, зависи.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Хахнови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 09:27



Аууууууууу, знам ги. Детето има такова у едната си баба. Ужасяващи са. Даже пеят.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: не се съмнявамнови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:28



Нещата не са точно такива. Целта в същност е да не се допусне развращаване на душата и падението и. Но времената са доста различни от тогавашните и не се отчита личната ни душевна настройка. До колкото ми е известно никой не е станал пропаднал похотливец/похотливка от свирки. Това е мое мнение разбира се и знам, че брата Тимотей няма да се съгласи с него.





Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:30



А с тия щурци дето ги е нацвъкал по поляната може и да са крещящи!





Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 09:31



Абе ко да ти кажа, допускам, че не са му правили свирки на поляна с нацвъкани щурци, затова му се струва романтично



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Хахнови [re: Пъpпъл]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:32



Остави, аз си харесах една плюшена маргаритка в магазина по лев. Не си я купих... може би ако я бях видяла в друг магазин щях да си я купя...





Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:35



Има едни големи зелени. Дето не очакваш къде ще се приземят. И бая далеко скачат да им се не види. Хич не си падам по срещи с природата...



Тема Re: Хахнови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 09:36



Аз пък си купувам различни екзотични инструменти от разни магазини. От тип тарамбуки (Пърпи, тарамбуки, а?), разни други, издаващи странни звуци, много ме кефят. Явно съм нереализиран музикант



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 09:37



И аз не си падам. Също не си падам по разни изпълнения на морския бряг (разбирай пясък), въпреки че изглежда много романтично по ТВ-то. Пясъкът има гадни абразивни свойства.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:43



И в морето е неудобно. Може да съм задръстена традиционалистка, но не разбирам защо хората си избират места на които просто е некомфортно да се правят такива неща.



Тема Re: Хахнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 09:45



Окарините ме кефят.





Тема Re: значи не е попаднал на подходящанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 09:49



Ми да, във водна среда не става.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема razbrah!нови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.09 11:05



От словото ти ми стана ясно, че Брат Тимотей тоже люби свирки. А ти откъде знаеш??


ОК, спирам, бъзикам се!



Тема Re: razbrah!нови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 11:39



Брат Тимотей ако не се лъжа е на 70 и няколко. Какво люби не ми е споделял.

Но е прекрасен събеседник.



Тема k. miнови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.09 11:43



е прекрасен събеседник. Той е по-зле и от грамофонна плоча. Но щом ти харесва- лошо няма.





Тема Никакъвнови [re: *Paл*]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано02.09.09 12:09



вид цветя не обичам да ми подаряват. Само ги мъча горките.
В службата две колежки са се заели да ми "озеленят" первазите под прозорците. Като взеха да ми обясняват кое цвете на колко време се полива им казах "или вие влизате да ги поливате или ми ги махайте от главата". Поливат ги, тяхната кожа, не са се отказали да ме направят почитател на саксиите.





Тема Re: Никакъвнови [re: Smile]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 13:12



Бих се присъединила към тях. Много харесвам цъфтящи цветя.



Тема Re: Е,нови [re: Smile]  
Автор Capa_ ()
Публикувано02.09.09 14:32




Стига де, никой не е наричал луди, хората, които не искат деца или пък се колебаят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.