Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Четете ли приказки?нови  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано23.08.09 22:30



Замислих се... има ли възраст, след която е "неприемливо" да се четат приказки? Как бихте възприели човек, който е на 30+, а понякога още отваря по някоя книга с приказки? Аз си признавам, че от време на време чета... когато се уморя от "умните" книги за "големи", или когато просто ми се прииска да прочета нещо различно от историческите ужасии, дето ги превеждам.

Но се хващам, че пред много малко хора си "признавам" за този навик, а съм се хващала и че почвам да се оправдавам - "Да, чета, ама имам специалност детска литература". А вие? Четете ли понякога приказки? На мен ми се струва, че е много тъжен моментът, в който човек казва: "Вече съм твърде стар/а за такива неща". Аз лично бих се натъжила много от себе си, когато открия, че една приказка вече не може да предизвика никакви емоции в мен...

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: denny]  
Автор ataraxia (експерт:))
Публикувано24.08.09 00:37



Ако "Малкият принц" може да мине за приказка, чат пат си чета части от него.
Обичам и анимационни филмчета.





Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: denny]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано24.08.09 11:50



Сперед мен задължително трябва да се прочетат детските приказки и не само те , а по принцип детските книжки като пораснеш

. Имат съвсем друг смисъл тогава , пък и донякъде съм убедена,че именно това е истинското внушение на автора, защото все пак са писани от възрастен човек и понякога точно най-бъзикчийските моменти се разбират не когато си дете.
Има и още нещо което даже съм споделяла с приятели , като прочетеш особено Братя Грим като възрастен , направо да те побият тръпки - чист хорор с елементи на трилър Добре , че едно дете няма такова съзнание на възрастен защото незнам как ще спи спокойно след червената шапчица например



Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: Гълъбицa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.08.09 11:56



Аз съм твърдо "за" детските приказки и анимацията. Толкова по-различно схващаш на зряла възраст тези неща, отколкото като си бил дете. Например "Алиса в страната на чудесата" според мен изобщо не е детска книжка, макар че зависи от гледната точка-всяка възраст ще намери нещо различно. А относно анимацията-направо съм пристрастена към "Семейство Симпсън", "Том и Джери" и тем подобни. Действат ми страхотно релаксиращо и освежаващо!



Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: agrimonia]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано24.08.09 12:14



Честно казано аниметата, които се въртят у нас ми идват в повечко , няколко пъти се опитвам да загледам Блийч ли беше, но заспивам винаги на най-кървавите сцени





Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: Гълъбицa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.08.09 18:45



Гледай тогава "Саут парк", няма да съжаляваш!





Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: denny]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано24.08.09 18:49



Четем.

Даже ги предпочитаме.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: Гълъбицa]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано24.08.09 18:50



Според мен братя Грим са по-скоро готик.



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано24.08.09 18:51



А, що да гледа Саут парк? Нали си имаме Попърж?

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: Четете ли приказки?нови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано24.08.09 18:52



За Алиса имам особено мнение (повече от позитивно), мога да го изложа някой път в нова тема. За мен тази книга си е чист сюрреализъм.

I've never been lonely
'Cause me is so kool



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.