Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: В десятката!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано01.09.09 20:05



Обожавах я.

И се сещам за нея всеки път, когато играя на нещо, при което трябва да се улучи цел. Действа.
По-късно попаднах на една книжка за индийската митология, където накратко беше описана цялата история, част от която беше в "Индийски приказки" - включително и финала - изкачването на Юдхищра на планината след като по пътя са умрели всичките му братя и Драупади. И там боговете му предлагат да остане сред тях, в компанията на братовчедите си, с които води войната довела до смъртта на толкова герои. Тогава той предпочита да отида в ада при братята си. И естествено се оказва, че това е последното му изпитание и всички се озовават при боговете.

А за пилето - онази картинка на момичето, което миришело на риба, беше прекрасна. Дамайанти също, разбира се.
Само че тук има само картинката на корицата:





Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: lila_va]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано02.09.09 12:54



Ето това нещо цял живот се опитвам да го обясня на няколко човека. Аз лично съм го изпитвала няколко пъти, цял живот ще помня точно с кои книги. Явно точно въпросната книга не пожела да ме "избере". Лошото е, че тези, които ме "избраха" сега, са при мен само за малко...

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: agrimonia]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано02.09.09 12:57



Първата книга, за която усетих, че ме е избрала, беше историческа - "Ангелите убийци" на Майкъл Шаара. В нея имаше имена и събития, които тогава чувах за пръв път. И въпреки това имах чувството, че ги знам едва ли не от някакъв предишен живот, че тази книга просто ме е чакала.

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: denny]  
Автор lila_va (Heart of stone)
Публикувано02.09.09 13:06



Мен Алиса не пожела да ме избере, а опитах да и се харесам





Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: lila_va]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано02.09.09 13:10



Мен Пратчет не ме избра... прочетох няколко книги, просто защото един приятел ми говореше непрекъснато за тях, но това не е моят автор.

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 14:37



И мен ме кефи много Тери Пратчет. Но той не е приказка.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: denny]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 14:38



Мен ме избра "Парфюмът" на Патрик Зюскинд. И все още ми е една от култовите книги, както знаят някои тук.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: lila_va]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 14:38



При мен с Алиса процесът е двустранен, сливането - пълно.



I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: denny]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.09.09 14:39



Пробвай с Урсула ле Гуин, мисля, че повече ще ти пасне на натюрела.

I've never been lonely
'Cause me is so kool


Тема Re: eEEE Моливко и Сръчконови [re: lila_va]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано02.09.09 14:59



Абсолютно...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.