Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Никои двама...нови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.08.09 11:06



различни личности не могат да бъдат по-различни от един и същ човек по време на отделни периоди от живота си.
Вчера попаднах на цитат на тоя цитат, много странно, точно по време на размисли за това, как не само и не толкова хората, а и всички предмети наоколо(всички! дори и планините, но там дискретните порции са много по-дълги от човешки живот примерно, край на скобата!:-)) )се променят на малки дискретни порции, но крайният резултат неизменно е един и същ: имаме съвсем различни хора, личности и дворове на къщи дори...Напоследък си мисля, че, ако изключим самата къща на село, всичко наоколо е различно от детските ми спомени. В много голяма част от промените, волно или не, съм замесен и аз: оцелялото от двете дървета, засадени в пристъп на странен каприз в 7-8 клас от мен, в момента е голяма липа и въпреки, че съм и батко с 15-ина години, е 10 пъти по-висока от мен и сякаш ме покровителства с клоните си, нелишена от доза снизхождение, ала и добронамереност


Като че ли спомените са най-непроменени, но и там няма как да сме сигурни доколко са истински. Особено, ако тези, които могат да ги споделят, са все по-малко...Затуй: споделяйте спомените си!
Започвам да звуча като квазимъдър дъртак, мамка му, я да си поиграя с детските влакчета в пясъка!



Тема Re: Никои двама...нови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано20.08.09 11:15



За спомени, които от разстоянието на времето не отговарят на действителността ли говорим? Или въобще за спомени?
Ако са детски, то те винаги са деформирани от настъпването на зрелостта.





Тема Re: Никои двама...нови [re: Kиpo]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано20.08.09 11:36



Ами... зависи. Преди няколко години по разни срещи на съучениците ми от 5 до 7 клас, след това сме коментирали кой как се е променил - някои по начин, който им "отива", като че ли се е оказал типичен за тях и може би такива са интровертите; други са коренно различни от новата среда и продължават да се променят и кат че ли е по-често при екстровертите. А при доста от тях как пък са се развили нещата досега, не знам... Но пък винаги има и изненади.



Тема Re: Никои двама...нови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано20.08.09 11:42



Все пак колкото и да са различни в един момент човек може да извика в себе си някое предишно същество. В смисъл да се почувства така, както се е чувствал преди 20 години - с всичките му атрибути - да си припомни моменти, които е изживял с всичките си сетива.



Страшно обичам моментите, когато нещо дребничко - например мелодия или миризма, или дори бръмчене на комар или случайно казана дума - ме връщат назад и съм в състояние да си спомня и най-незначителните подробности от някои ситуации.



Тема Re: Никои двама...нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.08.09 12:16



помня шоколадите Кума Лиса, които ми носеше баща ми, как ме гонеше около кухненската маса, а аз хем се смеех, хем ужасно ме беше страх..от малка съм си бъзла.
помня как дадох вода на брат ми като бебе, направих го от най-добри подбуди-чух баба ми да казва-"бебето е жадно". той се задави, баба ми и майка ми влязоха в стаята и докато едната го свестяваше, другата ме запрати в коридора, летях сигурно 2 метра и се скрих под закачалката. била съм на 3 години и нещо.
помня как ме носиха на ръце, когато бях на 15 и за първи път плаках заради момче.:)))
помня как ме вдигаха рано сутрин, когато беше време да бера царевица, (Киро, сори, ще пасувам за гроздобера ти) и чуството на безкрайна физическа умора, празнота в главата и някакво удовлетворение, когато денят свършваше.
......и т.н., и т.н.:)

Изяж бобър - спаси дърво!


Тема Пази боже!! [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.08.09 12:23



Да сравняваш гроздобер с царевицобер по селски! Това е все едно да сравниш нежна игра с език и брутално изнасилване от разгонен, свръхнадарен слон-маниак! И пак е слабо! Ще ми уплашиш хората, недей така!





Тема не винаги)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.08.09 12:24



Може след няколко години, 20-трудно, 50- йок. Или в последния случай вдетиняването вече няма да е а(след Бе) а А-прим))





Тема Re: Пази боже!!нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.08.09 12:26



о, има да разказваш за слона. кога ти се случи?


оф.

Изяж бобър - спаси дърво!

Редактирано от Пъpпъл на 20.08.09 12:36.



Тема за последно-преди десетина годининови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.08.09 12:33



И оттогава си дадох тържествен обет да не влизам в царевичен блок след настъпване на млечна зрелост.





Тема деформирани са от времетонови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.08.09 12:34



дори в цифров вид да бяха, отново щяха да са различни, защото възприемащите ги биха били различни:-))
както в КМ: наблюдателят влияе на събитието...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.