Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: за любовта и децатанови [re: Capa_]  
Автор pink anderson (никому познат)
Публикувано18.08.09 16:33



ами да ти кажа честно от доста време сме на компромиса.... засега опитвам да крепя нещата, докато си изясня сам за себе си. не мога да си представя,че няма да виждам сина си всеки ден,просто отказвам да го приема. може би това за момента е спирачката на всичко. иначе не знам дали има желание от двама ни за компромиси, вината е и на двамата. но в момента само детето ме интересува :)



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.08.09 16:33



Ами зависи от конкретния случай.

Например едната ми братовчедка се бе омъжила за някакъв психопат-леке и задължително трябваше да го разкара. Дори децата от този брак разбират, че баща им е идиот и боклук и не струва.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор Capa_ ()
Публикувано18.08.09 16:38



Баси пича си.



Защо нямах насреща си зрял човек като тебе преди години, пък и след това...


Сигурна съм, че ще вземеш правилното решение за детето и теб самия.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано18.08.09 17:29



Не знам колко е голямо детето, защо не говориш с него?
Предполагам има начин да го виждаш достатъчно често.

Ако трябва да съм 100% откровена (и вече сериозна)-заради децата аз не бих направила компромис. Това е субективно, разбира се и мое лично мнение. Поне на базата на досегашния ми житейски опит.

Хора разни-една позната се раздели с мъжа си, но детето много страдаше, след това пак се събраха в името на детето, старите проблеми си продължават, но сега тя стиска зъби. Това си е нейния избор, надявам се детето един ден да го оцени и да разбере какво е струвало това на майка му.

Изяж бобър - спаси дърво!


Тема Re: за любовта и децатанови [re: Capa_]  
Автор pink anderson (никому познат)
Публикувано18.08.09 18:18



Сара, на колко години си,че говориш така? ако не е недискретно от моя страна

... Винаги има шанс,годините нямат ама никакво значение. Духът да е жив,това е важното!
безпътен - то това на братовчедка ти просто не се нуждае от коментар, там развода не е наложителен, а задължителен!
Пърпъл - извинявай, ама си мислех, че си мъж. Голям фен съм им :)
само да ти кажа, че и ти си толкова права. Баси колко много гледни точки - ха сега. Съвсем се омешах
благодаря ви на всички, че взимате позиция, надявам се да се изясни и на мен...

Редактирано от pink anderson на 18.08.09 18:27.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано18.08.09 18:44



Много противоречиви мнения ще срещнеш наистина. На едната крайност са хората, които казват, че не искат детето им да расте в семейство без любов между родителите, от другата страна са хората, които казват, че за едно дете е най-важното да получава ежедневната любов и на двамата родители, без значение самите те колко и дали се обичат - разбира се докато семейството функционира що-годе добре, т.е. няма скандали, побои и пр. Аз до скоро бях категорично в първата група, напоследък лееекичко почвам да се замислям обаче.
Някои хора смятат, че детето се научава да обича по примера, който вижда в семейството си... в този смисъл ако родителите останат заедно без да се обичат едва ли не детето няма да се научи да обича. Може и да ти се стори абстрактно, но за мен има логика. За да съм по-убедителна ще ти кажа, че в къщи си имам точно такъв мъж, израстнал в семейство без любов... не е хубаво и си имаме проблеми.
Виж, няма да си по-щастлив сам, но едва ли си щастлив и в момента. Въпроса не е в кое положение ще си по-малко нещастен, а че ако се разделите ще имаш шанс отново да намериш щастие. Съвета ми обаче е в името на детето да се опитате да оправите проблемите и да се борите до последно. Ако не стане - не стане, поне ще знаеш, че си опитал всичко.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: flor4eee]  
Автор pink anderson (никому познат)
Публикувано18.08.09 18:56



здравей flor4eee, наистина супер полезни неща научавам всеки миг оттук, включително и за себе си. При нас няма побои и подобни извращения, просто любовта си отиде, почнахме да се дразним и от най-малките неща... както има една култова фраза - сексът отново е мираж

... да не навлизам в подробности :) аз също съм израсъл в семейство без особено обич, но се дистанцирах доколкото мога... така че ми е ясно... трудно се взимат подобни решения.. много.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.08.09 19:13



Много сложен въпрос обсъждате....Както започва "Ана Каренина"- "Всички щастливи семейства си приличат, всички нещастни са нещастни по своему" ( не претендирам цитата да е точен, карам по памет). Мисля, че е много важно колко е голямо детето-дали може да разбере проблема на родителите и т.н. Във всеки случай ситуацията е ужасна, много съжалявам, че се е стигнало дотук.

Редактирано от agrimonia на 18.08.09 20:23.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано18.08.09 21:19



Чудя се при положение, че сега детето слуша какво ли не, можеш ли да знаеш какво може да слуша при един развод? Много сложен казус. Познавам родители, които провалиха децата си покрай разводите.



Тема Re: за любовта и децатанови [re: pink anderson]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано18.08.09 22:19



Брака е за зрели хора. Другите често се измъчват в егоизма си. В своята дребнавост и ограниченост. Брака е партньорство което не е за всеки. Пожелавам ти много търпение и много мъдрост.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.