Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 25.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тема...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.08.09 12:51



Явно бабата го е "поливала" редовно за да порасне


Лятото винаги израстват най-много. Сякаш дрехите през зимата им тежат и ги натискат надолу...или пък напрежението в училище/детска градина ги задържа.
Моята дългучка има празник, защото направи 150см, което означава, че по закон няма нужда от детска седалка в колата и ще пътува без нея. Голяма радост беше, в петък ще имаме празнична вечеря по този повод. (естествено малката газ пикае, че остава на детска седалка докато кака й вече се вози като голяма).



Тема Re: Тема...нови [re: Smile]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано04.08.09 12:57



Поводът наистина си заслужава, да го отпразнувате хубаво.


Не помня откога не съм празнувала нещо, което да си е само мое, мой личен повод, нещо, което наистина да ме накара да се почувствам като "виновницата" за празненството. Понякога ми става мъчно, че дори най-близките ми хора не разбират защо смятам за повод за празнуване излизането на пореден превод, или завършването на такъв... а в същото време съм ги виждала как примират от радост за постиженията на други хора. Аз също се радвам на успехите на хората около мен, при това искрено... но понякога на човек му се иска да чуе нещо хубаво и за себе си.

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: Тема...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.08.09 13:06



Е, то е ясно, все пак детето е на топа на устата.
Гадното е, че съчувствам на аптекарите. След като нямат изгода (и даже търпят финансови загуби) защо им е да ми доставят нещо. Естествено е да си гледат бизнеса, нали всеки за пари работи в края на краищата.
Точно същото като историята с инсулина - след като производителя няма да има една стотинка печалба, той от какъв зор ще кандидатства да влиза в списъка на здравната каса. Искат цената на лекарстовото да е като най-ниската в Евпора. Само че като произвеждаш в Германия - естествено е лекарството да е по-евтино там, защото няма разходи за транспорт най-малкото.
Става така, че Държавата слага на колене аптеки и производители, бие се по гърдите, че е договорила супер-цени, пък майната им на пациентите, че ще им крещят по аптеките.
(сори за лирическото отклонение. Мразя когато ме поставят в положение да ходя да правя мръсно на някой в името на здравето на детето)



Тема Re: Тема...нови [re: Smile]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано04.08.09 13:07



Нямам думи, Смайл, това наистина е ужасно.
Омръзна ми да слушам как нашата така наречена държава била в преход - какъв беше тоя 20-годишен преход, не знам, как се правели реформи - как не се видя някакъв положителен резултат от тези реформи? И какво е това здравеопазване, при което в аптеките няма животоспасяващи и животоподдържащи лекарства?
Важното е, че сега си успяла да го намериш... но по-нататък? Страшно и стряскащо звучат подобни неща в двайсет и първи век, в държава, която се брои за цивилизована... и която постоянно роптае, че младите хора се изнасяли или че не искат да имат деца. А как се грижи за тези деца? И изобщо за хората, особено за тези, които трудно могат да се погрижат сами за себе си?
Хайде да спра, че ще се разпсувам...

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема малко офф...нови [re: Smile]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано04.08.09 13:46



ако искаш дай да мислим някакъв вариант...тук в клуба има фармацевти, а може и да потърсим директно производител, склонен да ти продаде. По интернет също може да се намери канал за купуване на лекарства...



Тема Re: малко офф...нови [re: Boждa]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.08.09 14:10



За закупуване ми дадоха линк на някаква фирма в Стара Загора. Въпроса е, че лекарството е безплатно, ако е през Здравна каса и гледам да прекарам всичко от там, нищоп че вече купих 4 дози докато ми обработят документите по Здравна каса (в предния "режим" се искаше специално одобрение на НЗОК, процедурата по което на хартия е 1 месец, реално - 3-4).
Но ако не успея да се преборя със системата, ще купувам, че пушек ще се вдига.



Тема Re: Тема...нови [re: denny]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.08.09 15:40



Спорим с таткото трябва ли да има подарък или не.
Аз викам - трябва да е нещо като за голям човек (жена), той смята, че подплънка за колан е най-добре (има едни какива като ръкавица се увиват около колана в колата за да не ти притрива и да ти убива - не знам как се казват).



Тема Re: Тема...нови [re: Smile]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано04.08.09 16:15



Според мен трябва да има подарък, това си е важно събитие.



Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: Тема...нови [re: Smile]  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано05.08.09 18:37



Разбирам те, пиши ми на бележка какво е лекарството, ако мога да ти го намеря по каса и имаме право да работим с него, ще ти го поръчвам всеки месец, ако ли не, ще разпитам колеги от които да можеш да го взимаш редовно.
Недей да търсиш логика в списъците и наредбите на касата, днес се загледах в един препарат който трябва да е уж безплатен- доставна цена от търговец на едро е 7.90, а реимб. цена по каса е 6.12, аптеката няма право да взима пари от пациета, защото лекарството е в списъка на безплатните.....Понякога се чудя дали когато описват странанта на глупаците в "Пинокио", не са имали предвид точно Б-я???





Тема Каня на кафе ...нови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано07.08.09 11:42



море и музика.












Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.