Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Червен или зелен светофарнови  
Автор Capa_ ()
Публикувано14.07.09 11:48



Седя си днес, правейки оглед с цел запълване на лятната ми отпуска някъде в Бг-то, и незнайно защо се запитах какво, аджеба, би ме отвратило в една евентуална свалка и какво би ме накарало да дам зелено при същата ситуация.


Та, какво у срещуположния пол предизвиква у вас стопа или карт бланша?

Лично аз, на прима виста, се сещам за путьовщината, безхарактерието, сивотата, а антонимите на тези думички подкрепят зеленото, което е и мой любим цвят.

Коте, не се ядосвай за глупости, защото ще те дръпна за опашката.

Ой-ой-ой

Тема Re: Червен или зелен светофарнови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано14.07.09 12:56



ако ме свалят агресивно давам назад))
също ако много ми говорят, особено ако ми обяснят за голямата си любов, която им е разбила сърцето, как те после не са яли, спали, колко са страдали и блябля. (айде, няма нужда, ако искам да знам нещо, ще питам)
дразни ме факта от подялба на сметката на първа среща, мъжът трябва да плати-тук ме плюйте, питайте за логика-може и да няма, но аз така схващам нещата. ако няма пари, може да ме заведе в парка и да си купим ескимо, а от тук насетне аз не паса трева и ще се светна кое как е, но демонстрации на "равенство" на първа среща не обичам.
ще ме подразни ако е прекалено изтупан или обратното, искам мъжът да изглежда като "себе си".

сигурно и други неща биха ме отдръпнали.

бих харесала мъж, който е уверен в себе си, това е различно от да се притеснява за срещата, въобще хората, които се чустват добре в кожата си, си личат. имам още 10-12 изисквания към него, но да не ви отегчавам.





Тема Re: Червен или зелен светофарнови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано14.07.09 13:20



За сметката на първа, че и на втора, че и на трета среща те подкрепям с две ръце, два крака, кимайки утвърдително с глава до откат.


Веднага би ми светнало червенкото, ако започне да смята по касовата бележка своята консумация.
Сетих се и за друго, за прекаленото Ин излъчване - да изглежда, поне на приказки, по-добра "домакиня" от мен.

Ой-ой-ой

Тема Re: За сметката на първа среща...нови [re: Capa_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано14.07.09 13:42



Що пък да не делим, една среща нищо не значи - просто желание за опознаване... След още някоя и друга може и да си легнем или дори да се влюбим, а може и просто да си пием кафенцето заедно някоя събота следобед. Обявете ме за еманципа(н)тка, ако щете, но свободата на избора е на първо място - ако иска ще плати, ако ли не - голяма работа, не излизам без пари и не ям за двама. Ако пък той не ми е интересен като приказки и мироглед, и да изкупи ресторанта - все тая...

Колкото до нещата, които не обичам в свалката - не обичам клишираните подходи (от типа всички/френдовете така правят/казват, значи винаги действа), многото въпроси от самото начало, делничните разговори и въобще баналности от всякакъв вид... Поне не веднага - ясно е, че животът не е вечен купон, но не обичам да ми се напомня прекалено често. А любимият ми момент във взаимоотношенията с някого е началото на споделянето - тогава, когато започне да разказва за малките лични случки или да търси мнение, без да съм разпитвала; защото обикновено не разпитвам и мразя разпитите - откровеността идва сама, ако има основания, не насила...



Редактирано от Roxy на 14.07.09 13:50.



Тема Re: За сметката на първа среща...нови [re: Roxy]  
Автор Capa_ ()
Публикувано14.07.09 13:58



Въпросът опира до свалката и евентуалната среща. Ако този човек те харесва и иска да те опознае ментално, духовно и физически, някак не върви да се държи като "приятелка", когато става въпрос за сметката. Аз бих предложила да помогна с пари, очаквайки категоричен отказ, разбира се.


Ако не предложи да плати цялата сметка, просто нищо вече няма да е същото.
Става въпрос за принцип, независимо от изхода на срещата.
Не се прави на "еманципантка", щото не си такава.

Ой-ой-ой

Тема Re: За сметката на първа среща...нови [re: Capa_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано14.07.09 14:13



И защо пък да не съм такава (скоро те чакат дълги разговори на бутилка червено, ако не го потроша по пътя, разбира се)? Винаги искам да погледна моята част от сметката на първа среща и ако ми дадат, това просто значи, че опознаването, преценяването и "лова" на свалката могат да продължат малко повече, ако има изгледи за такава. Никой не е умрял от това.


Принципите ми са, хммм, достатъчно много, за да е ясно, че ги имам и достатъчно малко, за да не се разбират твърде бързо и да не се препъвам в тях на всяка крачка.

П.С.: Довечера се отвори една среща и тъкмо ще си тествам принципите за пореден път. ;)

Редактирано от Roxy на 14.07.09 14:21.



Тема Re: За сметката на първа среща...нови [re: Roxy]  
Автор Capa_ ()
Публикувано14.07.09 14:23



Нямаш си на идея колко се препъваш, констатирам аз, гледайки те отстрани.


Аз пък ще взема бяло винце, а и трябва да организирам маршрутите ни за престоя ти.
Още нещо, на което реагирам като бик на червено - когато ме поправят за каквото и да било.Примерно, какво било подходящо да се пие за конкретния сезон, какво било вървяло с еди-кое-си питие. Ако искам ще пия маргарита със сланинка и пръжки за мезе, мамка му.

Ой-ой-ой

Тема Re: Червен или зелен светофарнови [re: Capa_]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано14.07.09 14:26



Их ама тема - Сарка организирА една качествена клюки-сешън



Впечатляват ме мъжете, които имат присъствие. Да е уверен, да владее ситуацията, а аз само да пръскам чар и да се чувствам спокойна .
Не ме кефи аз да избирам заведението, да водя разговора, да се чудя скучно ли му е и дали заведението не му е твърде скъпо или твърде евтино, въобще, не си падам по мушмуроци, дето чакат аз да ги организирам и аз да случвам нещата. Не че не го мога, ама за това си имам достатъчно приятелки



Тема Re: Червен или зелен светофарнови [re: Vulpes]  
Автор Capa_ ()
Публикувано14.07.09 14:30



Не ме кефи аз да избирам заведението, да водя разговора, да се чудя скучно ли му е и дали заведението не му е твърде скъпо или твърде евтино, въобще, не си падам по мушмуроци, дето чакат аз да ги организирам и аз да случвам нещата.

Путьовци с една дума. Ужас, имам набор от глави чесън срещу такива. Ще си позволя да го играя малко пишман психоложка, но на такива акушерките са пропуснали да отрежат пъпната връв с мамчетата им.



Ой-ой-ой

Тема Re: За сметката на първа среща...нови [re: Capa_]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано14.07.09 14:30



Е тука те подкрепих с две ръце


Много мразя да ми обясняват как трябва да живея и защо не трабва да живея така, както живея Приемам го съвсем лично - не ставаш, ама аз ей сега ще те поправя На кой не му аресва - у лево, ама да ме критикува докато ме сваля... ужаст




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.