Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.07.09 22:28



сбъркана ни е образователната система, нямаме и уважението, от тук и проблемите.
в интерес на истината, (не знам как е в УНСС, за където може би е обявата) но има ВУЗ-ове, като МЕИ-то, където е пълно с безсмислени дисциплини, хората работят, доказват се, хубави пари правят, но влачат някаква си теорерична електротехника от втори курс или подобна глупост, която е включена в общообразователната им програма.
познавам един младеж, работеше по проект в чужбина, а един негов приятел се явяваше (срещу заплащане) на изпитите му в БГ.
Но като цяло разбирам идеята ти-в иниверситета научих много неща, които като материал в последствие не ми потрябваха, защото всичко се промени из основи и си беше учене в крачка, но това, което научих и няма как да ми го вземат, беше как да мисля както се изисква, за това, което ще го работя.
това няма как да се симулира. макар че как да ти кажа-на дипломи не вярвам-човек трябва здраво да учи сам и да има добри практически упражнения.



Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: DaCat]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано13.07.09 22:33



Коте, няколко неща
Първо, пичът не е конкурентоспособен. Ако беше чак такъв връзкар и го чакаше топло местенце, щеше директно да си купи дипломата като хиляди други, а нямаше да пуска безумни обяви в дира.
Второ, вярва ни се или не, но точно тия тарикатчета бавно, но сигурно отпадат от играта. На един работодател му е по-евтино любовницата или синчето да си стоят вкъщи и да ги издържа, отколкото да експериментират и да му акат върху бизнеса. И все повече го разбират. А дотогава - от магарета винаги ще има нужда, тъй че колкото и неграмотни връзкари да има, все някой трябва да тегли каручката. А ние за това ме учили и няма кой да ни го вземе.
И трето, оная вечер като слагам дъщеря ми да си легне, ми вика: Мамо, тази жена имаше много хубави очи. Казвам - Да, зелени. А тя ми вика - даааа, ама като ме погледне и ми става хубаво





Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: Vulpes]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано13.07.09 22:43



Стопли ми душата, благодаря ти!



Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано13.07.09 22:48



Пърпи, и на мен ми е ясно, че образованоето е едно, занаятът друго.
И съм имала колеги с по две висши, които не могат да отлепят за какво иде реч.
Както и едно момче с техникум /ПЖИ май беше/, страхотно природно интелигентен човек, вършеше работа за двама.
Но за някои специалности наистина става дума за начин на мислене, подострен начин на мислене, съобразно материята.
Тоя с корпоративните финанси... да му е гъзината яка....





Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: DaCat]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано13.07.09 22:50



Целуни я от мен, невероятно красива е, пу, пу :))

Редактирано от DaCat на 13.07.09 22:52.



Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: DaCat]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано13.07.09 22:52



Тя твойта душа си е топла, само трябва да пуснеш по-плътно перде





Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: Vulpes]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано13.07.09 22:58



Пука ми за работата, мамка му, все още ми пука.





Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: DaCat]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано13.07.09 23:24



Да, има ги такива ...
Днес на един поправителен изпит си говорихме с колежката, че трябва да бъдем по-строги с нашите. Под нашите имам предвид българчетата. Знаеш ли колко е гадно, когато на изпит остава едно турче и две българчета, и българчетата преписват от турчето, което не може да напише една вярна дума на български. И естествено нашите са изобретили по-големи глупости и от него - първо, защото не могат да го разчетат, и после - на български той прави просто уникални грешки. Стига се до там, че момиче пише "податли" вместо "падащ лъч". И изобщо не забелязва, че в това няма смисъл.

Яд ме е, че само нашите вземат наркотици. Яд ме е, че само нашите бягат от час, и то само за да пушат в съседното кафе. Яд ме е, че накрая могат и да не завършат, защото никой не ги е научил да работят. Защото им е сбъркана ценностната система.



Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: DaCat]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано13.07.09 23:32



Ми това е супер. И на мен ми пука. Като спре да ти пука, ще заприличаш на оня пич с купените изпити

.
Но ми пука само за моята работа. Какво правят другите, на кого каква заплата плащат и за какво, и как си трошат парите, си е тяхна работа - гледам сеир и се забавлявам на хорската простотия. Докато не ми турят някой да ми скача по главата де. Тогава става революция и или нещата се оправят, или си вдигам чукалата.
Под слънцето има място за всички, Коте, а животът е твърде катък да се ядосваш за неща, дето са извън теб и не можеш да ги промениш
Ай наздраве, и утре усмихната до ушите и доволна от живота, че не ти се е налагало, няма и да ти се наложи да плащаш щото под шапката ти е кухо



Тема Re: Я една ядосана тема,нови [re: Kaлoмaин.]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано13.07.09 23:39



Баси, плаша се...
Според теб на какво се дължи това? Родителите ли са ги зарязали, системата на образованието ли е объркана, или поколението е такова?
Ще ми се да вярвам, че има шанс, ако вкъщи обръщаме достатъчно внимание на децата... иначе не знам накъде отиваме. Може да звуча като амбициозна майка, ама няма да го преживея детето ми да остане неграмотно. Трябва да има начин, баси...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.