Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Изкушенията  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.07.09 15:41



Кое ви стимулира да устоявате на изкушенията?

и обратното-Кое ви кара да им се отдавате, без да го мислите толкова?


Я да видим кой живее за мига.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано07.07.09 16:22



Общо взето, съвестта ми е основната спирачка. Емоциите и чувствата са пък двигател на обратния процес.
Що питаш? Да не си се изкушила с нещо много бед, чадо?



Ой-ой-ой

Тема Re: Изкушениятанови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.07.09 16:24



Много бед се изкуших.


Няма ти казвам какво направих.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано07.07.09 16:27



Да не е било бед ин а бед?


Искам снимков материал.
Ето нещо прясно - всеки ден се изкушавам да запаля цигара, но пък съм упорито копеле.

Ой-ой-ой

Тема Re: Изкушениятанови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.07.09 16:35



их, че си железарка.


аз що не мога да устоявам на изкушенията?
отивам да си купя шоколадова мура.



Тема Общо взетонови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.07.09 16:39



глезя себе си и си угаждам на абсолютно всичко с изключение на шоколада. Когато и изкушението към него стане нетърпимо - ям и се набухвам с противоалергични.
Като казвам, че е абсолютно всичко, не визирам само материалния аспект. Може би съм прекалено голям егоист или все си мисля, че времето ми за живеене ей сега ще свърши, но не смятам, че въздържанието към определено нещо ще ми е от полза. Психиката ми е такава, че ако искам нещо - почти полудявам от мисли какво ли ще е да го имам/изживея, а когато това стане - много бързо го подреждам грижливо в чекмеджетата на шкафа "минало" и вече не си затормозявам мозъка.



Тема Re: Общо взетонови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.07.09 16:42



А в кои случаи би устояла на едно изкушение?



Тема Re: Общо взетонови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.07.09 16:54



Доста труден въпрос. Може би единствено ако изкушението ще навреди на децата ми, макар че...понякога последствията са трудно предвидими и винаги има риск дори и най-невинното приключение да рефлектира по лош начин върху тях.
Мисля, че проблема е изпълняване на някоя прищевка (да го наречем) е първо дали можеш да живееш със съвестта си и второ - дали можеш да си държиш езика зад зъбите (и ако има съмишленици - дали и те могат).
Със съвестта си трябва да се пребориш сама - все пак и двете (съвестта и желанието) живеят в теб и трябва да намериш начина, по който да ги усмириш и дори...сприятелиш

като постигнеш това - държенето на езика зад зъбите е по-лесно, защото всъщност голяма част от желанието да се разприказваш е за да намериш някой, който да ти потвърди, че това, което си направила/купила не е грешно. Елиминирайки съвестта си, желанието за подкрепа почти изчезва и от там вече е лесно да си траеш. Е, случая в който искаш да се изперчиш е непреодолим понякога, така че известен контрол винаги е нужен.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано07.07.09 17:24



Изповядай се, чаде, ще ти мине


Сега по същество. Тъй като за мен разни морални и други критерии са ми малко далечни, май май се отдавам на изкушения. Ако те интересува - в момента ям шоколад

Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Изкушениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано07.07.09 20:52



Ами ти видя какво направих миналия петък.


А толкова ми се искаше, мамка му. Лошото е, че няма как да работя в събота сама и с махмурлук, просто не се получава.
А иначе се "награждавам" доста често с вкусотии и пуша като за последно, нямам желанието на Сара /Кирил ся шъ мъ сяде/. Пуши ми се и толкоз.
Женените мъже са ми табу, там устоявам на всякакви изкушения.

Редактирано от DaCat на 07.07.09 20:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.