Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема "Правя нещо за тове добро", а?  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано02.07.09 09:20



Като чуя това изречение и на милисекундата чувствам как излизам от кожата си.
Мразя някой да ме напуска, защото мисли, че е за моя добро.
Мразя някой да ми свърши част от работата, защото ще ми направи добро.
Мразя някой да ми преподреди къщата, защото така е по-добре за мен.
Мразя всеки един от тези, които правят неща, които са си наумили и се прикриват зад стадалческите слова "правя го за твое добро".
Доброто за мен е да ме попитат какво искам аз и да го изпълнят, не е ли така?



Тема Re: "Правя нещо за тове добро", а?нови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.07.09 10:00



А кой ти преподрежда къщата?
Това не бих имала против, даже и да не мога да си намеря лъжиците после.





Тема Re: "Правя нещо за тове добро", а?нови [re: Smile]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.07.09 11:11



И аз бих теглила майната на такова същество.

Да решиш, че знаеш кое е по-добро за друго същество е грозно и арогантно и с основание заслужава среден пръст. Не се притеснявай - нормална си.



Тема Re: "Правя нещо за тове добро", а?нови [re: Smile]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано02.07.09 11:28



Това са само оправдания на хора, които са прекалено лицемерни да си признаят, че са слабохарактерни, използвачески натури, които се чудят как да си наложат волята на останалите.

Доброто за мен е да ме попитат какво искам аз и да го изпълнят, не е ли така?

Абсолютно. Или ако не го изпълнят поне да не те изправят пред свършен факт, че са направили нещо "за теб".

Редактирано от Kaлoмaин на 02.07.09 11:28.



Тема E, кой!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано02.07.09 11:28



Дълбоко уважаваната от мен родителка.
Тя просто не може да преживее факта, че има играчки по пода или че чиниите стоят в съдомиалната, а не са прибрани в шкафа или.... абе не ме ядосва толкова факта, че го прави, отколкото причината, която изтъква - това било за мое добро. Кое е доброто, ма'а ...опа!



Тема Мисля си,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано02.07.09 11:33



че има и нещо по...извратено. На тях не само им е приятно, че са мъченици, ами и правят така, че да са такива.
Т'ва трябва да е болестно състояние - да не можеш да живееш без съчувствието на хората и ако не ти кажат 10 пъти на ден "горкичкия" - денят ти да е пропилян.
Или може би аз съм прекалено ...не знам... да искаш твоите неща да стават както ти решиш не е ли признак на прекалено навирен нос?



Тема Re: E, кой!нови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.07.09 11:48



аз по-спокойно гледам на нещата.
майка ми идва чат пат да ми помогне да направя основно почистване вкъщи.
преди нейното идване аз чистя дни наред, защото не върви да си играем на "сливи за смет" точно с нея и въпреки всичко тя пак намира много неща, които заслужават намесата и. коментарът накрая е-"СЕГА вече е чисто".
В началото се дразнех

, сега обаче я оставям, мисля, че има необходимостта да се чуства полезна и го прави заради себе си. нека, не ми пречи...толкова.



Тема Re: "Правя нещо за тове добро", а?нови [re: Smile]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано02.07.09 11:59



Така е, разбира се. И около мен има хора (най-вече една човечка

), дето нахлуват в живота ми с категорична увереност, че знаят много по-добре от мен кое е най-добре за мен, и го правят без да ме питат даже, защото МОЕТО мнение какво да правя с МОЕТО ежедневие е без значение. Все пак те са призвани да ни водят и да ни направляват по стръмната пътека на живота ни и да ни помагат с всички сили да живеем и да се справяме с тежката си олигофрения и неспособността си да направим и крачка без тяхната мъдрост и помощ.
Вече съм се примирила, че не мога да я променя, и се опитвам да не забелязвам "помощта" й. Открих също, че се чувства безполезна и нереализирана и тайничко иска да живее моя живот. И понеже това е невъзможно, така, правейки разни неща вместо мен, без даже да ме пита, се поставя на мое място и иска да се почувства като мен
Опитай да й простиш, и те имат своите слабости



Тема Re: E, кой!нови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано02.07.09 12:00



За всякакъв вид роднини моя дом е The Forbidden Place с изключение на разни празници, на които ги каня като ЧРД-та и Коледи. Иначе - никви такива приижданици и отиваници, подрежданици и намкоси. Може да става кочина отвреме навреме, обаче знам, че си е мойта кочина.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: E, кой!нови [re: Пъpпъл]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.07.09 12:02



Точно в края на седмицата и аз чакам моята. Но тя си ме знае. И си трае. Аз разбира се чистя с дни преди идването и. А тя после *Ако си отворя устата няма да ги затворя. Как те търпи туй момче не знам!* Но не мрънка, знае че само ще я гушкам и ще и се усмихвам.

Те мамите са особена порода. Не попадат в никакви логически рамки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.