Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Приятелството и задълженията  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано23.04.09 13:44



Какви са отношенията с приятелите ви. Питай най-директно-колко често се чувате, виждате, за какво се карате, сърдите, споделяте.
Какви са задълженията към приятелите ви и техните към вас. Тая фраза, че било доброволно приятелството и нямало задължения ми се струва леко невярна, макар да е не е в моя полза.

Обвиниха ме, една много, много добра моя приятелка, с която се знаем от 20 години, да не кажа цял живот съм я знаела, че не и обръщам достатъчно внимание. Което може и да е вярно, по критерия за "често", което по-никакъв начин не ме е накарало да я почуствам по-малко приятел обаче.

Преразказвам част от мейла: Казва, че "за нея съм един много специален човек, една от най-добрите и приятелки, че е малко като в любовен роман, но се чуства изоставена и пренебрегната, че за мен е ок да я виждам веднъж-два пъти в месеца, но за нея не е ок, малко и е, че тя има две деца и не е гъвкава с графика си, но и аз не съм склонна да съм гъвкава с моя, струва и се че намирам време за другите хора около мен, но не и за нея" и т.н. и т.н.

Накратко топката е в моята градина.

Като за фактите-да, не се виждаме често, аз съм свободна през седмицата най-много ден-два, през които се опитвам да свърша нещо, да видя някой, който може да реагира на момента, уикендите не съм в софия. не се сърдя, когато тя не може да ме види, за това и не мислех, че тя може да се обижда.

Както се вижда имам проблем с много важен за мен човек.
Споделете опит.

Думи, думи и нищо повече

Редактирано от Пъpпъл на 23.04.09 13:46.



Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.04.09 13:58



Тази твоя приятелка ми се струва, че е вампир.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано23.04.09 14:00



айде по-сериозно.
не е вампир.
свестна, точна и свърх чуствителна. като последното вече е проблем.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.04.09 14:07



Изобщо не се майтапя. И само да питам - тя принципно ли така се чувства по отношение на теб или напоследък?

Your future dream is a shopping scheme.

Редактирано от Okaян яcтpeб на 23.04.09 14:10.



Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано23.04.09 14:08



Тя има право да се чувства така. Все пак нуждите на всеки са различни и на тебе може дати стига два пъти месечно, на нея - не.
Аз бих й отговорила, че разбирам нейните чувства, радвам се че ги е споделила и ще й опиша моето положение без изказване на становища от рода на "не мога все да се съобразявам с твоя график".
Струва ми се, че тя е изпаднала в някаква емоционална криза и просто търси човек, с който да я преодолее било за да се откъсне, за да си изплаче проблема и т.н. В момента още не е осъзнала, че има нужда да избяга и тръгва по обиколни начини да изрази чувството, че има нужда от теб, а не може да го подплати с конкретна причина.



Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано23.04.09 14:17



не знам. и аз това я питах.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.04.09 14:21



И тя какво каза? Да няма друг емоционален проблем, примерно с мъжа си?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.04.09 14:50



Много са сложни тези приятелки. Да не е зодия скорпион? Имам една такава, която създава подобни проблеми на една обща приятелка. Има си някакви представи как изглежда едно приятелство и се опитва да набута хората в представите си. Ако се разбунтуват се обижда.

Ти чувстваш ли се виновна или отговорна по някакъв начин? Въпросът не е колко често виждаш един човек, а дали има какво да му кажеш и как да си прекараш времето с него. Приятелството не трябва да е верига или товар, а възможност - т.е. да не ограничава.



Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано23.04.09 15:03



тя ме кара да се чуствам виновна, аз самата не се чуствах виновна. обикновено съм склонна да търся вина в себе си.
може би защото не съм изискващ тип спрямо приятелите си, нямам проблем да "бъда пренебрегната" по критерия честота на виждане, чуствам се добре и сама.
но да, това е да меря с моя аршин, който не е нейният.
в момента съм по-скоро ядосана. около мен се събраха вече няколко "свръх" чуствителни хора, които смятат, че като могат да изливат настроения върху мен, по различни причини, и аз "нося" и не натоварвам, защото аз си решавам по-друг начин проблемите, друг тип човек съм, могат да ме ползват като боксова круша за техните емоции.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Приятелството и задължениятанови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано23.04.09 15:07



тя има право да се чуства така, но аз не мисля, че нещо ще променя. това е, което мога да предложа, както и безусловната си подкрепа по всяко време на денонощието, независимо колко време не сме се виждали преди това.
но аз също имам дете, график, задължения, както и неща, които искам да правя в свободното си време. да, децата ограничават, но също така и се ползват за оправдание за много неща, когато човек не желае да положи малко усилие да излезе от рамката. и това го казвам от опит, защото аз това извинение с детето също го ползвам, кога оправдано, кога не.

Думи, думи и нищо повече



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.