Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ей затуйнови [re: Kиpo]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано22.04.09 09:41



разни мистици могат да твърдят, че всичко е едно - поне на ниво елементарни частици са прави; друг е въпросът, че обикновено около това прозрение други, по-хитри последователи твърде лесно създават мъгляви обяснения, водещи до гнет и покорство с обещания за по-престижно прераждане в следващия живот при послушание в този или до витиевато отричане на несправедливостта в света.



Тема Re: Втората употребанови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано22.04.09 09:43



защото дрехата е скъпа за определен момент-като извадя някоя стара дрешка и си казвам-това го носех тогава, когато...

и отвътре всичко ми се стяга. има неща, които никога няма да облека, те са си изживели "пика", не че са се "опърпали", но аз съм донякъде емоционално свързана с дрехите.
за това такива дрехи подарявам, но до сега не съм давала в магазин.
по същата логика този, който е дал една дреха (освен варианта да не му трябва) може да значи и че няма желанието да облече тази дреха отново, не че не му харесва. разбираш, нали?

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: абе, онова там -нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано22.04.09 09:43



Акропола що още стои, макар и малко опуцан от некфи венецианци?!





Тема Re: Втората употребанови [re: Vulpes]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано22.04.09 10:00



Ми то така много гот ве, мога ли да те помоля да ми пратиш някоя твоя книга с подчертавания и бележки?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: ей затуйнови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано22.04.09 10:02



Аз съм на мнение, че всичко е взаимосвързано, просто цялата природа и вселена са едно цяло. Дори най-малката структура съдържа това, което и най-голямата.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Втората употребанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано22.04.09 10:05



Нормално, във всяка система се съдържа ентропия. Ако никой не се бори с ентропията, тя си протича.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: абе, онова там -нови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано22.04.09 10:05



Щото гърците печелят кинти от него.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Втората употребанови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано22.04.09 10:15



Книги - да, винаги когато попадна на нещо интересно и имам пари за една-две и повече. Предизвикателство е да търси в кашоните на продавачите, измежду които има и разни цветисти екземпляри (или просто приличащи на герои от книга - когато си купих "По пътя" беше от един индивид с леко битническа външност и бинтован палец като Дийн Мориарти); срещат се и млади хора, обичащи книгите и специализирали се в тази търговия, за която имат добър нюх и отношение към клиента. Търсенето на класически или просто добри и отдавна неиздавани книги по букинистките сергии е резултат и на необходимост - просто ако не се намират другаде... Понякога пък късметът проработва случайно и попадам на нещо, което изобщо не търся, но е уникално и интересно. Има някаква романтика в това, хипарско е (не просто защото в едно любимо местенце за нови и стари книги си намерих антология с американски поети-бунтари от 60-те)... Понякога разпалва въображението да мисля какви хора са държали в ръцете си тази книга преди; понякога ме натъжава екс-либрисът, каращ ме да мисля, че любители на хубавите книги са били принудени да се разделят с тях по някаква причина...
Дрехи - няколко блузи от майка ми заради близки ръст и телосложение (след леки корекции) - и заради добрия вкус. Обувки - никога от никой, точно тая мисъл ми е гнусна заради трудното им хигиенизиране и представата за стари вмирисани патъци... Дрехи от магазини втора употреба - съвсем малко; имам няколко добри попадения от подбиращи стоката магазини (включително и нови с етикети, събирали прах по разпродажби, след което домъкнати тук), но само 2-3 са тези, в които влизам - повечето дори на външен вид изглеждат гадни миризливи битаци за дрехи от бачкатори и за бачкатори (странно хоризонтално преразпределение на блага, като се замислиш)...

Редактирано от Roxy на 22.04.09 10:43.



Тема Re: абе, онова там -нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано22.04.09 10:16



ама те и преди да почнат да печелят, и след като са спрели да колят говеда горе, то пак си е стояло...





Тема Re: абе, онова там -нови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано22.04.09 10:22



Там не са пестили материали, затова мисля, че си стои.

Your future dream is a shopping scheme.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.