Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема "Писма на щастието"  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано23.03.09 19:35



Знаете ги - бяха много популярни преди години, а сега все още /или може би трябва да кажа "отново"/ има хора, които се занимават да изпращат и препращат такива неща? Какво мислите вие за тях? Вярвате ли в такива неща? Препращате ли подобни писма? Аз лично ще си призная, че откровено се дразня и ядосвам на подобни неща. Особено ме вбесява начинът, по който обикновено завършват тези писма - че ако до еди-колко си време не препратиш писмото, те очакват ужасни неща. За мен доскоро това беше просто досадно, но след последните няколко такива, в които дори се намекваше, че ако не препратиш писмото, може да те сполети най-лошото, вече смятам изпращането на подобни неща за форма на психически тормоз.
Е, казах си каквото имах. Вие сте на ход. Ще се радвам да "чуя" мнения по въпроса.



Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: denny]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.03.09 20:18



На мен са ми инфантилни.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано23.03.09 20:21



Никога не ги препращам - дори с риск да "ме очакват ужасни неща".

Мисля, че са идиотски опит за влияние върху хората.

Всъщност преди няколко седмици пратих едно нещо на няколко човека, но при него условието беше да го пусна на хора с чувство за хумор, за да ги разсмея.

Редактирано от Kaлoмaин на 23.03.09 20:23.



Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: denny]  
Автор la4ezarna_svetlina (усмихната)
Публикувано23.03.09 22:36



Преди години, когато все още нямаше интернет, и писмата се изпращаха по пощата, съм получавала такива " Писма на щастието", които трябваше ад се препишат 10 пъти / без индиго/ и да се изпратят на 10 човека. В пртивен случай, еди след колко си дни ще те очаква нещастие. И да ви кажа, преписавала съм и съм ги разпращала. По повод подобни писма по интернет-случи ми се миналата вечер, когато влезнах в скайпа, и веднага получих линк " избери късметче". Та, като щракнах на линка, съвсем не бях приятно изненадана, защото се казваше, че в следващите 20 мин. писмото трябва да се изпрати на 10 човека. Иначе ме чакало нещастие. Не се сетих да й го върна. Много е гадно.



Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано24.03.09 08:30



И аз не препращам никога. Точно поради тази причина - приемам ги като гаден опит за манипулиране на хората. При това съвсем не безобиден, защото именно тази заплаха, че ако не препратиш писмото, ще ти се случат някакви ужасии, може да повлияе доста зле на повечето хора. Май точно на това се разчита - че дори и някой, който по принцип не се стряска лесно, като види това, ще се каже: "Може пък и да има нещо". И ще го препрати.

А иначе, да, понякога има и нелоши неща, при това придружени с хубави снимки - така преди време ми препратиха една китайска притча, която, да си призная, ми хареса. Но това са по-скоро изключения. А аз и нея не препратих...



Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: la4ezarna_svetlina]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано24.03.09 08:35



Да, помня ги и тези, отпреди години. И тогава не ги препращах, струваше ми се глупаво и досадно. Но сега се замислих... странно е. Имаше истински бум на такива писма преди 15-20 години /леле, аз май съм поостаряла, щом имам такива спомени

/, после изчезнаха и с години - нищо, а ето че сега пак се завръщат, но в по-модерна форма. Иди кажи после, че нямало кръговрат...
ПП. Само дето онези преди години май нямаха този заплашителен елемент, само обещаваха хубави неща, ако препратиш писмото. Сега са по-терористични някак си. А колкото до това - да върнеш писмото на този, който го е изпратил /става дума за тези, които се пращат по скайпа/, не съм ги връщала на изпращачите, защото са били все хора, на които по принцип държа, и смятах, че това ще ги обиди. Предпочетох просто по-късно да им кажа, че не обичам такива неща. И се оказа, че и те не си падат твърде по тях, но просто са се поддали на заплахата за ужасните неща, които ще се случат, ако не препратят писмото. Тъжна работа...

Редактирано от denny на 24.03.09 08:40.



Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: denny]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано24.03.09 09:24



казала съм на всички, че аз такова не препращам и няма да препратя. обикновено ме спамят приятелите, та те знаят и не ми изпращат такова нещо.
като цяло не се дразня, не ме бъкат, даже не ги дочитам докрая.
само ми пълнят пощата.



Думи, думи и нищо повече.

Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано24.03.09 09:34



Да, разни притчи и философски работи не са зле. Но пък финалът е достатъчен за да се откажа да препращам.

Преди го правех напук - айде да видим какво ще стане, ако не го пратя - и не ставаше нищо по-различно от всеки ден. А сега - за да не затормозявам хората.



Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: denny]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано24.03.09 10:11



Спрях да обръщам внимание на такива писма в шести клас.Сега изпращам само усмивки в различни формати.

Има десетки начини да повлияеш негативно върху психиката на хората,този е един от тях.
И още един аспект,доста личен- когато някой ме заплаши,ако не изпълня изискванията му,под каквато и да е форма,просто е загубил битката предварително.

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: "Писма на щастието"нови [re: Пъpпъл]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано24.03.09 10:45



Ох, и аз съм казала, и те уж знаят, но това не пречи от време на време да забравят и да ми излизат с номера: "аз не вярвам в такива неща, ама ми го пратиха, и..."
Една от причината да се дразня, е точно това, че ми пълнят пощата... и ми попарват надеждите

, така да се каже... тъкмо виждам, че имам съобщение и се радвам, че някой ми е писали, и изведнъж... някоя такава дивотия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.