Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lila_va ()
Публикувано20.03.09 10:08



Астроном - звезди, галактики, романтика...





Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано20.03.09 10:17



Сладкарка...като в онази малка сладкарничка в една пряка на "Графа"(мисля че се казваше "при деси")...със сладкиши от собствените и ръце, и скърцащи дървени стълби към горния етаж...





Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: Пъpпъл]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.03.09 10:42



Романтични са ми музикантите, китаристите и пианистите по-конкретно, ако един мъж свири на музикален инструмент аз определено ще се впечатля.


Също хората на изкуството.
Театърът ми е слабост.

Думи, думи и нищо повече.

Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано20.03.09 10:43



Баскитаристите и барабанистите.
Може би заради ритъма.



All of this has happened before and will happen again...

Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: denny]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано20.03.09 11:08



Военните стават, ако са бивши

. Познавам добре един такъв - романтичен е . Иначе като казах пилот, имах предвид Ричард Бах



Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: Boждa]  
Автор 3лoбния 3лocтъp (зло куче)
Публикувано20.03.09 11:11



Напълно съм съгласна, ясно защо


За мен няма нищо по-романтично от приготвянето на храна, така че вклювам и готвач, а като съм тръгнала по тази линия и барман също. Но не някакви лигави кълчещи се бармани, а истински барман, който само като те погледне ще познае какво ти се пие и какво би ти подхождало да пиеш

А също и тези, които май се водят "флорист", завиждам им, че са заобиколени от цветя по цял ден и могат да правят с тях невероятно красиви неща

Я съм от Резервата, баце. Не си ми на нивото

Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: 3лoбния 3лocтъp]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано20.03.09 11:15



сега се сетих че и "Принцеса" е не по-малко романтична професия..





Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.03.09 11:55



Рокпевецът Бръмбаран
е прочут от Рим до Кан,
защото всеки уважава,
познава и признава
добрия музикант!




Думи, думи и нищо повече.

Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: Vulpes]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.03.09 12:02



Е, аз имах предвид един доста по-отдавнашен... за съжаление загинал трагично. Всъщност един от първите пилоти в света. Ето този:




Много ме впечатли, даже писах за него.

Редактирано от denny на 20.03.09 12:07.



Тема Re: Списък на най-романтичните професиинови [re: denny]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано20.03.09 12:25



В тази връзка, част от "Какво сме дали на света?" на Антоанета Крушевска:

7. Douglas DC-3 и ... Главният конструктор на първия в света траспортен пътнически самолет Douglas DC-3 (Дъглас ДС-3) е: Асен Йорданов, българин.
Легендата за майстор Манол, българския Дедал, който се опитва да полети със саморъчно направени крила, сигурно си я чувал, но знаеш ли за Асен Йорданов?
Историята му е много интересна.
Като дете летенето го завладява. Сам си намира книги и започва да конструира първите си самолети. Не разбирай, истински машини, а нещо подобно.
През 1912, когато Асен Йорданов е на 16 години, извършва първия полет с планер в България - безмоторен самолет, който изработва сам. Балканската война заминава за фронта като доброволец и постъпва като аеромеханик. Малко преди включването на България във военните действия, Асен Йорданов
изпитва пред публика първия български моторен самолет. Датата е 10 август 1915. В този самолет, той въвежда третото крило, за първи път в света. То служи за стабилизиране на самолета при по-големи наклони от 45 градуса. Аеропланът е признат за изобретение от специална комисия на министерството на войната и е бил изложен в Царския манеж. Оттогава 10 август 1915 се смята за начало на българското самолетостроене.
Започва работа като чертожник в концерна Къртис, и се издига до главен
конструктор. Работи и в конструкторските екипи на водещите в световното
самолетостроене Боинг, Локхийд и Дъглас.
И така се стига до: Tранспортния самолет Дъглас ДС-3, а по-късно известните от Втората Световна война летящи крепости Боинг Б-17 Фортрес, Боинг 29 Суперфортрес, тежкия изтребител Лайтинг П-38, на които главен конструктор е Асен Йорданов.
Мисля си само едно, този човек не е имал граници.
Той открива и специална съставка, която предпазва авиационното гориво от
ниски температури, особено необходима за самолетите, извършващи полети на големи височини. Известният физик Томас Едисон се допитва до него, когато работи върху поредното си изобретение - радара.
Открива авиационно училище, което се превръща в най-авторитетната школа, която подготвя пилоти за гражданската авиация на САЩ.
Започва да пише книги. Не една или две. 9 книги. Милионен тираж. Пише
увлекателно, добавя комикси, илюстрации.
Нийл Армстронг, първият човек стъпил на Луната, признава:
...От него както аз, така и всички американски пилоти, сме се учили на авиация...

16. Жена на Боен Самолет
За първи път в света жена участва в боен полет по време на Балканската
война. Името й е: Райна Касабова, българка. По време на Балканската война (1912-1913) Касабова е на 15 години и е доброволка в полевата болница край Одрин. През 1913 тя взема участие в боен полет със самолет Воазен, което я прави първата жена в света, участвала в боен полет. Полетът продължава 43
минути.
Тук идва интересното!
От самолета Райна хвърля над Одрин позиви с призив за спиране на кръвопролитията. Евала, това е била миротворческа мисия!

Според мен е романтично






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.