Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Романтични четиванови  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.02.09 10:55



Поствам цитат от книга на Исабел Алиенде, на който попаднах преди малко в един друг клуб:

"...През свободното си време превеждах долнопробни любовни романи от английски на испански. Това бяха романтични историйки, наситени с еротика и скроени по един и същи калъп: красива и добродетелна бедна девойка среща мъж зрял, силен, могъщ, мъжествен, претърпял разочарование в любовта и самотен, на някакво екзотично място, например полинезийски остров, където тя работи като детска учителка, а той притежава имение. Тя винаги е девствена, дори и да е вдовица, с нежна гръд, издути устни и премрежени от нега очи; неговите слепоочия сребреят, кожата му е със сребрист загар, а мускулите му са от стомана. Земевладелецът я превъзхожда във всичко, но учителката е с добро сърце и красива. В края на шейсет страници пламенна любов, ревност и непонятни интриги те, разбира се, се оженват и непорочната девица бива дефлорирана от стоманения мъжкар в дръзка финална сцена. Необходима бе твърдост на характера, за да остане човек верен на оригиналната версия, но ... моята не беше достатъчна. Почти без да се усетя, променях някои неща, за да подобря образа на героинята, започвах с изменения в диалозите, за да не изглежда тя съвсем малоумна и сетне се оставях на вдъхновението и въвеждах нов край, при което понякога девицата завършваше дните си, продавайки оръжие в Конго, а земевладелецът се отправяше за Калкута, за да цери прокажени. Не се застоях дълго в този занаят, след няколко месеца се отказаха от услугите ми ..."

Вие обичате ли романтични романи?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Романтични четиванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано25.02.09 11:02







Тема Re: Романтични четиванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано25.02.09 11:30



Кошмар!



Не обичам, загуба на време.



Тема Re: Романтични четиванови [re: DaCat]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.02.09 11:31



Аз това лято пробвах. На плажа. Не е толкова страшно. Преформатира ти харда отвсякъде.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Романтични четиванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано25.02.09 11:35



Не мога да мисля и за съдбата на полубременните.


Предпочитам разни кримки, железния мъжкар по ме кефи в такъв вариант /щото сигурно не е чак толкоз железен/.



Тема Re: Романтични четиванови [re: DaCat]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.02.09 11:39



В моята книга, дето я четох, имаше две най-добри приятелки. Едната тъкмо щеше да се жени за някакъв железен тип, на всичкото отгоре и писател, когато другата й го гепна под носа, докато годеницата се наеба с трето лице. Мога и по-подробно да разпиша сюжета, само че се страхувам, че ще подходя като Алиенде.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Романтични четиванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано25.02.09 11:47



Веднъж четох подобно нещо, даде ми го приятелка, думи нямам.....

Кой с кого ли не и защо ли не, не че съм много морална, но логиката ми се изгуби след н-тото преспиване с "терапевтична" цел. Бахти и терапиите. И всичко това на фона на лъскавко и кичозно имение на новобогаташ някъде в Юга.

Сега препрочитам всичко на Балдачи, много леко ми върви и не иска мислене, тамън като за момента.



Тема Re: Романтични четиванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано25.02.09 12:32



Прочела съм точно един. Стига ми и за този и за следващия живот.



Но ако става дума за романтично четиво - ами то самото четене на хубава книга си е романтика. Например "Степният вълк" не е романтична, но се чувствам несравнимо по-добре когато чета нея, отколкото когато четях онази книжка - дори името не помня.

Или пък "Майстора и Маргарита". Или "Книга на Мирдад". Скоро четох една книга на Хайтов - ама в него уж няма романтика, но пак ме накара да се почувствам "по-романтично", отколкото някой "романтичен роман" би успял.



Тема Re: Романтични четиванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.02.09 14:10



Аз пък чета любовни романи и ми харесва.
Една приятелка на майка ми има много такива, обикновено когато ходя на гости вкъщи, взимам един от нея и го изчитам за ден, два вечерите. Много добре ми действа. Не мисля, знам как ще свърши, не ме обременява, има определен наивизъм, но ми действа добре. Има и нелоши авторки-Даниел Стийл примерно, много сносно се чете и после ти е едно розово и леко на душата поне час.:)
И мозъкът ми има нужда от балсами, стига само съм го тормозела с безумни договори, анекси и дешифровки на закони, на които и самите автори не знаят какво са искали да кажат.



Тема "Топъл мед и пчелен восък"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор caн (звук)
Публикувано25.02.09 14:39



-това четох последно от тоз жанр, след дълга почивка почнала още от ученическите ми години след "Брулени хълмове"

"Топъл мед и пчелен восък"- Според латиноамериканците истинската жена трябва да се държи като дама в дома, да бъде вълшебница в кухнята и куртизанка в леглото. Когато Пилар - неуверена млада жена, преместила се в Чикаго - получава дневниците на починалата си баба, тя научава тайни, забулени от десетилетия. Дневниците разкриват красотата на ритуалите, изпълнявани от всяка жена в Латинска Америка, правилата на етикета и великолепни рецепти, с които да прелъстява мъжете. С тяхна помощ Пилар трябва да се превърне в идеалната съпруга, любовница и жена.

Роман за сетивата, природата и религията на жената. За онова, което всяко момиче трябва да научи, преди да посвети сърцето си на някого!

Книга за вечната и невъзможна любов. За правилата на сърцето и законите на честта. За бездънната женска съкровищница от тайни. За вечността на любовта, магнетичността на секса и чувствената същност на близостта между хората.
Книга, която ще те избави от тъгата, самотата и съмненията.

Когато я прочетеш, изпитваш непреодолимото желание да откриеш човека, с когото наистина да изпиташ написаното. Великолепна книга, която искаш да изжвееш напълно и изцяло!
----------------------------------------------------
Много добра, вярна анотация, но ще се въздържа от коментар, след толкоз много перфектност и каква ли не още .....ност, смятам пак да си почина






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.