Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Старите приятели, вехтите купони  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 15:36



Нещо влязох в драскачески цикъл (или може би зацикляне). След вчерашната тема за генезиса на романтиката и днешния рецептурник, особено в коктейлната му част, рязко се присетих за едновремешните купони, които напоследък сякаш много ми липсват.
Та ето какви купони си правехме преди време:



Старите приятели в голяма степен са станали сериозни хора, вярно, с ветераните все още се виждаме почти всяка седмица, кефим си се по нашия начин, но липсва тръпката и страстта от безметежието на студентските купони и прищевки.

Е, споделих си.

Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Старите приятели, вехтите купонинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано13.02.09 15:54



Ястребе, Ястребе, пипера на тоя купон дето си го постнал не е за женени хора. Иначе купоните са си купони, семейството семейство. Помня нашите когато бяха малки и ги мъкнехме с нас... Или се пързаляха по пода или лежаха върху акумулиращите печки и гледаха анимационни филмчета докато си дъвчеха пържените картофи. После взеха да сядат на отделна маса и след солидна разходка по менюто на заведението ни оставяха сметката. Сега сме на "дай пари и чао". Та купона е както си го направиш. Семейните ангажименти не пречат.



Тема Re: Старите приятели, вехтите купонинови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 15:59



Да, много ясно, че не пречат. Да не мислиш, че ние сме се кротнали? Не, не сме.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Старите приятели, вехтите купонинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано13.02.09 16:14



Предишните откачалски купони не ми липсват. Мога само да благодаря на Господ, че въпреки всичко съм жива и здрава. Сегашното положение ме устройва идеално.





Тема Re: Старите приятели, вехтите купонинови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 16:17



Всъщност на мен ми липсва спонтанността на събиранията. Преди за половин час можехме да се организираме за купон, сега трябва да се уведомяваме една седмица по-рано. Може би това е разликата, която ми е най-дразнеща. Но няма как, действа се според обстоятелствата.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Старите приятели, вехтите купонинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано13.02.09 16:22



Това наистина е досадно. Никога не планирам купон освен по изключителни поводи. Нас приятелите ни намират сами - офиса ни е в непосредствена близост до две кръчми а наоколо има още четири.

А върви се прибери ако можеш...



Тема Re: Старите приятели, вехтите купонинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ ()
Публикувано13.02.09 16:32



Остаряваме бавно, неусетно почтиииии, много видимо аз, по-невидимо тииииии.


Дай един коктейл, по твоя рецепта, за комплимента.



Тема ОК, за теб - винаги, МОХИТОнови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 16:49



Това лято бяхме на Черноморец по препоръка на наши приятели. Хванах се да ровя из нета за място, където да спим и очите ми се спряха на едно комплексче от две къщи, с градина помежду, много пипнато. Направих резервации, като очаквах наживо да не е толкова добре, колкото на снимките в нета, но учудването ми бе огромно, когато се оказа, че наживо е много по-добре, отколкото това, което видях в нета.
Просто няма как на снимките да се предаде атмосферата на коктейлбара, който се помещаваше във въпросната междукъщна градина. Все едно си в един друг свят.
Вечерта искам аз менюто, хвърлям един диагонален поглед и виждам редица коктейли, които обичам. Моментално обаче поръчвам едно МОХИТО, понеже ми се стори най-удачният избор за горещата вечер. Попитах бармана: "Нали има мента и лайм в мохитото?" Той вика: "Не ме обиждай, как без тях".
Гледам аз какво ми забърква и всичко беше, както си му е ред: ментови листа на дъното, сок от лайм, захар, листата се смачкват на дъното на чашата, но не много силно, за да не станат листата на пюре, после бял ром, газирана вода, стръкче мента за украса, резенчета лайм, фантазия.
Носят ни коктейлите, обаче аз вече бях леко напред с материала, тъй като идвахме от един ресторант (за него друг пък, че ми се сдухва настроението като се сетя), и на мен ми хрумна великолепната идея да пробвам нещо, което кроях от месеци.
Значи, тъй като МОХИТОТО се сервира със сламки, в случая две, а винаги ми е било мерак да си завра сламки от коктейл в носа и духайки през тях, да си разбъркам коктейла, реших, че това е перфектната вечер и място за тази проява. Принципно ме възпираха да направя това, обаче аз - не, нау ор невър.
Ръгам сламките по една в носна дупка, поемам дълбоко въздух, и силно издишвам през носа. В този момент се случиха едновременно няколко неща: коктейлът забълбука, гарнитурата вътре се вдигна нагоре, аз почнах да се хиля, половината коктейл бе издухан по мен и по масата и токът спря. Това последното нямам идея защо се случи точно в този момент, но беше доста ефектно.
Барманът бе толкова безкрайно впечатлен от мен, че и до ден днешен си общуваме по скайпа. Мисля това лято пак да му пробвам от МОХИТОТО.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: ОК, за теб - винаги, МОХИТОнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано13.02.09 16:56



Звучи страхотно. Взимам си и аз едно мохито макар да не знам какво е лайм.



Тема Re: ОК, за теб - винаги, МОХИТОнови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 16:57



Лайм са тези зелените лимони, дето са по-малки по размер от жълтите.

Your future dream is a shopping scheme.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.