Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 29.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема накъде отива родният ни език...  
Автор borimiri (с-нежен)
Публикувано27.11.08 14:06



- Фиксна ли ишуто от вчера?
- Кое ишу?
- Ами дето ти го сенднах вчера заедно с рипорта и фийчър рикуестите.
- А-а-а-а..., ами рейсна проблем. Аз щото сендвам един рикуест и сървърът нали трябва да ми ритърне риспонса и да си крейтне сешъна, а аз да рисийвна едно куки. Е да де, ама ми ретърнва ерор риспонс и ми хинтва че обджекта не бил авейлъбъбъл.
- Ти сигурно си мисюзнал нещо по фреймуърка. Инишълайзваш ли правилно рикуест параметрите и рикуест фекчъриту? Да не си забравил да инебълнеш кукитата преди крейтването на риспонс обджекта?
- Ами всичко е окей. Копнах икзампъла от хелпа и го модифайнъх малко да фитне на моя кейс.
- А-а-а ..., ама сигурно си забравил да инитнеш на кънекшъна пропъртитата дето се слагат в контекст обджекта на фекчърито за да си инишиейтне правилно ес-ес-ел сешъна. Нали в контекста се сетва кийстора за да си гетне сертификатите от него. Ексепшън ли ти рейсва или ти ритърва инкоректна дейта?
- Ами направо фейлва с ексепшън и в стек трейса няма нищо. Поинтът е че ми ритърнва инвалиден риспонс код. Няма го в доковете. Сърчвах в Гугъл за такова ишу, ама не намира нищо.
- Ами го ахед. Нали знаеш за дедлайна? Гледай да го фикснеш асап, че трябва да се имплиментват сървисите по другия проджект.
- Окей, сега ша го дебъгвам ишуто. В краен случай ша декомпилирам сървиса и ша го рисърчвам що фейлва.



Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: borimiri]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.11.08 14:30



Хаха, аз това го четох, готино е.
Но всъщност като се замисли човек, всяка професия си има жаргона.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: borimiri]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.11.08 14:31



e kakwo ne e jasno





Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: avatarx]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.11.08 14:34



Туй пак е ясно.
Пърпъле, ай си гуорим на нашия жаргон, тугас ептен няа на разбират.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: borimiri]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано27.11.08 14:57



Може ли превод на български.





Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: avatarx]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.11.08 15:05



нищо не е клиър, гуйбъ.



Queen's only


Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано27.11.08 16:05



Бидейки мой продуктов длъжник ще ми отговаряш за претърпяната загуба и пропусната полза за темата относно шоколадовото произведение, респектично, ако си недобросъвестен ще си отговорен всички преки и непосредствени вреди по въпроса, също така считам, че имам надлежните основания да заведа дело в Страсбург срещу за ненадлежна защита на българските продукти в магазините, които са изцяло заместени от вносни изделия, които не успяват да доставят максималната степен на удоволствие на купувача, но стават основание да се ползват от потребители, чиято основна цел е да нанесат нематериални вреди на интернет събеседниците си, като описват вкусови качества на шоколад, който нямам физическата възможност да закупя в текущия момент и това е известно на теб.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: накъде отива родният ни език...нови [re: avatarx]  
Автор borimiri (с-нежен)
Публикувано27.11.08 18:24



това именно ме стресна - всичко си ми беше ясно и всъщност осъзнах, че това е английски написан на кирилица - ако го прочета на човек от поколението родено 20-на години преди моето - процентът на неразбралите би скочил в пъти

също отпадат хората които не ползват компютър кой знае колко или онези които не използват английски - съжалявам, че трябва аз точно да го призная, но английският се изроди в език, който не се владее, а се ползва...



Редактирано от borimiri на 27.11.08 18:38.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.