Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Грях?нови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.10.08 14:09



Провокирано от цял клуб "Религия", кое е грях за вас?
Има ли такова нещо като "грях" , ако не е съобразено с конкретиката на ситуацията?
Питам за личния грях, това, което вие не бихте направили в никакъв случай, или бихте го направили, но с ясното съзнание, че е нередно.
Пишете, както го чуствате-без цитати от Библията, не за друго, но я нямам под ръка, пък аз обичам като ми цитират нещо, да видя така ли е.



Аз на този етап смятам за грях това, което направих снощи-изядох нещо, което не е за мен, като казах, че не става за ядене. След това известно време чуствах вина, значи личният ми морален кодекс е сработил.

В интерес на истината, тази тема си я броя към сериозните.

“When d’you think that he’ll come back?”
Not with this wind blowing, and this tide.

Редактирано от Пъpпъл на 02.10.08 14:11.



Тема Re: Грях?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.08 14:16



грехът е субективен и зависи от възпитанието, което са ти дали родителите ти /респ. с какви морални ценности са напълнили главата ти/.
Грехът обаче е библейски термин. Иначе за мен грешно е да обещаеш нещо и да не го изпълниш.

Queen's only



Тема точно...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано02.10.08 14:36



Вчера си мислех, що народ щях да съм избил, ако не ми беше насадено в киферицата, че това е неправилно и че "съвестта" ще ме гризе...ами ако не знаех що е съвест? щеше ли да ме гризе нещо дето не го знам какво е....едва ли. Огромни окови ми е сложил някой...мда

п.п.не ти отговорих на въпроса, ама ще помисля още малко...





Тема Re: Грях?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано02.10.08 14:37



Грях е да не бъдеш себе си и да се превърнеш в огледало - т.е само да отразяваш чуждите образи и тези отражения да определят отношението ти към тях. Или не да се оглеждаш в света, а той да се оглежда в теб.

Това е тема, по която мога да говоря доста дълго, така че ми сложи спирачка.





Тема Re: Грях?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.08 14:53



гОвори за двама, че мене ме мързи.



Queen's only


Тема Re: Грях?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.10.08 14:55



gowori, interesno mi e.naistina.
sorry za lat.

“When d’you think that he’ll come back?”
Not with this wind blowing, and this tide.


Тема Re: Грях?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ (щурче)
Публикувано02.10.08 15:08



Когато бях в протестантска църква постоянно се чувствах виновна, недостатъчно добра и смятах, че има нещо сбъркано в мен,че съм най-грешния човек, а и ми беше доста трудно да оправдая очакванията на хората там. Налагаше ми се да лицемернича понякога, да правя неща, които не ми харесват и не одобрявам, но трябваше да бъда 'добър' човек, а защо винаги точно това ме караше да не се чувствам добра?!
Грехът е такъв, когато ние го формулираме в съзнанието, съвестта си като такъв. Това ми припомня една поговорка - "Каквото ние си направим, цяло село не може да ни направи".





Тема Re: Грях?нови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано02.10.08 15:56



Щом ми даваш това право ще кажа: А бе я си казвай сам мнението да не обявя с твоята благословия мързела за грях.





Тема Re: Грях?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.08 16:01



мързелът е вроден талант. А ако се фанеш да ходиш по разни протестантски църквички и да ти промиват мозъка, най-много да се самоубиеш от угризения на съвестта /че не си добър човек/.

Queen's only



Тема Re: Грях?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано02.10.08 16:03



Предпочитам да спра - що за еретичика ще съм ако не си спазвам собствените принципи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.