Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема за подаръците и приятелитенови  
Автор Cтpaнницa (ококорена)
Публикувано27.09.08 17:02



гледам, подхванали сте темата в поканата за купон. и се замислих - скоро идва Нова година. Правят се подаръци на много и различни хора - на членовете на семейството, на любимите хора, на някои много скъпи приятели, на някои не толкова близки хора, но озовали се в някакъв празничен момент край нас.
напоследък подаръците ми за Нова година се свеждат до подаръци за роднините - мога дори да кажа, че за тази година съм ги измислила и дори да оставя купуването им за последния момент, както се заричам да не правя всяка година, поне знам какво искам и къде да го намеря.
от друга страна, аз съм човек, който обича подаръците. ще кажете - кой не ги обича?! е, има и такива хора. въпросът е в това, че обичам подаръците, които са съобразени с мен, с моята личност, с моя характер и вкус - аз съм консервативна, обичам практичните неща и ... за по-лесно правя списъци. напоследък обаче установих, че май не ги измислям много добре. или просто хората, които не ме познават, изобщо не успяват да осъзнаят идеята на подаряването - защо ли трябва да си правят труда?! някои от подаръците за рождения ми ден бяха толкова безумни, че не е истина, други (макар че пак бяха в списъците) толкова ме зарадваха... някои в първия момент не възприех, а сега почти не се разделям с тях.
от друга страна, обичам и да избирам подаръци, макар че понякога силно се затруднявам - има хора, които не просто си имат всичко, но и не искат нищо. тогава ми е много трудно. рядко избирам подарък, който да не ми харесва, но винаги първата ми мисъл е за човека, на когото ще го подаря - ще му хареса ли, ще му се зарадва ли, ще го ползва ли или ще го захвърли... не че не съм правила неподходящи подаръци.
Едни от най-хубавите ми подаръци са бижу, пъзел и раничка

. Сред нестандартните подаръци, които съм правила, са кутия, пълна с късметчета - за всеки ден от годината и дартс - всъщност и на двете много се зарадваха, но дартс-ът стои някъде в кутия и не вижда бял свят, докато късметчетата свършиха малко преждевременно.
Най-ценени се оказаха топлите пуловери в пастелни цветове ...
А бихте ли се зарадвали на подарък - картичка, на която пише, парите за подаръка ти са дарени на децата от ...?

http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: за подаръците и приятелитенови [re: Cтpaнницa]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано27.09.08 17:18



моите подаръци се предназначени да изненадат,за миналата Коледа подарих някои дребни неща на хора,с които даже не съм пила кафе.изненадата им беше зашеметяващо искрена,а радостта ми двойна.
нарочно "подминах" хора,с които в годините сме изградили навик,че трябва да си подарим нещо/ в повечето случаи ненужно и неотговарящо на същността ни/,нищо не казаха,не намекнаха,но разбраха,че приятелството и взаимоотношенията не се поддържат с протокол,а с човещина.тази година ще бъде същото,списъците са готови,динамично вкарвам/зачерквам имена и идеи.около края на октомври ще съм се спретнала


измислям емоции като подаръци,много ми е трудно,но съм щастлива,ако ги "изфабрикувам".
няма да се зарадвам на картичка с надпис къде са отишли парите ми за подаръка,за мен благотворителността е твърде интимно действие,т.е."ако си искал да ми подариш подарък,подарявай,а за твоята благотворителност,ако обичаш,не ме информирай."
сори,че ти изкопирах стила в този постинг,така ми е по-лесно и мързеливо

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: за подаръците и приятелитенови [re: Cтpaнницa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано27.09.08 17:21



не, не бих се зарадвала на такава картичка-ако някой иска да ми направи подарък-то е подарък за мен, колкото и да е егоистично.
ако ще дари пари-нека да е дарение, не отбиване на номера чрез мен.
ако искам да помогна на някой-аз решавам на кого и как.

не знам дали винаги правя най-подходящия подарък, гледам да го съобразя с човека наистина. макар за детските рождени дни, на които да ходим, признавам, пазарувам малко машинално.
обикновено питам кой какво иска, подаръкът изненада не винаги е добра идея съм забелязала.

аз обичам да ми подаряват книги, падам си по разни пръстенчета, гривнички, обеци (но вие си знаете:)), дрехите сама си ги избирам.
иначе е готино да ме изненадат с цветя и бонбони-класика, шаблон може би, но се кефя. факт е, че реално нямам нужда от нещо, което някой да трябва да ми го подари, така че спонтанността е хубава работа.

най ми харесват дребните неща, веселите, може би по-скоро това, че някой е искал да ме изненада и зарадва. сигурно защото пък аз хубаво се радвам, така че...



“When d’you think that he’ll come back?”
Not with this wind blowing, and this tide.


Тема Re: за подаръците и приятелитенови [re: Cтpaнницa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано27.09.08 17:23



В една друга тема казах, че най-скъпи са ми дреболиите от приятели, някак много емоционални са ми и ги пазя. Някои са много глупави, но пък като си спомня чувството, с което са били подарени....



Изхвърлих някакви злата от обожател, който мислеше, чеможе да ме купи и притежава. Бая се беще поохарчил...
Дано да ги е намерил човек в нужда /тогава не се замислих, но можеше да ги дам на някой, който има нужда или равностойността им в лева/.

В този ред на мисли да, би ме изкефило подаръкът ми да зарадва някой, който е в нужда.



Тема Абе, момичетанови [re: DaCat]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано27.09.08 17:39



чета ви и ми се струва, че ми е време да бъда малко егоист.


Все пак подаръкът си е мой, нали така...

Що съм такава балама, не знам.



Тема Re: Абе, момичетанови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано27.09.08 18:08



и не знаеш защо си на тоз свят родена))

котка-смотка, ще влезеш в крачка с такива егоистки като нас.



“When d’you think that he’ll come back?”
Not with this wind blowing, and this tide.


Тема Re: Абе, момичетанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано27.09.08 18:12



ТРЯБВА да вляза в час!


Добре, че сте ми вие.

пп. смотка съм, така е.

пп1. Наследникът се върна. Завзима компа.



Тема мани, манинови [re: DaCat]  
Автор Cтpaнницa (ококорена)
Публикувано27.09.08 19:58



събрали сме се тук разни женоря, дето само по материалното си падат

ужас.
но често си мисля, че бих жертвала получените скъпи подаръци от един човек за малко повече присъствие в живота ми.

http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: за подаръците и приятелитенови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано27.09.08 21:25



оооо, значи си се зарадвала като ти цъфнах разплакана на вратата с цветя и торта "Шоколадова перла"....за да ти плача за разбитото си съце от Тузара?




Тема Re: за подаръците и приятелите [re: Cтpaнницa]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано27.09.08 21:45



за Коледа нямам проблем с подаръците


всички искат да им направя от моите коледни сладки и почти през целият декември съм в кухнята бая труд пада...но виждам толкова усмивки когато си отворят пликовете.....щом братовчед ми на сватбата си ме помоли да му направя от тях..... единственото изключение в което съм правила коледните сладки извън месец декември





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.