Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Противоположностите се привличат?нови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.08 13:49



Що за глупост е тази фраза?
Няма такова нещо според мен, противоположностите може да се привлекат, но такава връзка няма да оцелее, (според мен).
Рутината след н-тата година на една връзка е по-вероятно да дойде и в двата случая-и при противоположностите и при приличащите си хора.
В такъв случай няма ли да е по-лесно за съжителство, когато хората има общи интереси, когато си импонират взаимно, когато си приличат по това, което искат, към което се стремят, което ги радва и прави щастливи?
та както се пееше в една песничка-"а дали е така, кой ще ми каже".


Дайте акъл.



Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.08.08 13:55



не е глупост, а закономерност. Едномислещите хора си писват бързо, а противоречивата половинка винаги е готова да ти поднесе поредната изненада.





Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Last Roman]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.08 14:04



е не е така.
ако двама души искат едно и също нещо, никой не е казал, че ще го постигнат по един и същ начин, но поне гледат в една посока.

какво се прави ако единият иска кръчми вечер, другият тих битовизъм; единият иска да пести пари, другият пилее с широки пръсти; единият се стреми към кариера, другият мечтае да се стои кротко на чиновническата си работа, където няма развитие, няма текучество, няма амбиции...?

аз по-различно ги схващам нещата.





Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Пъpпъл]  
Автор borimiri (член)
Публикувано13.08.08 14:10



темата закономерно подвежда и търкулва разговора към разномнения - мисля че всички мнения досега са правилни - и всички бъдещи ще са правилни защото колкото двойки влюбени и разлюбени има по света толкова различни закономерности може да се изтъкнат

може наистина статистически да има преобладаващи сценарии във взаимоотношенията между разнополови но аз все се надявам на индивидуалното в случая два различни индивида - различни един от друг и от всички останали - колкото и да са близки интересите и мирогледите им все пак са два различни свята

няма унифицирани рецепти освен ако не се осланяте на статистика - искам да се радвам на малките проценти изключения защото ги има и са красиви

Редактирано от borimiri на 13.08.08 14:11.



Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: borimiri]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.08 14:16



аз статистика не правя, а лични наблюдения на хората около мен.
приятелка, която ще се развежда след месец-няма драми, няма скандали, разбрали са се со кротце, со благо. причината прословутото "несходство в характерите". клиширано ли е? да.
познавам ги като двойка от дестина години-никога не са си приличали особено-винаги са искали различни неща, но се обичаха.
победи ли любовта? мне.
много компромиси, които в един момент удавиха всичко.

иначе разбира се, не обобщавам, просто разсъждавам на кое бих заложила аз в крайна сметка, ако приемем, че играем игра и си избираме червените или черните. аз залагам на "непротивоположностите".



Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.08.08 14:19



всеки човек схваща нещата по различен начин, но не виждам смисъла да генерализираш, тъй като твърдението ти има множество изключения - т. е. е невярно.



Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Last Roman]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.08 14:24



наличието на изключения не прави едно твърдение невярно.

по-долу съм написала, че не обобщавам.
но това е моята истина, за която аз намирам доказателства.

за другото-противоположностите- според МЕН съществува след време индивидуален начин на живот на всеки на хората и формална връзка.



Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.08.08 14:42



всеки си има своя истина. Твоята истина не е моя.





Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Last Roman]  
Автор Пъpпъл (медче)
Публикувано13.08.08 14:46



обясни ми как ще действа това с противоположнистите на практика? сериозно.

не се заяждам с теб, нали знаеш, че на по-малки не мога да навредя.





Тема Re: Противоположностите се привличат?нови [re: Пъpпъл]  
Автор borimiri (член)
Публикувано13.08.08 15:02



съгласен съм с това което показват наблюденията ти

наличието на истории в които различни ярки и неомръзващи си двойки все пак се разпадат и на еднакви двойки които пак се разпадат и на същите две категории двойки които пък остават заедно (те си знаят как) ме кара да мисля че при всички случаи любовта продължава относително кратко - колкото да се родят деца - след това неминуемо умира за да се роди нова любов с друг партньор за да е по-разнообразна и оцеляваща популацията - НО ние хитро сме се противопоставили на тази "природосъобразна" хедонистична програма от ниско ниво чрез моногамната си социална/морална подредба - може би срещата на ниската програма с наученото социално гледище ражда този сблъсък на мнения?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.