Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тегля чертата  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 13:18



Кое може да ви накара да кажете-"До тук бях, стига вече".
Въпросът е общ, но и конкретен-лични отношения, служебна атмосфера, приятели...каквото се сетите.
Какво ви наранява много и кое може да преглътнете?
А назад гледате ли или като теглите чертата или наистина назад връщане няма.
Интересно ми, не съм привърженик на крайните решения, но понякога и това се прави. Въпросът е Кога?



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.08.08 13:35



Когато се чувствам предадена от близък човек, тогава тегля чертата и не поглеждам назад.
Като че ли по-мога да простя на не толкова близък



За ситуациите - когато чувствам, че дадена такава ме разболява /в пряк и преносен смисъл/. Търпеливо говедо съм, но идва момент, в който ми капва последната капка.
Махам се и не поглеждам назад.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 14:48



това с разболяването да.
но човек някак си все се надява, че нещо ще се промени.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано08.08.08 14:56



Наглостта и несправедливостта....малко общо го написах, но доста мислих и май това са нещата. Назад не гледам, но ако настоятелно и нежно ме потупат по рамото...мога и да се обърна.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Boждa]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:00



несправедливостта?
това е толкова...условно.


наглостта като че е по-ясна, по-видима.

аз май гледам назад. понякога адски се дразня на себе си. или може би не е бил дошъл момента за категорично решение.


обърни се де, нежно и настоятелно те потупвам. по рамото.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано08.08.08 15:09



Предателството. И слепотата - в смисъл, че някои хора никога не чуват какво им казваш и никога не си правят извод от действията ти за целите, а си въртят като грамофонни плочи нещо, което са си наумили и е изобщо невъзможно да се говори с тях.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано08.08.08 15:15



Умората, отчаянието, временната загуба на дух и сила.
Но поне в половината случаи съм се връщала, след като съм се узпокоявала, водена от различни причини - основно усещането, че другият/те не са били прави и не аз трябва да бягам, да се крия или да плащам.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:18



и аз се връщам, с идеята, че аз не съм била права, но въпреки всичко с едно наум. като се счупи нещо, няма как да е същото после.
имам някои приятели-много се чудя как успяват да не погледнат наистина назад.
сигурно съм по-слаба духом.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:19



и успяваш ли да продължиш напред без да погледнеш назад?



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано08.08.08 15:19



Несправедливостта наистина е условна....затова въпреки, че го искам, се надявам никога да не се сдобия с тотална власт....

ти не си отзад. виждам ти ръката.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Boждa]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:21



ако имах тотална власт щях да съм безкрайно справедлива.



аз имам две ръце.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано08.08.08 15:21



Ако съм сгрешила аз се връщам за да се извиня. И това сме го говорили. В случая засягам другата страна.:)



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:22



а не. въобще не говоря за извинение. мисля, че може нещо да съм объркала, но като цяло се считам за права, за това и го има компромисът. за това се връщам, не за да се извиня.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано08.08.08 15:25



аз също ще съм безкрайно справедлив...но дали ще съм аз?

с две ръце ще ме прегърнеш по-силно...





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:26



може би се изразявам противоречиво, но днес бях логична за четирима без ефект.
водя се от конкретна ситуация, когато мозъкът ми беше решил нещо категорично-ще го направя и това е. защото е правилното решение за мен, защото е време да се тегли чертата.
и не можах.
върнах се крачка назад.
сигурно до следващия път.
лутам се в мислите си, които танцуват като китайци върху бяла хартия на стадион, и не намирам пролука.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.08.08 15:27



Ако от него самия зависи да го промени - има смисъл /поне някакъв/.
Ако нещата са извън неговия контрол - по-добре да бяга далеч.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Boждa]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:28



да, ще си ти и твоята справедливост. води се от максимата: което е добре за мен, е добре и за другите.



колкото до ръцете-викай ми Шива.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: DaCat]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 15:30



нищо няма да се промени според мен.
виж-ако се очаква по-малко, тогава може всичко да е наред.
няма да има разочаровани.но дали ще е достатъчно, това което се получава.
по-скоро не. и това също ще се усеща.
не знам.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано08.08.08 15:33



Разбирам те. Може би си се уплашила в последния момент. Може би рутината ти си е сторила по сигурна и по позната. Може просто да не си събрала смелост.
(Сега са на пътя на коприната и пренасянето на коприната, даже и по море, в Европа).
Когато бидейки спокойна и трезва, без афект, умът ти ти казва пак същото като сърцето преди това, значи е правилното решение и е време да теглиш чертата. От там, само ти можеш да намериш правилния стимул за това.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.08.08 15:35



По-горе бях писала за последната капка.
И аз много пъти съм се връщала с надеждата, че нещата може да се променят, подобрят и пр.
Човек усеща сам кога му капва последната капка - момента, в който трябва да зачеркнеш себе си, за да просъществува ситуацията или другия човек.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано08.08.08 15:42



Да. В първият случай просто винаги знам, че не мога да разчитам на този човек, но не прекъсвам контакта. А за втория случай е не просто лесно - то е като освобождение.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.08.08 15:46



Много добър съвет!



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 16:44



мазохизмът явно ми е вроден.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано08.08.08 16:48



Не ти е вроден, стига глупости, някои избираМЕ по-трудния път за взимане на решение.Когато правиш крачка назад, приеми го като засилване за двете крачки напред.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Capa_]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано08.08.08 16:53



Аз няма да съм така мека :)
Не искам да съм лоша, Пурполина, но да, на някои хора ни е...ако не вродено, то поне по-силно зададено и изразено. Падаме си малко мазохисти, малко саморазрушаващи се и неуспяващи да вземам най-доброто решение за нас. Не защото не го знаем, а защото...знам ли, не можем, не успяваме да се насилим.
За добро или за лошо, а май лошото е често повече, но...
Завиждам на онези, които могат знаейки кое е най-добре просто да обърнат без да се колебаят назад. А и ме плашат, защото това показва донякъде неспособност за човешка слабост и объркване.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано08.08.08 17:01



Значи обичаш болката?И то тази, която ти си причиняваш?
Не вярвам на който и да било да са му чужди човешката слабост и объркване, някои просто се владеят добре и не го показват, защото са твърде горди. Не осъзнават, че точно гордостта е показател за слабост в даден момент.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 17:07



tazi тема вместо да ми помогне, май ме натъжава повече. ще започна да губя себеуважение.
жалко, че дирът не дава възможност, който пусне тема да я изтрие после цялата.:)



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано08.08.08 17:14



Не съм го искала, ако е заради мен, повярвай ми.
Тъжна съм може би и колкото теб, когато го казвам. Но някак нямам желание днес да се (те) (само)заблуждавам.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Capa_]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано08.08.08 17:18



Не, не казвам, че обичаме болката, а че някои хора, в това число и аз, някак понякога имаме склонност да си я причиняваме - не физически, но духовно.
И понякога стъпката назад е именно това, а не подготовка за две крачки напред.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано08.08.08 17:22



Пърпъл, каквото и да те е накарало да теглиш или не чертата - не трябва да съжаляваш за това. Каквото и да си направила е било каквото трябва - никой не знае през какво си минала за да вземеш дадено решение и никой не е на твоето място.

Поздрав:



Всяко решение, което взема човек, е резултат от толкова комплексни фактори, че никой не би могъл "да му влезе в положение".



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 17:22



не, не. няма общо с теб. избистрям собствените си мисли.
и стигам до извода, че определено се въртя в кръг, никакъв прогрес по този въпрос. давам си ясно сметка за това, защото съм сравнително умничка, нещата са ми "crystal clear" както се казва, но аз бърша очи с лавандулова кърпичка и си казвам-може пък другия път да е различно. не че си вярвам и не че правя нещо. сигурно не е дошъл момента.

продават ли някъде хубави истински кърпички за бърсане на нос:) тая лавандула не ми понася, чуствам се като молец.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано08.08.08 17:27



Благодаря.


За нищо вече не съжалявам, голямо момиче съм, ще се оправям със или без черти:)
Може след време всичко да изглежда по-различно, по-недраматично.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано08.08.08 20:55



Теглила съм чертата досега само на отношения с хора които са ме лъгали нагло и не един път. Игнорирам ги, понякога съм любезна с тях, понякога ги подминавам....зависи от настоението ми, но никога не ги допускам отново. Наблюдавам ги- променят ли се?....или са си същите, че и по-зле? Щом ги изгоня веднъж от съзнанието си вече не могат да ме наранят.
Много, наистина много мога да преглътна...и много пъти съм правила компромиси, но когато човека не осъзнава грешката/ите си...и само небрежно казва "извинявай, аз повече няма така...." в един момент ми кипва и става страшно. Повечето ми познати дори не могат да си представят да се скарам....и горе долу е така.....обикновено си тръгвам, без много обяснения, правя го в моменти когато вече не смеят да ме попитат "защо?"




Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано08.08.08 21:04



Много ситуации и различни хора могат да ме доведат до това "теглене на чертата".На първо място са предателите.
Лошото при мен е,че не само "тегля черта",а направо "паля мостове".Дори и да се опитам да направя крачката назад- няма да мога....
Винаги ми е било странно лесно да съм толкова крайна.
И това няма нищо общо с търпението и толерантността ми.Идва момент,подпалвам с каквото имам под ръка,тръгвам в моята посока и въобще не се обръщам назад.
Това значи ли ,че съм хладнокръвна безчувствена.....акула????



I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано08.08.08 21:04



То няма нищо по-лесно от това


Аз се хващам че това го казвам почти всеки ден,ама кво от това................
Несериозен съм си и това е.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.08.08 21:20



И все пак,като си помисля, нещата са доста относителни. Прагът ми на търпимост е доста висок /някой път можем да поговорим на тази тема, ако искаш, може да се окажа много по-мазохист от теб/.
Има моменти, в които ни прелива, моменти, в които се събират много неща накуп и ситуацията става нетърпима /според нас/. Но може би нещата не са чак толкова непоправими, колкото изглеждат, пак е относително.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: DaCat]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано08.08.08 21:26



Това е чувство,не се измерва с общоприети параметри.За един "чашата е преляла",а за околните,това е само "буря в чаша вода".
Толкова много идиоми говорят за емоция,не за разум....

Идиоми ли казах,хм,не съм сигурна....Семантиката не е силната ми страна



I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Тегля чертатанови [re: moorea]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано08.08.08 21:36



О да! Права си!
Няма общоприети параметри. Всеки знае за себе си. Това, което мен ме е накарало да прекъсна всякакви отношения, в някой друг би предизвикало само усмивка и обратното. Няма общовалидни положения. Трябва да си преминал през ада, за да го твърдиш със сигурност.
Но и ада за всеки е нещо относително.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор borimiri (минаващ)
Публикувано08.08.08 23:37



нямам еднакви рецепти за различни хора - всеки е отделен свят с природни закони на душевната си вселена, които трябва да науча за да разбера всъщност защо този човек се е държал така или е направил такъв избор че да предизвика у мен желание да й лепна някакъв едноцветен етикет - несправедлива, предаде ме, излъга ме и т.н. и т.д.

ако можех да се разменя с нея и да видя ситуацията през нейните очи.. тогава вярвам всичко щеше да е ясно и обяснимо



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано09.08.08 11:26



Странно чувство ме обзе тази сутрин....
Пърпъл да не би да тегли чертата на "Романтиците"?



I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Аааа, не мисля,нови [re: moorea]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано09.08.08 14:17



тя често пътува през уикендите.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: DaCat]  
Автор maytag (новак)
Публикувано09.08.08 17:00



Не виждам смисъл от връщане назад,след като си казал край.Колкото и надежда да имаш,ако се върнеш няма да е същото както преди.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано09.08.08 17:03



Спрях да тегля черти на хората. Може да е от възрастта, не знам.

Преди много се палех. Доста стени разбих с коравата си глава. Когато погледнеш на нещата от към смешната им страна е по-забавно.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: maytag]  
Автор Пъpпъл (правокоса)
Публикувано09.08.08 18:07



зависи, хората се променят.



Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано09.08.08 18:18



Да.





Тема Re: Тегля чертатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.08.08 18:58



тегли чертата, докато не затвориш окръжността.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.