Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тeатър, кино, книга...  
Автор Пъpпъл ()
Публикувано07.08.08 10:21



Разкажете.


Гледали ли ли сте скоро нещо интересно, нещо, което ви е харесало.
Може да е било филм, театър, може да е книжка, въобще нещо, което ви докоснало.

Аз съм фен на театъра.
На кино ходя по-рядко, може би защото е по-мързеливо да се гледа вечер вкъщи нещо. Последно гледах "Неуловим"-"Тhe Wanted", защото мъжът ми отказа да влезе на "Сексът и градът" категорично, а бяхме решили да изберем филм на място. Бях приятно изненадана, не че е моят тип филм, но очакванията ми бяха много по-ниски.
Като книга "гласувам" за "Ловецът на хвърчила" на Халед Хюсейни, всичко, което прочетох след нея ми бледнее. Даже и втората му книга.
Театър- глас за Театър 199 "Малка пиеса за детска стая"-макар че програмата на 199 съм я гледала цялата с две умишлени изключения, тази пиеса ми е фаворит за миналия сезон.
Изложба-Иван Милев, но не "онзи" Иван Милев. Изложбата беше в Националната галерия, определено ме заинтригува.

Вие сте на ход.

Ето нещо, което бих искала да гледам на живо. Въпреки пристрастията ми към руския език, на френски ми харесва повече.




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Пъpпъл на 07.08.08 10:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от Пъpпъл на 07.08.08 13:14.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 10:42



Ами аз както съм го подкарала - не съм чела от години нормални книги.



Но скоро пак четох Кришнамурти, една книга на Теодор Леков и някои интересни неща от "Гласът на орела". Освен тях - една книга за Табула смарагдина. Иска ми се да прочета нещо от Орхан Памук, но досега не съм стигала до него. Иначе харесвам фентъзи - най-вече Урсула Ле Гуин и Роджър Зелазни.

Всъщност преди два дена гледахме "Хари Потър и огненият бокал" - знам, че много съм изостанала. Днес или утре ще наваксам и със следващата част.

Изложба - в Бургас има доста галерии и в тях има интересни неща, но честно казано изобщо не помня имена - само онези, които и без това ги знам.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 10:47



Орхан Памук е много специфичен. По скорост на разказа бие Маркес и Жоржи Амаду. Много е бавен.


Но ако обичаш детайлите, може и да ти хареса.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 11:02



Значи да не бързам много.

Аз Маркес едвам го смилам ... ама ще видя все пак.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано07.08.08 11:09



от Орхан Памук ти препоръчвам "Името ми е Червен" и "Бялата крепост" - и двете са историччески, другите му издавани в БГ са на съвсременна, вкл.и автобиографична тематика...






Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 11:14



"Името ми е Червен" ми отне доста време, докато я прочета. Много тегаво ми се стори. С цялото ми уважение към Орхан Памук.


Някои неща ми бяха много интересни, друго тотално безинтересни, не ме грабна цялата книга, а на парче.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 11:44



Препоръчмам Кнут Хамсун "Пан"; също "Глад"

Сега чета "Веригата на Божествената Любов" със записи от срещи на Братството, много интересни неща има, които до сега не са издавани.

и една книга, която веднага ме плени:
Ерленд Лу "Наивно. Супер" - наистина е супер

и много дзен!
не е издавана у нас
много книги ги има в интернет

Редактирано от Serenity. на 07.08.08 11:49.



Тема Re: и още...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 12:05



Ерленд Лу - "Доплер", супер книжка, която сега чета оплайн на руски. Но ме ее срам, че я позарязах.
Нещо реших след Кнут Хамсун да пообиколя норвежките съвременни писатели и съм приятно изненадана.
Това книжле е голям майтап, но има и много дълбоки неща, над които човек да се замисли. Много свежо, поднесени с много приятен лек хумор!
за това се отнася:
The woods are lovely dark and deep,
But I have promises to keep,
And miles to go before I sleep,
And miles to go before I sleep

и превод на руски:
Под сенью леса тишина,
А дома — ждет меня жена,
А до ночлега — так длинна
Дорога, так длинна.

Роберт Фрост



А иначе за изкуството... много не си падам по галерии, но предпочитам да си творя сама нещо (като гоблени, в последно време има голямо разнообразие на модели в интернет)
е, кой каквото може де... това са ми възможностите
както и се кефя на друго "творчество" - да сътворя нещо вкусно-красиво



Редактирано от Serenity. на 07.08.08 12:09.



Тема Re: и още...нови [re: Serenity.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 12:08



много обичам галерии. и да ги разглеждам самичка, не обичам да ми определят темпото, когато разглеждам картини или музеи.


книгите онлайн не ми допадат, харесва ми усещането да докосвам книгата.



Тема Re: и още...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 12:12



да, но дакото го дочакаш да се издаде...
или си ги поръчваш на съответния език?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.