Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тeатър, кино, книга...  
Автор Пъpпъл ()
Публикувано07.08.08 10:21



Разкажете.


Гледали ли ли сте скоро нещо интересно, нещо, което ви е харесало.
Може да е било филм, театър, може да е книжка, въобще нещо, което ви докоснало.

Аз съм фен на театъра.
На кино ходя по-рядко, може би защото е по-мързеливо да се гледа вечер вкъщи нещо. Последно гледах "Неуловим"-"Тhe Wanted", защото мъжът ми отказа да влезе на "Сексът и градът" категорично, а бяхме решили да изберем филм на място. Бях приятно изненадана, не че е моят тип филм, но очакванията ми бяха много по-ниски.
Като книга "гласувам" за "Ловецът на хвърчила" на Халед Хюсейни, всичко, което прочетох след нея ми бледнее. Даже и втората му книга.
Театър- глас за Театър 199 "Малка пиеса за детска стая"-макар че програмата на 199 съм я гледала цялата с две умишлени изключения, тази пиеса ми е фаворит за миналия сезон.
Изложба-Иван Милев, но не "онзи" Иван Милев. Изложбата беше в Националната галерия, определено ме заинтригува.

Вие сте на ход.

Ето нещо, което бих искала да гледам на живо. Въпреки пристрастията ми към руския език, на френски ми харесва повече.




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Пъpпъл на 07.08.08 10:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от Пъpпъл на 07.08.08 13:14.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 10:42



Ами аз както съм го подкарала - не съм чела от години нормални книги.



Но скоро пак четох Кришнамурти, една книга на Теодор Леков и някои интересни неща от "Гласът на орела". Освен тях - една книга за Табула смарагдина. Иска ми се да прочета нещо от Орхан Памук, но досега не съм стигала до него. Иначе харесвам фентъзи - най-вече Урсула Ле Гуин и Роджър Зелазни.

Всъщност преди два дена гледахме "Хари Потър и огненият бокал" - знам, че много съм изостанала. Днес или утре ще наваксам и със следващата част.

Изложба - в Бургас има доста галерии и в тях има интересни неща, но честно казано изобщо не помня имена - само онези, които и без това ги знам.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 10:47



Орхан Памук е много специфичен. По скорост на разказа бие Маркес и Жоржи Амаду. Много е бавен.


Но ако обичаш детайлите, може и да ти хареса.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 11:02



Значи да не бързам много.

Аз Маркес едвам го смилам ... ама ще видя все пак.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано07.08.08 11:09



от Орхан Памук ти препоръчвам "Името ми е Червен" и "Бялата крепост" - и двете са историччески, другите му издавани в БГ са на съвсременна, вкл.и автобиографична тематика...






Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 11:14



"Името ми е Червен" ми отне доста време, докато я прочета. Много тегаво ми се стори. С цялото ми уважение към Орхан Памук.


Някои неща ми бяха много интересни, друго тотално безинтересни, не ме грабна цялата книга, а на парче.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 11:44



Препоръчмам Кнут Хамсун "Пан"; също "Глад"

Сега чета "Веригата на Божествената Любов" със записи от срещи на Братството, много интересни неща има, които до сега не са издавани.

и една книга, която веднага ме плени:
Ерленд Лу "Наивно. Супер" - наистина е супер

и много дзен!
не е издавана у нас
много книги ги има в интернет

Редактирано от Serenity. на 07.08.08 11:49.



Тема Re: и още...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 12:05



Ерленд Лу - "Доплер", супер книжка, която сега чета оплайн на руски. Но ме ее срам, че я позарязах.
Нещо реших след Кнут Хамсун да пообиколя норвежките съвременни писатели и съм приятно изненадана.
Това книжле е голям майтап, но има и много дълбоки неща, над които човек да се замисли. Много свежо, поднесени с много приятен лек хумор!
за това се отнася:
The woods are lovely dark and deep,
But I have promises to keep,
And miles to go before I sleep,
And miles to go before I sleep

и превод на руски:
Под сенью леса тишина,
А дома — ждет меня жена,
А до ночлега — так длинна
Дорога, так длинна.

Роберт Фрост



А иначе за изкуството... много не си падам по галерии, но предпочитам да си творя сама нещо (като гоблени, в последно време има голямо разнообразие на модели в интернет)
е, кой каквото може де... това са ми възможностите
както и се кефя на друго "творчество" - да сътворя нещо вкусно-красиво



Редактирано от Serenity. на 07.08.08 12:09.



Тема Re: и още...нови [re: Serenity.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 12:08



много обичам галерии. и да ги разглеждам самичка, не обичам да ми определят темпото, когато разглеждам картини или музеи.


книгите онлайн не ми допадат, харесва ми усещането да докосвам книгата.



Тема Re: и още...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 12:12



да, но дакото го дочакаш да се издаде...
или си ги поръчваш на съответния език?



Тема Re: и още...нови [re: Serenity.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 12:18



само една книга си поръчах, защото я нямаха в БГ, може и да я имат вече:
"Mother's milk" na Edward Aybun.
откакто открих книжарници за руска съвременна литература, не карам да ми купуват от там.
като цяло книгите идват доста скоро в БГ, пък и аз не чета специализирана литература. аз съм масов потребител.





Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано07.08.08 12:18



На кино все по-рядко ходя, но затова пък компенсирам гледането на филми /всякакви/ у дома. Последно гледах "Осмата миля" и определено ми хареса.
Срам ме е да кажа, но не помня кога за последно съм ходила на театър, въпреки че наскоро ми дадоха безплатен пропуск за Габровския театър. "В очакване на Годо" беше последната постановка, която гледах - не ме грабна.
Що се отнася до книгите, постоянно препрочитам френската и английска класика, както и всякакви детски книги и приказки.


Последно четох Стивън Хокинг.




Тема Re: и още...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 12:25



къде в София има такива книжарници?
Защото при нас имаше такива рафтове в Хеликон, но ги махнаха.



Тема Re: и още...нови [re: Serenity.]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано07.08.08 12:27



нямате ли "Сиела-Книгомания"? там има руски книги...




Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 12:28



"В очакване на Годо" и на мен не ми хареса, но съм я гледала много отдавна.
кои детски книги препрочиташ?


и кое на Стивън Хокинг?:)



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано07.08.08 12:36



"Кратка история на времето" на Хокинг- определено ме завладя, а и Айзък Азимов с "Гравитационната гибел на вселената" беше нещо невероятно.
Детски? "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада", "Карлсон ,който живее на покрива" и всички приказки на Андерсен,Братя Грим, Шарл Перо...общо взето си живея още в един измислен свят.


Но ми се ходи на опера, много.



Тема Re: и още...нови [re: Serenity.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 12:37



Ориндж Център на Графа.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 12:56



Като каза безплатен пропуск се сетих за една постановка, на която водихме ученици: "Марихуаната на мама е по-добра". На Дарио Фо. Получих асматичен пристъп от смях. Сигурно сте гледали нещо от него. Абсурдни комедии! Първото, което гледах беше "Ако откраднеш крак щастлив ще бъдеш в любовта". Познайте какво чудо беше при такова заглавие.





Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 13:00



Ако ти харесва "Гравитационната гибел" пробвай и с "Пътеводител в науката".



А от детските книжки - чели ли сте "Братя с лъвски сърца"? Или "Лукчо"? Ами "Приказките по телефона"?



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 13:02



a pravish li си чай, като си топиш....... брадата в чашата?



аз препрочитам от детските "Роня.." "101 далматинци" "Мили мой Мио" "Тайната градина" "Лъвицата Елза" и всичко на Джой Адамсън..
Приказките на Шарл Перо и Андерсен не харесвам много. Знам, светотатство е.
Виж, братя Грим са толкова кървави, че чак кефят.

На мюзикъл никога не съм била, ето на такова ми се ходи.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано07.08.08 13:03




Учениците как приеха самия факт, че отиват на театър?



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.08.08 13:03



А моята мама беше изплевила домашно гледаната от мен марихуана в саксията с хризантеми.


Но това беше отдавна. Вече не гледам такива неща.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано07.08.08 13:10



Знаеш ли колко трудно намерих "Гравитационната...", тази дано да я имат в библиотеката, ние сме зле с книжарниците в Габрово.
"Лукчо" разбира се, "Пинокио", "Алиса в страната на чудесата", Хитър Петър от българските приказни герои... много са.





Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ (пънче)
Публикувано07.08.08 13:13



Маншон ми е любимец, все още сънувам котки, които ме преследват.


"Тайната градина"...как ми припомняш забравено време.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Capa_]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 13:26



и аз така...
Но то е, защото нищо не може да ми хареса.
За книгите, които се издават - също много съм разочарована.
Има толкова много филми, които могат да се изтеглят или от видеотеките (ако още съществуват)
Например от игралните последните, които са ми харесали са "Островът", "Пролет, лято, есен зима и отново пролит".
От документалните - "Кояникаци" и другите, (трилогия беше), както и "Барака"



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 13:28



...а поредицата "Мечо Пух"? - Даото на Пух, Дъ-то на Прасчо? - много поучителни, заложени са принципите на Дао, така, че и деца да ги разберат.
Също приказките на Андерсен....



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Serenity.]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 15:39



Оле Затвори Очички.


Съжалявам, че когато я имах бях прекалено малка да я ценя дотолкова, че да не я давам на хора, които няма да ми я върнат.



Тема Re: Татър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано07.08.08 16:00



Имах педвид Оскар Уайлд, грешка / но и Андерсеновите са много "вълшебни"
Славеят и розата е класика



Сега отново си ги купувам, за внуци и правнуци а и отнови си препрочитам някои
защото или съм ги нямала, или са изпокъсани от децата.

Редактирано от Serenity. на 07.08.08 16:04.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано07.08.08 17:02




Не мога да обясня защо,но докато ви четях и изучавах,се сетих за един кратък "пътепис" за Виена:
"Моцарт,музика,меланж,МарияХилферщрасе,.....магазини"


....от жегата е......

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 19:58



С искрящ стакан срещни лазурната зора.
Горчи ни истината, но е най-добра!
Тогава виното е истина най-чиста.
Налей ми вино, себе си да разбера.


Това е от Руба`йят.

Сетих се за още една книга - всъщност една от най-приятните, които съм чела - "Алхимия на щастието" от Хазарат Инаят Хан. А също и за "Книга на Мирдад" от Михаил Найми. Всъщност "Мирдад" ми е любимата книга заедно с "Майстора и Маргарита".

Ето ви откъс:

Времето е колело, което се върти от чувствата. Те са го създали и го въртят в пространството.
Поразявате се от промените, които виждате в природата всяка година; те объркват усещанията ви и вие вярвате, че всичко е подвластно на промените. Но съгласете се, силата, която движи тези промени винаги е една и съща.
След възхода идва падението и посърнали вие твърдите, че всичко, което расте и ще загине. Но съгласете се, силата, която повелява на растежа и упадъка, не им е подвластна!
Сравнявате силата на урагана с лекия бриз и казвате, че силата на урагана е много по- голяма. Но все пак признавате, че който управлява урагана, той и зад ветреца стои, но сам не вилнее като буря и не се рее с лекия бриз.
Колко сте лековерни! Доверявате се на всяка уловка на вашите чувства! Къде е вашето въображение?!? Та само с негова помощ можете да разберете, че всички тези объркващи ви промени са само ловкост на ръцете, измама.
Как може ураганът да бъде по- бърз от вятъра? Не се ли заражда ураганът от вятъра? И нима не носи в себе си вятър ураганът?
Вие, бродещите по Земята, с какви мерки мерите изминатото разстояние- с крачки, или с версти? Дали се разхождате, или тичате, Земята ви носи със своята си скорост. Вашата скорост се равнява и с тази на Земята. Но Земята се носи от други тела и скоростта и е като тяхната.
Бавното е началото на бързото, а бързото носи на крилете си бавното. Бързото и бавното са неразделни във всеки момент, във всяко пространство.
По какво съдите, че ръстът е ръст, а разпадането е нещо съвсем друго, и че едното е враг на другото? Та всичко, което расте по земята, израства от нещо разрушено. Всичко се разрушава, само защото нещо от него се създава.
Вие растете, постоянно угасвайки и се разрушавате, поради растежа си.
Нима умрялият не дава на другите почва? Нима живите на носят в себе си умрелите?
Растежът е дете на разпада, а разпадът- на разтежа, Животът е дете на Смъртта, а смъртта е майка на Живота. Истината е, че всички са единни във всяка точка на Времето и Пространството. Истината е, че радостта ви от живота и растежа е толкова глупава, колкото и мъката от смъртта, от разрушението.
Наричате есента времето на гроздето. Но ви казвам, че то зрее и през зимата, когато дремещият в него сок струи незабележимо и то сънува. Зрее и през пролетта, когато лозата се покрива с гроздчета със свенливи изумрудени зрънца, зрее и през лятото, когато разперва гроздовете си, налива ги с кехлибарен сок, и ги оцветява със сзлатните бои на слънцето.
И щом във всеки сезон се съдържат другите три, истината е, че те се сливат във всеки момент, във всяко място в Пространството.
Да, времето е най- големият лъжец, а хората- най- големите наивници.




Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано07.08.08 21:11



най-интересното нещо което чета напоследък е Клуб "Романтични души" изоставам с материла.......






Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Noaa]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 21:20



Това си е направо комплимент. Че то напоследък толкова сценарии се написаха.





Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано07.08.08 21:23



това си е чистата истина....по-реално четиво не ми е попадало


Зко знаеш само колко несмогвам напоследък....Днес си поспах до 11.30ч не го бях правила от ученичка....




Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Noaa]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано07.08.08 21:28



Завиждам ти!!!


Сигурно се чувстваш като преродена....

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: moorea]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано07.08.08 21:31



Да ти каза честно гледах часовника с недоумение а после си направих набързо едно кафе и реших, че ТРЯБВА отново да опитам




Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Noaa]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано07.08.08 21:35



Непременно, в събота какво ще правиш ?



I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Noaa]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано07.08.08 21:42



Познавам това състояние ...





Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: moorea]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано07.08.08 21:55



надявам се да поспа до обяд


но после ще трябва да отида на работа извънредно прецакаха ми почивната събота




Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано09.08.08 19:03



книга - Яж, моли се и обичай - въпреки че някои неща не са в мой стил, книгата е хубава.
така и не отидох да гледам 12 на Михалков, ама ... иначе последният хубав филм беше Моите боровинкови нощи.
театър ... отдавна не съм ходила. както май по друг повод споменах Г-н Ибрахим и цветята на Корана беше много хубава постановка.



http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 14:15



"Пътеводител на галактическия стопаджия"!

Вчера гледах филма. Е, не може да се мери с книгата, но както и да го погледне човек са се постарали.

Ама книгата е върхът!



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор borimiri (цветен)
Публикувано15.08.08 14:21



наистина и аз като голям любител на книгата посегнах към филма с предубеждение че "това няма да е и наблизо до книгата" и бях приятно изненадан че доста са успели да се доближат - а и героите/актьорите са сладури





Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано15.08.08 14:43



абе трябва да си извадя от мейла един мой коментар за него, пък тогава... ако го пазя още, де...






Тема Re: намерих!нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано15.08.08 14:59



само моля да ме извините за недокирилизираната шльокавица от мейла...



за "Пътеводителя" питам, естествено;) аз вече да - миналата неделя. като рецензия бих му писала 'Добър 4'. вярно, не е лесно да се направи филм по тази книга(те затова и го мъчиха с години), но можеха и да не размиват оригиналния сюжет с нововъведения... защо им е било да вкарват постоянни 'лоши' в лицето на вогоните и една чернокоса мацка-управител на нещо си(която си пада по Зейфод), не знам, американска му работа. ония хитроумни коментари от "пътеводителя" бяха добре вмъкнати като анимацийки в стил 'реклама от 50-те/60-те', само че и те са бая съкратени...(e, ina4e ako bqha vsi4kite, deistvieto 6te6e da e malko nakysano. oba4e ne moga da se otyrva ot 4uvstvoto, 4e koito ne e 4el knigata, 6te smetne filma po-skoro za nqkakvo tiineidjyrsko zabavlenie - pove4e komediq, otkolkoto fantastika...

1.героите: Артър Дент - to4en, absoliuten britanski zagubenqk. moje bi nai-dobroto popadenie na aktior:))) Ford Prefekt: nadmina nqkoi ot pyrvona4alnite mi o4akvaniq - pone nqma6e rapyrski izcepki; simpati4en e, gleda wtren4eno kato originala...oba4e pone na men mi prili4a pove4e na otnesen 4ernokoj student, otkolkoto na pe4en stopadjiq vidql 2 i 200, sposoben da pie v industrialni koli4estva po partita, kydeto 'si pravi byzici s astrofizici, dokato ne go izhvyrlqt ot partitata' i poradi tova 'mozykyt' v dosta situacii... Trilian - dosta to4no, 4e i pove4e - v knigata ne e 4ak edinstvenoto trezvomisle6to syy6testvo, no jenskata polovina ot publikata priemame tova s udovolstvie;))) Zaphod - na fizionomiq - to4en; re6enieto na problema s 2-te mu glavi nikak ne e spored originala. povedenieto na razglezena rok-zvezda ot4asti se priema, no tova 4e go svejdat samo do vesel poziorstva6t glupak - ne; vsy6tnost bi trqbvalo da e 6antav i nepredskazuem (zaradi dosta mnogo akyl, s koito ne znae kakvo da pravi), a se e polu4ilo tykmo obratnoto. Marvin - biva...stranno za6to zalagat tolkova mnogo na sferi4nite formi, a pyk vogonskite korabi sa kubove, vmesto bezobrazni jylti buci. ama da ne izpadam vyv formalizym:)

2. muzikata - veselq6kite pesni v stil "Monty Python"(kato 'Goodbye & thanks for all the fish') sa adski podhodq6ti, no mislq, 4e moje6e da se nameri mqsto za nqkoi gotini britanski zvuci ot poslednite 10 godini na veselq6ki ironi4ni 'independent' grupeta (bez masovata melanholiq ot ok.5 godini nasam ili 'working-class' myjkareeneto na Oasis oba4e)...

3. presyzdavane na osnovni momenti - na4aloto e O.K.(daje i mongolskite mustaci na 6efa na bageristite); kato cqlo oba4e ne e tolkova dobre - mojeha da dadat pove4e za kradeneto na "Zlatno syrce" i 'rolqta' na Galakti4eskiq prezident naprimer, vmesto nesy6testvuva6ti presledvaniq ot vogoni... Magrathea i proektiraneto na svetove e sy6to otli4en moment. takyv happy end oba4e nikak ne vyrvi, syjalqvam...



Редактирано от Roxy на 15.08.08 15:23.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано15.08.08 15:03



"Животът на другите"-филм, немски, 2006.

Хубав сценарий, хубава игра, без излишен драматизъм...много хубав филм на кратко.



Тема Re: намерих!нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 15:12



Жалко, че не намериха за Алън Рикман роля, в която да участва, не само да говори. Но пък и гласът му си струва - пасва на Марвин. Форд Префект си го представях риж и смахнат - все пак този във филма беше достатъчно убедителен, за да забравя, как съм си го представяла.

И на мен ми харесаха онези моменти, където даваха цитати от книгата.

Липсваше ми хулувуто.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: borimiri]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 15:14



Ами и то няма начин да е достатъчно близо до книгата.

Много ми хареса третата част на книгата и ме е яд, че тя не се филмира. Особено полето НЧП.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 15:15



Това ми звучи познато - за какво ставаше дума?



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор borimiri (цветен)
Публикувано15.08.08 16:04



да!
много полезно ако трявба да скриеш нещо голямо ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.