Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор borimiri (цветен)
Публикувано15.08.08 14:21



наистина и аз като голям любител на книгата посегнах към филма с предубеждение че "това няма да е и наблизо до книгата" и бях приятно изненадан че доста са успели да се доближат - а и героите/актьорите са сладури





Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано15.08.08 14:43



абе трябва да си извадя от мейла един мой коментар за него, пък тогава... ако го пазя още, де...






Тема Re: намерих!нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано15.08.08 14:59



само моля да ме извините за недокирилизираната шльокавица от мейла...



за "Пътеводителя" питам, естествено;) аз вече да - миналата неделя. като рецензия бих му писала 'Добър 4'. вярно, не е лесно да се направи филм по тази книга(те затова и го мъчиха с години), но можеха и да не размиват оригиналния сюжет с нововъведения... защо им е било да вкарват постоянни 'лоши' в лицето на вогоните и една чернокоса мацка-управител на нещо си(която си пада по Зейфод), не знам, американска му работа. ония хитроумни коментари от "пътеводителя" бяха добре вмъкнати като анимацийки в стил 'реклама от 50-те/60-те', само че и те са бая съкратени...(e, ina4e ako bqha vsi4kite, deistvieto 6te6e da e malko nakysano. oba4e ne moga da se otyrva ot 4uvstvoto, 4e koito ne e 4el knigata, 6te smetne filma po-skoro za nqkakvo tiineidjyrsko zabavlenie - pove4e komediq, otkolkoto fantastika...

1.героите: Артър Дент - to4en, absoliuten britanski zagubenqk. moje bi nai-dobroto popadenie na aktior:))) Ford Prefekt: nadmina nqkoi ot pyrvona4alnite mi o4akvaniq - pone nqma6e rapyrski izcepki; simpati4en e, gleda wtren4eno kato originala...oba4e pone na men mi prili4a pove4e na otnesen 4ernokoj student, otkolkoto na pe4en stopadjiq vidql 2 i 200, sposoben da pie v industrialni koli4estva po partita, kydeto 'si pravi byzici s astrofizici, dokato ne go izhvyrlqt ot partitata' i poradi tova 'mozykyt' v dosta situacii... Trilian - dosta to4no, 4e i pove4e - v knigata ne e 4ak edinstvenoto trezvomisle6to syy6testvo, no jenskata polovina ot publikata priemame tova s udovolstvie;))) Zaphod - na fizionomiq - to4en; re6enieto na problema s 2-te mu glavi nikak ne e spored originala. povedenieto na razglezena rok-zvezda ot4asti se priema, no tova 4e go svejdat samo do vesel poziorstva6t glupak - ne; vsy6tnost bi trqbvalo da e 6antav i nepredskazuem (zaradi dosta mnogo akyl, s koito ne znae kakvo da pravi), a se e polu4ilo tykmo obratnoto. Marvin - biva...stranno za6to zalagat tolkova mnogo na sferi4nite formi, a pyk vogonskite korabi sa kubove, vmesto bezobrazni jylti buci. ama da ne izpadam vyv formalizym:)

2. muzikata - veselq6kite pesni v stil "Monty Python"(kato 'Goodbye & thanks for all the fish') sa adski podhodq6ti, no mislq, 4e moje6e da se nameri mqsto za nqkoi gotini britanski zvuci ot poslednite 10 godini na veselq6ki ironi4ni 'independent' grupeta (bez masovata melanholiq ot ok.5 godini nasam ili 'working-class' myjkareeneto na Oasis oba4e)...

3. presyzdavane na osnovni momenti - na4aloto e O.K.(daje i mongolskite mustaci na 6efa na bageristite); kato cqlo oba4e ne e tolkova dobre - mojeha da dadat pove4e za kradeneto na "Zlatno syrce" i 'rolqta' na Galakti4eskiq prezident naprimer, vmesto nesy6testvuva6ti presledvaniq ot vogoni... Magrathea i proektiraneto na svetove e sy6to otli4en moment. takyv happy end oba4e nikak ne vyrvi, syjalqvam...



Редактирано от Roxy на 15.08.08 15:23.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано15.08.08 15:03



"Животът на другите"-филм, немски, 2006.

Хубав сценарий, хубава игра, без излишен драматизъм...много хубав филм на кратко.



Тема Re: намерих!нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 15:12



Жалко, че не намериха за Алън Рикман роля, в която да участва, не само да говори. Но пък и гласът му си струва - пасва на Марвин. Форд Префект си го представях риж и смахнат - все пак този във филма беше достатъчно убедителен, за да забравя, как съм си го представяла.

И на мен ми харесаха онези моменти, където даваха цитати от книгата.

Липсваше ми хулувуто.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: borimiri]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 15:14



Ами и то няма начин да е достатъчно близо до книгата.

Много ми хареса третата част на книгата и ме е яд, че тя не се филмира. Особено полето НЧП.



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 15:15



Това ми звучи познато - за какво ставаше дума?



Тема Re: Тeатър, кино, книга...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор borimiri (цветен)
Публикувано15.08.08 16:04



да!
много полезно ако трявба да скриеш нещо голямо ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.