Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Любов на всяка цена или самотанови  
Автор lady_violet (непознат )
Публикувано04.07.08 11:42



Здравейте!

Искам да споделя с вас нещо, което вече ме терзае от повече от 6 месеца.
Ходя с едно момче вече 5 години. Не живеем заедно. Той е с родителите си, а аз с баба ми - дете съм на разведени родители. В началото всичко вървеше нормално. Но в един момент отново започнах да се чувствам самотна. Вече просто искам да сме заедно, но не просто да живеем заедно, а да се оженим и да сме едно истинско семество. По този въпрос съм консервативна - държа на брака. За съжаление от негова гледна точка той не е готов. Иска да стъпи на краката си. Да започне да печели толкова, че да може да ни осигури добър живот в хубав и наш дом далеч от всички роднини. Това ми го говори вече от 2 години. Но на него нещо не му върви и засега не печели много и такива изгледи няма в близкото бъдеще. Въпреки това и аз искам да сме заедно и например да живеем заедно при баба ми тъй като има място. Накратко: въпреки че в момента не е финансово стабилен аз пак съм готова да бъда с него и да сме семейство. Просто не мога повече да продължавам по стария начин - вече 5 години срещи през седмицата, уикенда заедно и общо море. Леко му намекнах, но без резултат - той държи на своето да се стабилизирал. Че то това може никога да не стане не дай боже!.

И сега пред мен е дилемата да продължавам по старому с надеждата скоро нещата да се развият както аз искам въпреки че вече съм накрая на силите си и търпението. Или просто да се разделим и всеки да си търси щастието. Проблема е, че съм романтична и чувствителна душа и ще ми бъде много трудно да повярвам отново в любовта, а мразя самотата. Но не мога да го притискам -това е против моите принципи, но и не мога повече да продължаваме така.

Засега мисля да му дам срок без той да знае разбира се, в който той трябва да предприеме нещо в желаната посока и ако за това време нищо не се случи просто ще се разделим колкото и да ми е тежко.

Радвам се, че споделих мъката си! Ще се радвам и вие да споделите вашето мнение по моя въпрос!

Поздрави!





Тема Re: Любов на всяка цена или самотанови [re: lady_violet]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано04.07.08 11:46



Раздели се на минутата

И,повярвай ми,никога няма да съжаляваш!
Той никога няма да заживее с тебе,но,когато поиска да се разделите,за теб може да е вече твърде късно да намериш Любовта отново!
Любовта е на всяка крачка,не се терзай излишно....
Успех!И после отново да ни разказваш,понесена на вълната на Романтиката

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Re: Любов на всяка цена или самотанови [re: lady_violet]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.07.08 11:50



изнесете се в отделен апартамент и се пробвайте да поживеете заедно.



Тема Re: Любов на всяка цена или самота [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 12:20



Този май няма да се съгласи, ако не може той да плаща наема.
Май смята, че финансите му гарантират положението на глава на семейството.



Тема Re: Любов на всяка цена или самотанови [re: lady_violet]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 12:26



Каквото и да ти кажем няма значение. Ти трябва да решиш как ще продължиш. Ако го обичаш и смяташ, че няма връзката ви да се изчерпи след година - две без брак - чакай. Ако решиш, че желанията ви в бъдеще ще се разминават все повече - зарежи го и си намери друг.



Тема Re: Любов на всяка цена или самотанови [re: lady_violet]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано04.07.08 12:28



Търси си щастието, но според мен, ако даваш срокове, трябва му кажеш какъв е срока и за какво е.



Тема Re: Любов на всяка цена или самотанови [re: lady_violet]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано04.07.08 12:29



принципно не разбирам защо ти е брак на всяка цена. може би именно твоята консервативност води и до неговата категорична реакция, защото от главата на семейството се очаква да може да го издържа.
не разбрах срок за какво ще му дадеш да предприеме?
за да се ожените?
или да заживеете заедно?
или и двете?

аз бих пробвала с живеенето заедно, да ходиш с един човек 5 години не е същото като да живеете заедно, пробвай първо това, а след това мисли за брак. може да се окаже съвсем различно от това, което си очаквала.
а и кухи бракове има много. за какво ти е такъв.

Думи, думи и нищо повече


Тема абе я оставетенови [re: Пъpпъл]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано04.07.08 12:33



мацката да си троши главата, тя тъй или инак ще го направи!



нотхинг елсе маттерс

Тема Re: Любов на всяка цена или самотанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.07.08 12:35



не е точно така, просто човекът е отговорен и смята, че трябва да се грижи и да поема финансовата тежест на семейството. Това са малко остарели патриархални традиции, но смятам, че просто по този начин момъкът се чувства пълноценен и отговорен. Може да произхожда от не особено заможно семейство и така да се опитва да избива комплексите си. При всички случаи девойката ще сгреши много, ако го напусне. Ще разбие и своя живот и неговия. Едно съжителство /отделно от родителите/ на семейни начала е къде къде по-приемливо решение в тази финансово нестабилна ситуация. Бракът е просто формален акт - ако няма желание от двете страни, бракът бързо се руши. Доказва го и статистиката, че броят на женитбите е два пъти по-малък от броя на разводите.
Но всеки трябва сам се разпорежда с живота си, така както му отърва.



Тема Re: абе я оставетенови [re: Дekcтъp]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 12:45



Напълно споделям мнението ти, но момичето пита и е редно да бъдем любезни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.