Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Незапечатаните миговенови  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано20.05.08 00:16



или кои са най-хубавите снимки, които... така и не сте направили?
красиви гледки, преминаващи покрай прозореца на рейса или облаците под люка на някой самолет; моментния гняв на морето, краткияблясък на току-що спрелия дъжд по листата на дърветата в показалото се зад обаците слънце; някой изгрев или залез; някоя дъга; някое природно явление; нетрайния цвят на дръвче през пролетта, есенните му багри, снежните му дантели през зимата; жълторозовото небе вечер докато вали сняг; някоя фантастична заря; някой тъжен дъжд; някоя цветна градина каквато друга не сте виждали; някоя странна гледка; красива и вълнуваща случка; някой/я сладур/ана по пътя за работа в замотана ранна сутрин, когото сте харесали и разминали за миг...
ясно е, че често най-хубавите моменти остават незаснети, защото и без това са достатъчно хубави и запомнящи се (или на купона никой не носи фотоапарат), или защото са неочаквани или твърде нетрайни... но все пак опитайте се да се сетите за някои от тях - които все още носите като на избеляваща фотографска хартия в ума и сърцето си.
- аз се сещам за една невероятна с цветовете си гледка от кея на Поморие към натежалото от облаци небе на юг, до самия хоризонт. от наближаващия залез цветът на оловносивите облаците беше убито лилав, а морето под тях - синьозелено, сякаш излъчващо някаква уловена светлина - и тези два цвята се допираха в линията на хоризонта, и такива не бях виждала никога и досега не съм...
- всеки изглед на бурно море - няма два еднакви, няма две еднакви бушуващи вълни, разбиващи се в скалите...
- а пък тия дни на път за вкъщи гледам вехнещите в топлата пролет лилави перуники в един училищен двор до дълбоко набраздения ствол на висока топола, и си мисля, че нежните и и сложни цветове на перуниките контрастират идеално с грубите бразди на дървесната кора, и са като за снимка, и че миналата година бяха също така хубави и по-свежи, но и тогава не ги снимах...
- едно момче в центъра - някакъв хлапак - ритащ топка късно в неделя следобяд точно на релсите на "Витошка" - дали вече я бяха затворили за коли, или беше лято и беше пуста, и в момента близо до него нямаше хора, а той риташе топката нагоре така, сякаш беше сам на цялата улица, а някъде отстрани минаваха пешеходци, докато той риташе, като че беше господар на средата на платното...
- и разни планински гледки на разни места - ама те поне си стоят и пка може да се иде...





Тема Re: Незапечатаните миговенови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано20.05.08 06:44



Най-красивата картина видях когато пътувах за работа. Тогава работех в едно село. Беше рано сутрин през май. Точно на границата на мъгла - слънцето беше огряло част от горичката и тя изглеждаше като позлатена, а тук таме се разнасяха "призраци" от мъглата.
Дори не мога да го опиша, но ми е в съзнанието.
Друга картина, която няма да забравя беше в Рила. Сутрин - някъде около 6.30 - тръгнали сме от "Мальовица" за "Вада". И нея не мога да опиша - нямам думи, които да я предадат - но помня как се чудех защо продължаваме да вървим! Ами като попадне човек на такава красота трябва да спре, а никой не се сещаше да го направи.





Тема Re: Незапечатаните миговенови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.05.08 09:35



-синът ми, в момента, в който се роди
-себе си-как се пързалям от една пързалка, голяма и каменна, беше ме страх много дълго време, когато все пак се престраших, мислех, че целият свят ме гледа
-орлов мост, една конкретна вечер, която отдавна мина

като цяло не обичам да снимам много много. и да гледам снимки много не обичам.


Обича ме, не ме обича

Тема Re: мъгланови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано20.05.08 09:45



твоята мъглива картина ми напомни за една моя - ранно утро в с.Добринище, близо до Банско преди доста години, бързане малко след изгрев слънце към автогарата; минаваме покрай някаква полянка с овощни дръвчета на нея, а между тях в млечнобялата мъгла пасат два коня. оттогава искам да направя снимки в мъгла, макар че един познат ми обясни, че не с лесна работа заради светлината... и коне все още не съм снимала...





Тема Re: Незапечатаните миговенови [re: Roxy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.05.08 09:57



първият път, когато се целувах с момиче, естествено. Няма нищо по-хубаво и незабравимо от това. Иначе в паметта ми са се запечатали много гледки от места, които съм посетил, но не това е най-важното.
Последният незапечатан миг е отпреди две седмици, когато се връщахме от Триград и минахме през язовира в Доспат. Беше ми паднала батерията на фотоапарата /щото естествено бях забравил зарядното/, така че седях и попивах величествената гледка на този най-голям в България водоем. Беше топъл слънчев ден и сините, покрити с иглолистни гори склонове на планините се спускаха в това голямо, губещо се в далечината изкуствено езеро. Направо море сред чукари.



Редактирано от Last Roman на 20.05.08 10:00.



Тема Re: Незапечатаните миговенови [re: Roxy]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано20.05.08 10:44



Една зимна сутрин излязох много рано. Още в самото начало на разсъмването. На вън беше тихо и безлюдно. Валеше сняг на парцали. По сградите наоколо мигаха разноцвентите лампички на коледната украса а величественият балкан спеше побелял. Имах чувството, че се намирам в приказка.



Тема Re: Незапечатаните миговенови [re: Roxy]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано20.05.08 12:52



енин залез в една екзотична страна

Снимах с камера, т.е мислих си, че снимам, но бях натиснала пауза без да искам. Едно момче ми каза, снимай онзи бряг, един ден ще го покажем на децата си....аз попитах "Кои деца-мойте или твойте?", отг. беше "нашите" съжалявам, че не успях да запиша тази лъжа, на фона на този красив залез. Контраситите винаги са ме подсещали колко разнообразие и вариации има м/у 2 крайности.
Друга подобна картина остана в съзнанието ми.... през един юни, край морето, слънцето все още не напичаше, а само нежно галеше кожата ми, времето беше тихо само шума на морето и суртешня хладен бриз. край скалите имаще малка полянка с метличини и един свенливо цъфнал мак. Ярко оцветените му листенца приличаха на нежнте устни на полска фея, сякаш се усмихваше на липсата на туристи и спокойствието на едно красиво юнско утро.




Тема Re: Незапечатаните мигове [re: Roxy]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано20.05.08 18:03



Моят малък племенник след баня .. загърнат в шарената си хавлия ...

-------



Тема Re: Незапечатаните миговенови [re: Roxy]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано21.05.08 07:17



Двамата възрастни хора, които се споминаха кажи-речи едновременно. Техните неделни разходки из квартала. Спомням си ги - в най-хубавите си дрехи, хванати за ръка, златна есен е, а от тях струи онази тиха, безкрайна любов, дето всички се питаме има ли я.
Ей това да можех да го снимам, но и чувствата да хвана...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.