Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Човекът лампанови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.05.08 14:08



Като цяло темата ми е повлияна от книга, която четох наскоро, всъщност не е толкова скоро, но още си мисля за нея, защото за мен цялостната паралелна линия на сюжета беше новост-(сама по себе си книгата е криминале), от тези неща, които на мен никога не са ми хрумвали, че може да ги има. Но когато прочетох за това, нито за миг не се усъмних, че е истина, впечатлих се и повярвах напълно, даже не ми хрумна това възможно ли е, измислица ли е, законно ли е, така ...нормално беше описано всичко.

Влизате в стая-там стои човек-гол-с красиво тяло, изрисувано с разцветки, които пасват на мебелировката, в ръката си държи крушка, той изпълнява ролята на жива лампа.
Масичка-жена, нежна, изваяна, тя се приближава към всеки от гостите, поднасяйки кафе на табла, закрепена на кръста и.
Картина на Рембранд-но жива, защото всички участници са живи хора, иначе застинали в поза, в която стоят с часове-гротескно, красиво, невероятно.

И всички те голи, оцветени в подходящите краски, с великолепни фигури, тихи, безшумни, с наушници на ушите да не достигат до тях разговорите в стаята, защото те са просто-мебел.

Това, може би, ще е хипердраматичното изкуство на бъдещето-голите изрисувани тела, които ще бъдат вашия стол-мускулест гръб на мъж, вашата лична статуя, която ще позира в двора на къщата ви, вашия часовник, със стрелки закрепени на корема.

Красиво/романтично/абсурдно/безумно ли е да видиш някоя картина на "живо", и това да е вашата лична картина, която ще позира във вашата къща.
НО срещу много, много пари.




За да съм коректна, книгата е "Клара и сянката", удостоена с престижната испанска награда „Фернандо Лара” за 2001 г. и с най-реномираното световно отличие в областта на криминалната литература – наградата „Дашел Хамет” за 2002 г.
Авторът е Хосе Карлос Самоса



Обича ме, не ме обича

Тема Re: Човекът лампанови [re: Пъpпъл]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано07.05.08 21:21



Знаеш ли, това ме ошашави!

Чисто естетически погледнато, да, би било красиво. Но дали ще е човешко? Дори и за много, ама много пари.

Никога не съм мислила, че някой ми е длъжен /с това малко измествам темата, знам/. Но точно този тип мислене ме е научил, че не мога и нямам право да се възползвам от човешко същество, било и такова, което се продава само, във вид на прекрасна лампа или поднос за хранене. Не ми е уютно и няма да ми е красиво.

Бях на гости на роднина в Женева, много богата жена, която третираше прислугата си безобразно /може би така трябва да се третира прислугата, не знам/. Във всеки един от тях съм виждала човешкото същество, с проблемите и надеждите му, за нея хората бяха пералня, печка, косачка.

Най-прекрасното нешо е въображението, няма картина,която да не мога да си представя и да не мога да "окача" във стаята си. Няма филм, който не мога да гледам, четейки която и да е книга.

Дано да не съм изкривила или недоразбрала /при мен най-често е така

/това, което си имала предвид, нали знаеш - колкото хора,толкова и гледни точки.



Тема Re: Човекът лампанови [re: KoтkaTa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.05.08 21:42



Принципно (в книгата) тези, които биваха избирани да позират го считаха за голяма чест, беше много добре платено и имаше надграждане в "йерархията"-първоначално си "стол" някъде, после участваш в някакво платно, след това лична колекция на мултимилионер...начинът по който биваше поднесено в книгата не беше унизителен. Навсякъде ги третираха с уважение, специална охрана и получаваха заплата в стотици хиляди евро за година.

т.е. аз нито за миг не се усъмних, че едва ли не такова нещо, в някои кръгове съществува.
а след това много се размислих, в крайна сметка може би наистина това е следващата стъпка в изкуството.


Обича ме, не ме обича

Тема Re: Човекът лампанови [re: Пъpпъл]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано07.05.08 21:48



На мен ми звучи недостойно някак си.


Може би така, извадено от контекста, не е разбираемо по начина, по който казваш.

В един друг клуб бях писала, че когато започнат за излагат хора в музеите, ще ходя там заради хората.







Тема Re: Човекът лампанови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано07.05.08 21:53



това го разбирам много повече отколкото бой на кучета....В крайна сметка ти решаваш дали ще си нечия лампа или холна гарнитура....но боевете с кучета...са ми меко казано извън представите за каквото и да било.






Тема Re: Човекът лампанови [re: KoтkaTa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.05.08 21:59



добре де, я си представи един готин пич да изпълнява ролята на кафеварка и да ти налива еспресо в чашата, дискретно оцветен като покривката на масата ти в кухнята. той ще е твоят личен чайник, който прави деня ти...цветен.




Обича ме, не ме обича

Тема Re: Човекът лампанови [re: Пъpпъл]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано07.05.08 22:01



Къде го?





Тема Re: Човекът лампанови [re: KoтkaTa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.05.08 22:04



У Ноа, тя ги има няколко, събрала ги е за Слънчогледите на Ван Гог, а да знаеш каква разкошна...ваза има. Ще ти се прииска да се пъхнеш в нея. Или тя в теб.




Обича ме, не ме обича

Тема Re: Човекът лампанови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.05.08 22:06



боеве с кучета?
това е ..мижава работа, давай да ходим на корида, знаеш ли какво тореадори има?




Обича ме, не ме обича

Тема Re: Човекът лампа [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано07.05.08 22:27



Тореодори

хубава фигура силни ръце пъргави движения само онзи елемент с бика и мушенето ми е брррр жесток....Представям си как като ме погледне в красивите ми, спокойни , топли, кадифени очи...ще извади някоя шпага и ще промуши сърцето ми





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.