Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: хнъхнъхнъхнъ...нови [re: Kиpo]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано17.04.08 14:48



фнимафай

...и липсата на отговор е вид отговор.

Тема Re: Тема за любимости...нови [re: Roxy]  
Автор M. нa П. (рус-алка)
Публикувано17.04.08 14:55



1. Гледката на Сахара далеч от туристите, които като гадни хлебарки пъплят в някои нейни части. Добре, че е голяма, та все още има спокойни кътчета. Сахара не е място, което посещаваш и може би забравяш, Сахара е начин на живот и на мислене. Сахара е религия.
Някои от гръцките острови. Според туристическите гидове имало 3000 острова и 15000 плажа. Чудя се кой ли идиот са пратили да ги преброи. Има прекрасни места, пак далеч от гадните туристи, в които морето и белотата на къщите се сливат по начин, който мога да нарека само неземен.
Лозята в Тоскана, къщите на по няколко стотин години кацнали на малък хълм насред обляни в светлина узрели лозя.
Първият поглед към Виена нощем, ако идваш по магистралата от Мюнхен. Градът се разкрива изведнъж в милиони прекрасни светлинки и се разливат като звезди на ясно нощно небе.

2. Ароматът на нова книга. Тя е като аромата на кожата на любим мъж, мощна, силна, уникална, но която знаеш, че в бъдеще ще бележиш и с твоята собствена докато не се получи една неразривно неделима смес от аромати завинаги твои.
Миризмите на пазарите в Близкия изток. Шафран, подправки, тежки стоки и дори метали. Глъчката, която - не се смейте - може да се надуши, защото има свой аромат.
Уханието на цъфнали гардении. Упойващи, силни, от които едновременно ти се завива свят, но не можеш да спреш да искаш още.

3. Венчелистчетата на розата, гладкостта на лалето, твърдостта на камелията, велуреното усещане от цвета на калата...а също и дантелата върху гола плът





Тема е,нови [re: Kиpo]  
Автор M. нa П. (рус-алка)
Публикувано17.04.08 14:57



винаги можеш да го смениш де





Тема кхнокхнокхнокхно, примерно?нови [re: M. нa П.]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано17.04.08 14:59





Думи, думи и нищо повече

Тема изтървашнови [re: Пъpпъл]  
Автор M. нa П. (рус-алка)
Публикувано17.04.08 15:03



логиката


Гледай сега, имаме "покашляне" на Киро. Защо, питам аз? И поглеждам, че е в отговор на Ноя, значи е следствие на нещо, което тя е казала.
А какво казва тя? Говори обобщаващо за очите - понеже всеки по принцип си има, а тя не е прецизирала цвят, едва ли е за това.
Остава да е парфюмът. Тя споменава конкретен парфюм: "Issey Miyake L'eau D'Issey pour Homme Intense", от което следва, че именно на това се покашля Киро. А сигурно се покашля, защото е неговият парфюм
Така че, ако се притеснява Ноа да не му налети, да го смени



Тема прекръсти сенови [re: M. нa П.]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано17.04.08 15:09



на Л.на К.



според мен Киро киха.))
Със сигурност говори за любима дума, защото е забелезАл, че Ноа е пропуснала да отговори на точка 4. от лексикона и понеже е жентълмен и напомня, сложил кърпичка с емфие пред носа си.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: прекръсти сенови [re: Пъpпъл]  
Автор M. нa П. (рус-алка)
Публикувано17.04.08 15:19



Л.?





Тема Re: прекръсти сенови [re: M. нa П.]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано17.04.08 15:21



Логиката на Киро



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Тема за любимости...нови [re: M. нa П.]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано17.04.08 15:34



за миризмата на книгите бях забравила. понякога е прекалено остра - на хартия и мастило, понякога е лека и упойваща и тогава я вдъхвам с желание, а тя никога не се разсейва напълно; понякога купувам нещо или от сергия на улица или площад, и книгата, която взимам носи по кориците си градския прах - а той сам може да разкаже цяла история за слънце, облаци, дървета и хора и цялото това движение извън покоя на кориците. понякога ги купувам на старо, заради липсата на нови издания, с лекото хипарско усещане, че книгата в ръцете ми има свой живот и вече е със своя история, че тя ме свързва с държалите я в ръцете си преди мен (или очарованието да имам антология, издадена още когато творците в нея са били всичките живи, гневни, пишещи, протестиращи, беснеещи деца на времето си - това е за една конкретна...). но тогава не искам да има миризма, която да ми напомня осезателно за всичко преди; мъката за разтурените библиотеки, продадените книги, пустотата без тях; хората, останали без тях и без много други неща; местата, останали без тези хора...



Тема Re: изтървашнови [re: M. нa П.]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано17.04.08 15:56



хей дедективките нямате ли си друга работа, А?
аз не налитам на хората с този парфум, само се размазвам и вкл. автопилот- една част от мозъка ми блокира, ииии задръжките ми изчезват
просто имам доста добре развито обоняние и миризмата е една част на чорека която не мога да пренебрегна понякога е ужасно.

...и липсата на отговор е вид отговор.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.