Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема хипотетичнонови  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано05.04.08 16:05



веднъж-два пъти, докато пътувате за работа с градския транспорт, забелязвате изключително симпатичен представител на противоположния пол. заглеждате се, забелязвате, че слиза за работа на спирката, на която слизате и вие. понякога го срещате и вечер - живее във вашия квартал, слиза след вас. може би сте го\я впечатлили, а може би. в някакъв момент това се превръща в игра - ще бъде ли в автобуса или не; по-късно започвате да правите така, че и сутрин, и вечер да пътувате с един и същ автобус. определено много ви харесва, оглеждате го\я почти непрекъснато - в настроение ли е, усмихнат\а ли е или напротив. и тъй като не върви да заговаряте непознат\а в автобуса (който за съжаление все е пълен) и да се правите на идиот, решавате, че можете да напишете бележка (този, който е измислил цветните лепящи листчета наистина е гений), която да залепите на вестника, който той\тя редовно чете, за да я види, като слезе от автобуса (примерно). нещо от типа: '' добро утро, знам, че е странно да те заговаря непознат само защото те харесва, но какво ще кажеш да пием кафе някой ден.'' Да речем, че бихте се подписали по някакъв начин, по който да ви идентифицират.
Не питам дали ви се струва романтично, а по-скоро дали бихте го направили или пък ако вие сте обектът на харесване, ще приемете ли поканата - и ако може, не отговаряйте - само ако отсрещната страна е атрактивна - ще ви е любопитно ли що за птица е това.
Държа да отбележа, че докато го разказвах на т.нар. Пърп

, тя се "счупи" от смях, освен това се опита да всее смут с въпроса: "а, ако е некъф извратен тип..."
Честно казано, почти съм готова да направя нещо такова - напоследък ежедневието така ме е погълнало, че ми е скучно. Освен това основните ми новопридобити контакти са професионални и ми липсва общуването с нови, различни, интересни хора, а на купони, например, си говорите по-общи неща и невинаги поддържате запознанствата. а и открай време си падам по онази крайно нереалистична (Пърпъл, помня твоята случка с цветята, описана преди време, и все пак) реклама: "когато непознат мъж ви подари спонтанно цветя, това е Импулс"
та, споделете ...

http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: хипотетичнонови [re: pravist]  
Автор Noaa (пепе-ляшка)
Публикувано05.04.08 17:48



Да Пърп е права. Имай си 101 на ум- някои изглеждат много нормални, но НЕ СА.Не забравяй, че наистина може да е извратен откаченяк

, но може и да е свестен и готин тип.
Това с бележката е готина идея , но можеш и да пробваш дали е вкл. bluetooth-а на тел. му
Аз чрез тези лепящи се лисчета се запознах с един таксиметров шофиор...бях си загубила обицата в колата му, той я намерил и тъй като съм била най- чаровната клиентка, си беше написал телефона и го беше залепил на входната врата с надеждата че ще си потърся обицата Е потърсих я и станахме нещо като приятели вече си имам личен таксиметров шофиор
Пробвай го. Аз съм за. Печелят тези които рискуват, а в случая ти нищо не можеш да загубиш.

...и липсата на отговор е вид отговор.

Тема гледайнови [re: pravist]  
Автор Пъpпъл (кадифе)
Публикувано05.04.08 18:42



как ме деромантизира набързо-счупила съм се била от смях:)) може на нещо друго да съм се смяла, може да съм се напушила била, може да съм се развеселила безпричинно.



по-скоро го помоли да погледнеш нещо във вестника му, нещо ..интелектуално, не зодията.

или го поздрави, след като пътувате от толкова време заедно, не може да не те е забелязал.а и нали си с нова прическа.

или го питай за някоя спирка, след тази на която слизаш обикновено-от другия ден почваш да го поздравяваш.

или му признай, че решаваш, че ако го видиш този ден, значи денят ти ще е хубав.

или раздай флайъри из автобуса с блога си на тях.

или слез на неговата спирка и го проследи-може да се окаже женен с 5 деца.
или пич в депресия, зарязан от гаджето си, като разбереш къде работи, може да намериш някаква връзка. знаеш, наша обща приятелка кани един компютърджия непознат на кафе преди време.ако зависеше от нея би ходила в сервиза му всеки ден, но не можеше да си измисли причина.

аз съм получавала такова предложение по емайл. пусках си СВ-та за работа от Матрицата, и съм си свалила резюмето на компа, после не съм го изтрила.писа ми един пич на мейла от СВ-то-гледам те всяка сутрин тук-хайде да се видим на кафе. за справка-не отидох.

айде, дерзай, че цялата агитка ти гледаме сеира и залагаме.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: хипотетичнонови [re: pravist]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано05.04.08 19:06



Дълги години съм си лягала рано...не, това беше от друга приказка, моята започва с "дълго време хващах един влак..."
Беше преди няколко години и два месеца бях на разкопки в съседен град. Време и разстояние, което хем беше малко (времето) за да си дам стаята под наем, хем беше голямо (разстоянието) за пътуване всеки ден.
И все пак най-изгодно финансово ми беше пътуването и всяка божа сутрин ставах в 5 за да съм готова в 5.30 и да хвана първия влак в 5.40, да съм в съседния град час по късно, след което чаках автобусчето, което ни отвеждаше на самия обект до 7.30, а работа започвахме в 8.30.
На връщане беше същото като сценарий и също толкова изгубено време. Прибирах се в 10 вечерта и едва имах време да се довлека (буквално!) до леглото.
Но да не се отклонявам...
историята е в това, че в този влак обикновено пътуваха все познати лица - в началото те гледат подозрително като новак, после ти свикват, след което те поздаравяват с различни степени на приветливост в гласа, а накрая дори си разменяхме закуски и си говорихме за децата, жените и животите ни. Може би само тези няколко усмихнати лица, които виждах сутрин ми помагаха да понеса психологически това положение.
Не е романтично като твоят млад и готин мъж, но кой знае, може би не е по-малко ценно по своему като преживяване



Писмо на дете: "Господи, цветята май са ти се получили по-добре от хората".

Тема Re: хипотетичнонови [re: pravist]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано05.04.08 19:49



Аз бих го направила - директно на въпроса ти - само дето в последно време /и не съвсем в последно/изобщо не намирам обект, достоен за такава авантюра, но това е отделен въпрос.
Има нещо страшно непосредствено и оригинално в такъв начин на запознанство, нещо много свежо. Аман от "познаваме ли се отнякъде"


Дали бих приела поканата - ако мъжа е видимо с акъла си, т.е. не се държи странно - бих, защо не. Би ме заинтригувал характерът му. Такъв вид покана говори много - бих се изкефила на факта, че не е свит и смотльо, например. Пък и че е свежарка като начин на мислене.

Another brick in the wall

Редактирано от KoтkaTa на 05.04.08 21:37.



Тема Re: хипотетичнонови [re: pravist]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано05.04.08 20:08



Да, правила съм такива глупости когато бях млада и зелена... Сега не бих.

А как бих реагирала на такава *атака*? Ще го отрежа веднага, независимо как изглежда.



Тема Re: да денови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано06.04.08 14:18



и аз бих го заговорила, вместо да опитвам варианта с листчетата... невинаги са много лепливи, пък и може да попадне в неподходящи ръце... тааа, след известни наблюдения бих манерила за какво да се "хвана" словесно и да го заговоря някоя сутрин - освен ако наблюденията не ме доведат до извода, че прекалено очарователен и не се залупя още повече (ама не съм хлапе залупено вече, така че смелост все ще събера)...


иначе поне веднъж всеки си е заглеждал и харесвал някого на спирка, и се е радвал на лъча красота, осветил тази част от деня му поне за малко...



Тема Re: гледайнови [re: Пъpпъл]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано06.04.08 17:16



наистина не виждам отникъде да прозира уж романтичната ти натура - всичките ти предположения за него са, че не става; що пък поне веднъж не помисли, че може да е любовта на живота ми


какво залагате, да взема и аз да участвам
е, ще потраете, да речем до рождения ми ден - тогава може и да се престраша

http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: хипотетичнонови [re: Eva B.]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано06.04.08 17:20



на мен явно ми върви с хора по спирките - в продължение на около година един мъж, който преди да отиде на работа, спираше с колата си на спирката и идваше да си купи мекички, редовно се оглеждаше за мен и цял застиваше, като ме види. веднъж дори реших, че се е престрашил да ме заговори, ама не би. по-странното беше, че доста често аз не тръгвах в един и същи час и все пак той улучваше моя т.нар. график и всяка сутрин бе там

след това зачезна - една вечер го засякох на Витошка да се усмихва на руса жена до себе си - стана ми някак мило
а иначе има една двойка хора - мъж и жена, които явно са много близки колеги, а може би и още нещо (пусто мое въображение) - по тях се ориентирам дали е минал моят автобус или не.

http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: реално [re: palatka]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано06.04.08 17:22



и аз вече се съмнявам, че мога да правя такива неща. май отмина времето, в което, без да се чудя, ще го заговоря направо. вярно, че ако ме отреже, нищо не губя - ще тръгвам с по-ранния автобус, но ...

http://desisportrait.blogspot.com



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.