Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "Научи се да стоиш сам"нови  
Автор Пъpпъл (кактус)
Публикувано20.03.08 09:49



Помните ли приказката за Бамби-малкото еленче, което търси майка си?:) В началото на книжката стои самотно на една полянка, викайки я, когато изведнъж храстите се разгръщат и от там се показва баща му-Царственият елен и му казва строго-"Тихо. Научи се да стои сам."



Можете ли да стоите сами?

Това си е умение. Имам познати, които непрекъснато търсят човек до себе си-за споделяне, за кино, за обяд, театър, не можело да ходят сами някъде.
Има хора, които са самотни, това е друго-те се затварят в себе си, независимо дали им харесва, в един момент, ако не ги "разтърсят" почват да свикват със самотата си.
По скоро се чудех защо не се оценява пълноценно възможността да сме сами-удоволствието да си изпиеш кафето с книжка сутрин, да изгледаш любимия си филм без да те прекъсва някой с въпроси, да разполагаш с времето си вся и всьо, да отидеш на кръчма и да знаеш, че това си е твоята вечер и всичко е позволено.
Обичате ли да стоите сами? А можете ли?

И не викайте силно, че сега ще излезе някой елен от храстите да ви направи забележка.

п.с. не е точно за птички и пчелички, но пак е в горската сфера.поздрав за теб.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: "Научи се да стоиш сам"нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (луна)
Публикувано20.03.08 10:20



не не обичам да съм сама, обичам да излизам с приятели, да ходя на театър, кино, кафе...на концерти ходя предимно сама...нямам много познати любители на класическа музика, на пазар...понякога исакам да съм сама, понякога не.
В къщи обаче имам нужда от малко лично пространство, щом вратата на стаята ми е затворена, значи не желая да влизат вътре и да ми говорят....понякога когато няма никой (освен котката) ми харесва

...но не за дълго....радвам се когато някой се прибира, а аз съм била цял дан сама...дори понякога съм направила някой сладкиш...в това ме бива...обичам да подреждам масата и да подреждам храната в чиниите...
Малките детайли винаги ми превят впечатление....мълчанието и липсата на разговор не винаги ме безпокоят....отношението, жестовете, компромисисите, които правим в една връзка...това е по-важно за мен. Свободата е нещо с което трудно бих направила компромис и по- скоро бих останала сама...Това по-лесно бих понесла.

...и липсата на отговор е вид отговор.

Тема Re: PSнови [re: Noaa]  
Автор Noaa (луна)
Публикувано20.03.08 10:24



не е лесно да си сам, дори сам със себе си



...и липсата на отговор е вид отговор.

Тема Re: "Научи се да стоиш сам"нови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (кактус)
Публикувано20.03.08 10:30



Аз не съм сигурна, че вкъщи имам някакво лично пространство. А около 5-6 години живеех и с други 2 момичета в стая.


Със свободата съм направила компромис отдавна-не знам има ли връзка, в която човек не се лишава от част от свободата си, няма как иначе. Но това на мен не ми пречи, защото съм го направила с желание.
По-скоро съм заменила част от свободата си, за да бъда с детето си. На него бих му дала и още от свободата, която имам.
Сама, като "сама" не бих искала да бъда-говорим за перманентно състояние.
Сама на моменти- уча се да си спомня какво беше.


Думи, думи и нищо повече

Тема Re: PSнови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (кактус)
Публикувано20.03.08 10:32



не е лесно, да. като почна една самодисекцияяяя...



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: "Научи се да стоиш сам"нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (луна)
Публикувано20.03.08 10:54



за дете, да и аз бих жертвала свободата си....но незнам дали само с моята бих се задоволила...бих изискала и свободата на таткото....в някъква степен.Всеки трябва да понесе отговорността от постъпките си. Сама на моменти това е необходимост за мен, но сам перманентно- не.....светът е пълен с прекрасни хора....ако някой не оценява компромистте ми не би могъл да изисква място в сърцето ми....но това не означава че не бих дала шанс. Човек допуска грешки...и не трябва да му се отнема възможността за корекция, трявба да му се предостави възможност за избор, или поне да опита. Няма само черно и бяло....ние самите сме съшити от много цветове...

...и липсата на отговор е вид отговор.


Тема Re: "Научи се да стоиш сам"нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (луна)
Публикувано20.03.08 10:56



и кактусите имат нужа от вода...слънцето не им е достатъчно.

под дебелата обвивка и бодли се споатайват цветове



...и липсата на отговор е вид отговор.

Тема Re: "Научи се да стоиш сам"нови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (кактус)
Публикувано20.03.08 11:00



Кактусът трябва да расте в подходящ почвен субстрат.

Точно преди да цъфне, да бъде оставен на сухо, но когато е жаден, да му се дава вода обилно. Добре е, да е в по-широка саксийка, но шарена.
Цъфти от раз, малко тайно в началото, но след това го избива на великолепие.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: "Научи се да стоиш сам"нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (луна)
Публикувано20.03.08 11:10



направо се чудя как брат ти не вдява от цветарство



...и липсата на отговор е вид отговор.

Тема Re: "Научи се да стоиш сам" [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (кактус)
Публикувано20.03.08 11:14



въпреки нумерологичната ни близост, имаме различни интереси.
остави го, момчето.


все пак ми е брат.и си го обичам.

Думи, думи и нищо повече


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.